Kedysi bojoval za „slušné Slovensko“, dnes má na krku škandál. Šeligu novinári prichytili v situácii, ktorú bude musieť vysvetľovať

  • Juraja Šeligu, Janu Žitňanskú a Juraja Drobu odfotografovali v interiéri jedného z bratislavských podnikov
  • Fotografie mali vzniknúť v čase medzi 22:30 a 0:00
  • Juraj Šeliga sa k danému stretnutiu vyjadrí dnes o 14:30
Šeliga Juraj Za ľudí
TASR/Jaroslav Novák
  • Juraja Šeligu, Janu Žitňanskú a Juraja Drobu odfotografovali v interiéri jedného z bratislavských podnikov
  • Fotografie mali vzniknúť v čase medzi 22:30 a 0:00
  • Juraj Šeliga sa k danému stretnutiu vyjadrí dnes o 14:30

Juraj Šeliga, Jana Žitňanská zo strany Za Ľudí a bratislavský župan Juraj Droba (SaS) mali porušiť opatrenia. Denník Plus 7 dní ich mal odfotografovať v interiéri jedného z bratislavských barov. Fotografie mali vzniknúť v čase medzi 22:30 a 0:00, teda v čase, kedy platí zákaz vychádzania. Rovnako majú byť zatvorené aj interiéry podnikov.

Stretnutie sa malo odohrať minulý týždeň. Informoval o tom Denník N. Juraj Šeliga sa k danému stretnutiu vyjadrí dnes o 14:30 . 

sledujte online dnes o 14:30 moju tlačovú konferenciu k aktuálnym témam

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Wednesday, May 5, 2021

Stretnutie malo byť pracovné

Juraj Droba tvrdí, že stretnutie malo pracovný charakter. Denník N upozornil, že i keď by bolo pravdou, že stretnutie malo pracovné zameranie, na posedenia v interiéri reštaurácie po 21:00 sa nevzťahuje žiadna výnimka. 

zdroj: Plus 7 dní/ Titulná fotografia

Dohodli sme si stretnutie ešte pred záverečnou na terasu. Na stretnutí mala byť diskusia o zmenách v sociálnych veciach v programovom vyhlásení vlády, o ktorom Národná rada hneď ďalší deň rokovala,“ prehlásil bratislavský župan. 

Spolu s Borisom Kollárom havarovala aj bývalá miss. V kritickom stave leží v nemocnici

Juraj Droba ďalej tvrdí, že stretnutie sa predĺžilo, a tak požiadali prevádzkovateľa, či môžu „dokončiť pracovné stretnutie vo vnútri“. Prevádzkovateľ im vyhovel. 

Plus 7 dní ďalej napísalo, že na stretnutí mali funkcionári požívať alkohol. „Mám čisté svedomie v tom, že počas pandémie makám denne od deviatej ráno do neskorých večerných hodín a som tiež len človek. Nevidím nič zlé na tom, keď si z kolegami z iných strán dám aj pohár vína a porozpráva sa nám potom trošku lepšie,“ povedal Juraj Droba. 

Zdroje: Denník N, Plus 7 dní

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech