Kde sa pivo varí, tam sa star­tu­pom darí

Harry Gavendová / 30. decembra 2014 / Tools a produktivita

Ísť na pivo s kamoš­mi je fajn, no čo by ste pove­da­li na to, keby ich pozve­te k sebe domov, na vaše vlast­né domá­ce pivo? No dob­re, dob­re… len kto by vám ho pri­pra­vil, však? Nuž, dote­raz vás to moh­lo trá­piť, no teraz nastu­pu­je na scé­nu Indie­go­go so star­tu­pom Bre­wie. Je to zaria­de­nie, kde si zla­tis­tý mok nie len sami pri­pra­ví­te, ale dokon­ca si môže­te vymýš­ľať naj­rôz­nej­šie chu­te pod­ľa vlast­nej fan­tá­zie!

Pre žiadneho Slováka iste nebude prekvapením, že Brewie sa podarilo nie len získať požadovanú sumu, ale cieľový balík i prekonať. Brewie je skrátka šikovné zariadenie, ktoré slúži ako váš malý domáci pivovar a nápoj vám kompletne pripraví počas 5 - 14 dní. Najskôr pár hodín varenia, potom už len musíte niekoľko dní počkať na čas kvasenia v súvislosti s typom piva. 

 

Brewie ponúka dokonca možnosti podľa vašich pivovarníckych schopností. Ak s varením piva začínate, potom je možno vhodné skúsiť najskôr set pre začiatočníkov. Ten pozostáva z vrecka, v ktorom je rovno namiešaný pomer chmeľu, sladu a kvasníc. Predpripravených zmesí je pritom viacero a vybrať si môžete dokonca i známe plzenské pivo.

 

 

Okrem toho si však môžete zaobstarať i ingrediencie samotné a osobne variť, čo vás napadne. No ak si priamo netrúfate zavolať partiu priateľov a nechtiac netrafiť tie správne prísady, je tu pre istotu k dispozícii asi 200 automatických receptov, ktoré by vás mali zbaviť pivného faux-pas. Patria sem belgické recepty, ale aj také, ktorých výsledkom sú obľúbené tmavé pivá.

Brewie je tu i s aplikáciou na iOS, Android a Windows Phone, ktoré vás upozornia, že pivo je k vašim službám. Tento malý pivovar sa dokonca sám prečistí a je pripravený na ďalšiu várku. Ak sa pýtate na cenu prístroja, tá je 1,599 dolárov. Vo všeobecnosti ide o najlacnejší mini-pivovar svojho druhu. V priemere za 33 cl pohárik zaplatíte asi 23 centov, čo robí Brewie ešte zaujímavejším.

Zdroj: Indiegogo  

Pridať komentár (0)