Kim Dotcom ide po Skype

  • Žijúca internetová legenda Kim Dotcom príde čoskoro s novou enkryptovanou "video call" službou a pojde rovno po krku Skypu.
image_1419875485.png
  • Žijúca internetová legenda Kim Dotcom príde čoskoro s novou enkryptovanou "video call" službou a pojde rovno po krku Skypu.

Kim Dotcom dnes ráno ohlásil, že jeho spoločnosť Mega výjde s novou plne enkryptovanou video call službou. Okrem klasického videa by mala nová služba obsahovať aj možnosť highspeedového prenosu súborov a chat. Práve prenos dát nie je zrovna veľkým prekvapením, keďže sa Kim preslávil dobre známym MegaUploudom, za ktorý si aj chvíľu posedel – najprv v chládku a potom v domácom väzení na Novom Zélande (aj keď väzením sa to zrovna nazvať nedalo).

Aj z tohto dôvodu sídli jeho nová firma Mega na Novom Zélande a nie v USA. Podľa Kima totiž americké firmy poskytujúce webové služby nemôžu garantovať zákazníkom ochranu súkromia a bezpečnosť ich dát. „Tieto firmy musia či chcú alebo nie, spolupracovať s americkou vládou a tajnými službami“, povedal Kim už skoršom interview.

 

 

Najlepší bol však tweet od Dotcoma. Ten sa rovno rozlúčil so svojim budúcim konkurentom Skypom :).

 

 

Veľa ľudí už netrpezlivo čaká aj na nový chat, ktorý má ísť hneď po krku Skypu. Hlavne jeho enkrypcia bude veľkým trhákom. Ako poznáme Kima, ten veci nikdy nerobí v malom a vyzerá to tak, že niečo podobné má naplánované aj s touto novinkou. Zákazníkov si určite nájde, nakoľko v Amerike je mnoho userov, ktorí sa strachujú o svoje súkromie

 

Zdroj: Venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech