1 299 metrov štvorcových lahodnej chuti. Známy reťazec s youtuberom vytvorili svetový rekord

  • Na svete je množstvo bizarných svetových rekordov
  • Pizza Hut sa pred pár dňami postarala o prelomenie jedného z roku 2012
Pizza Hut a Airrack
reprofoto/Instagram/Airrack
  • Na svete je množstvo bizarných svetových rekordov
  • Pizza Hut sa pred pár dňami postarala o prelomenie jedného z roku 2012

Svetové rekordy sú tu s nami od nepamäti. Rok čo rok sa nájde vo svete množstvo odvážlivcov, ktorí sa snažia nejaký prekonať. Keďže stať sa najrýchlejším človekom sa ti nepodarí len tak, títo rekordmani hľadajú ľahšie dosiahnuteľné ciele a niektoré sú skutočne bizarné.

Medzi tie najzvláštnejšie patria nepochybne napríklad najďalej odfúknutá guľôčka hrášku po rovnej ploche alebo dokonca aj najviac zapichnutých špáradiel v brade. Spoločnosť Pizza Hut sa rozhodla prekonať spolu so známym youtuberom Airrackom rekord o najväčšiu pizzu na svete. 

Kto je Airrack?

Airrack alebo vlastným meno Eric Decker je americký youtuber, ktorý svoju slávu dosiahol rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný tvorca na tejto platforme za celú existenciu YouTube. Jeho kanál dosahuje takmer 12 miliónov odberateľov a priemerne si jeho videá pozrie až takmer 7 miliónov ľudí. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eric Decker (@airrack)

Obsah jeho videí pôsobí na prvý pohľad skutočne bizarne, ale čím viac ho človek sleduje, tým viac ho pohltia. Niektorí o ňom dokonca tvrdia, že je to taký Mr. Beast, ktorý je v súčasnosti najväčší youtuber na svete.

Airrack sa stal známy prevažne svojou sériou, kde sa snažil bez platenia dostať na udalosti, ako je SuperBowl, na zápasy Jaka Paula alebo dokonca aj na svadbu Justina Biebera. 

Prednedávnom trošku zmenil tvorbu a skúšal ešte väčšie bizarnosti ako napríklad prenajať si 100 bodyguarov. Medzi jeho posledné kúsky však patril aj nový svetový rekord v spolupráci s americkou značkou fastfoodového reťazca Pizza Hut. 

1 299 „štvorcov“ pizze

Pizza Hut sa rozhodla v rámci svojej ponuky znovu obnoviť naspäť ich obľúbená pizzu inšpirovanú Manhattanom. Malo by ísť o pizzu so syrom a salámou pepperoni, ktorej cesto viac pripomína koláč ako pizzu, a teda sa viac hodí na jedenie počas cesty. Práve toto chcel reťazec osláviť, a preto sa spojili s Ericom. 

Celá pizza dosahovala veľkosť neuveriteľných 1 299 metrov štvorcových, čím prekonali rekord z roku 2012 o necelých 30 metrov štvorcových. CNN Travel informovala aj o tom, že samotné cesto vážilo cez 6 ton, ktoré potreli cez 2,2 tonami paradajkového základu. Na obloženie boli použité takmer 4 tony syru a 630 496 plátkov pepperoni salámy. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eric Decker (@airrack)

Youtuber na svojom Twitteri spomína aj na to, ako na svoje ôsme narodeniny zorganizoval pizza party a nikto sa neukázal. „Aby som sa pomstil, strávil som posledných 18 rokov skúmaním, ako vytvoriť najväčšiu pizzu na svete a dnes sa to podarilo.“ 

Pre agentúru Reuters povedal generálny riaditeľ Pizza Hut David Graves, že ani gram pizze nebude po tomto úspešnom pokuse vyhodený. Všetka pizza podľa neho išla do potravinových bánk v okolí. 

Zdroje: CNN Travel, Twitter, Reuters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá