Kickresume: Odštartujte kariéru štýlovo

  • Ak si hľadáte prácu, určite neprehliadnite nový web na tvorbu CV. Pekný dizajn, ľahké ovládanie a efektný výsledok. Čo viac môžete chcieť?
image_1394139093.jpeg
  • Ak si hľadáte prácu, určite neprehliadnite nový web na tvorbu CV. Pekný dizajn, ľahké ovládanie a efektný výsledok. Čo viac môžete chcieť?

Čo nás vždy učili na workshopoch o hľadaní si práce? Základom je správny životopis. Ak ten nesoloví, ostatné je v háji. V prvom rade musí byť naplnený tými správnymi certifikátmi, vedomosťami a skúsenosťami. Prečo by ale nemohol aj pekne vyzerať?

Na to, aby ste mali pekný životopis, potrebujete isté skilly v dizajne. Niečo naozaj pekné nevytvoríte len vo Worde. Taký Photoshop je už o ničom inom. To by ale znamenalo, že pekný životopis môžu mať len šikovní grafici. Omyl. Na internete nájdete web s názvom Kickresume.

 

 

Kickresume je portál, ktorý umožňuje každému vytvoriť si dizajnovo zaujímavý životopis. A to len behom pár minút. V máji 2013 ho spustila dvojica chalanov – Peter Ďuriš a Tomáš Ondrejka. Peter je hlavným dizajnérom projektu a venuje sa všetkým templatom. Tomáš je komunikačným manažérom. Na jeseň minulého roku sa do tímu pridal aj Samo Láska, developer.

 

V súčasnosti funguje portál v beta verzii, stále sa vychytávajú chyby a nedokonalosti. Napriek tomu už o ňom stihol napísať StartupTunes alebo Times Of India. Funguje veľmi jednoducho – vyberiete si dizajn, vyplníte údaje a uložíte v pdf. Neskôr sa k nemu môžete vrátiť a upravovať ho. Služba je ponúkaná zadarmo. Kickresume je študentský projekt, a tak neboli potrebné žiadne externé financie. Do budúcnosti však zakladatelia túto možnosť nevylučujú. Ako jeden zo spôsobov spomínajú stále populárnejší crowdfunding.

 

 

V blízkej budúcnosti budú práce na webe pokračovať, pripravujú sa drobné vylepšenia aj nové dizajny. Tie by ste mohli na stránke nájsť už za pár dní. Okrem existujúcich šiestich jazykových mutácií sa web rozšíri o ďalšie. 

Hľadáte prácu? Môžte začať práve na Kickresume. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech