Každý je z inej kasty, no to ich nezastavilo: Manželia z Pakistanu svojím biznisom prerazili v New Yorku

  • Tenisky, ktoré myslia na tvoje pohodlie do posledného detailu
  • Ako sa dá preraziť v Amerike bez ovládania jazyka?
  • Atoms nie sú len obyčajné tenisky
botasky atoms, žena v červených topánkach
Atoms.com
  • Tenisky, ktoré myslia na tvoje pohodlie do posledného detailu
  • Ako sa dá preraziť v Amerike bez ovládania jazyka?
  • Atoms nie sú len obyčajné tenisky

Ďalší z príbehov, ktorý je dôkazom toho, že úspech sa dá dosiahnuť vždy a za akýchkoľvek podmienok. Sidra Qasim a Waqas Ali ani len netušili, aký úspech ich čaká v USA, keď sa tam pred pár rokmi ocitli, bez akejkoľvek znalosti anglického jazyka. 

Quasim sa narodila v Pakistane na okraji malého mesta, kde vyrastala spolu so svojimi šiestimi súrodencami. Celé detstvo, obklopená farmami s horčicovými listami, mangom, pomarančmi, dúfala, že ju v živote stretne niečo viac. Nedokázala sa zmieriť s tým, že jediné, čo ju čaká, je byť matkou a manželkou. 

Quasim, ktorá počas svojho života často spochybňovala samu seba a neverila jej ani vlastná rodina, to nemala ľahké. V momente, keď jej v sedemnástich rokoch mal byť nájdený ženích, pochopila, že musí niečo spraviť. Ani niekoľko ďalších pokusov ju nepresvedčilo o tom, že našla svojho manžela. Tvrdila, že nech ju zoznámia s kýmkoľvek, nevezme si ho. 

Napriek mnohým prekážkam sa im spolu s terajším manželom Waqasom Alim podarilo založiť spoločnosť Atoms, ktorá produkuje ročný zisk 12 miliónov dolárov. V súčasnosti sa spoločnosť môže pochváliť výrobou tenisiek, ktoré na svojich nohách nosí aj spoluzakladateľ Redittu. 

Ako sa ľudia z dvoch rôznych kást stali manželmi

Keď mala Quasim osemnásť rokov, začala sa stretávať s Waqasom, ktorého spoznala v dome svojej tety, kde chodil na doučovanie. Quasim ním bola očarená, lebo jej opisoval zážitky z mesta, ktoré ona nepoznala.

Napriek tomu, že každý pochádzal z inej kasty, ktoré sa nemali miešať, stali sa manželmi. Ali mal o sebe veľa pochybností a vôbec si neveril. Často sa mu stávalo, že premýšľal o samovražde, len aby nesklamal rodičov, že nevyštuduje vysokú školu. 

Potom, ako sa Ali zoznámil s internetom, začal tráviť veľa času v počítačovej učebni, len aby sa naučil všetko o digitálnom svete. Ako píše Entrepreneur, začiatkom roku 2010 prišiel s nápadom, ktorý by mohol pomôcť ostatným spoločnostiam predávať ich produkty online. Prvý človek, ktorého oslovil so žiadosťou o pomoc, bola práve Quasim. 

Atoms shoes creators
zdroj: AP/Atoms.com

Vznik podniku v tých najhorších podmienkach 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Enterepreneur, Fastcompany

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá