Karanténa sa zatiaľ na Slovensku skracovať nebude, povedal Lengvarský. Predstavil aj situáciu, v ktorej by sa mohla

  • Minisiter zdravotníctva potvrdil, že vláda bude rokovať o vytvorení nového režimu OP+, ktorý by mohol platiť pri rizikových podujatiach
  • Ďalej uviedol, že karanténa sa na Slovensku zatiaľ skracovať nebude
32. rokovanie vlády SR - Vladimír Lengvarský
TASR/Martin Baumann
  • Minisiter zdravotníctva potvrdil, že vláda bude rokovať o vytvorení nového režimu OP+, ktorý by mohol platiť pri rizikových podujatiach
  • Ďalej uviedol, že karanténa sa na Slovensku zatiaľ skracovať nebude

Vláda má zajtra rokovať o prijatí nového COVID manuálu. Od 19. januára 2022 by na niektorých podujatiach mohol platiť režim OP+, prevádzok sa to však týkať nemá. Vyhlásil to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) v relácii Na telo PLUS.

Režim OP+ by sa mohol zaviesť pri najrizikovejších hromadných podujatiach, akými sú napríklad svadby či diskotéky. Informoval o tom Denník N. Vláda má o tom rozhodnúť zajtra. 

Do režimu OP+ by mali patriť ľudia, ktorí podstúpili očkovanie troma dávkami vakcíny proti koronavírusu, ďalej tí, ktorí absolvovali očkovanie dvoma dávkami a v ostatných 180 dňoch prekonali ochorenie COVID-19, alebo tí, ktorí majú dve dávky vakcíny a preukážu sa negatívnym testom (buď testom PCR nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 48 hodín).

Lengvarský ďalej skonštatoval, že vlnu zatvárania v súvislosti s pandémiou očakávať nemáme. 

Dĺžka karantény na Slovensku sa zatiaľ skracovať nebude

Lengvarský hovorí, že dĺžka karantény sa na Slovensku zatiaľ meniť nebude, no zároveň pripúšťa, že za určitých okolností by sa karanténa mohla skrátiť.

Pokiaľ by situácia bola taká zlá, že by bolo potrebné dostať viac ľudí do práce, bolo by ich veľa v karanténe alebo izolovaných, tak sa za nejakých podmienok karanténa zníži. Na to sa pripravujeme,“ povedal presne. 

Budeme presne vyhodnocovať dáta. Bude to možno okolo 5 dní a možno bude rozdiel medzi zaočkovanými a nezaočkovanými. Zaočkovaní tam asi budú kratšie, nezaočkovaní asi o niečo dlhšie,“ dodal Lengvarský. 

Karanténu v reakcii na šírenie nového variantu omikron skrátili aj v susednej Českej republike. Má trvať 5 kalendárnych dní, informuje portál Teraz

Zdroje: tvnoviny.sk/ Na telo PLUS, Denník N, teraz.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie