Knihy, ktoré ti nakopnú produktivitu za každých okolností

  • Z produktivity sa stal Svätý grál niekoľkých generácií. Chceme byť produktívni počas štúdia, v práci a dokonca aj vo svojom voľnom čase. Toto sú knihy, ktoré by si rozhodne nemal prehliadnuť.
liana-mikah-393878
unsplash.com/liana mikah
  • Z produktivity sa stal Svätý grál niekoľkých generácií. Chceme byť produktívni počas štúdia, v práci a dokonca aj vo svojom voľnom čase. Toto sú knihy, ktoré by si rozhodne nemal prehliadnuť.

Deep Work

Pracuješ a zrazu sa pristihneš pritom, že si už dve hodiny na nejakej sociálnej sieti alebo pozeráš videá na YouTube? Stalo sa to už asi každému z nás. Máme okolo seba veľa rozptýlenia a je náročné sa sústrediť výlučne na prácu. Autor knihy Deep Work sa zameriava na schopnosť zahĺbiť sa do práce bez rozptýlení. Čiže kvalitný pracovný výkon za kratší čas.

lauravanderkam.com

The 80/20 Principle

Paretovo pravidlo pozná dnes snáď už každý. Znamená, že 20% práce ti vyprodukuje 80% výsledkov. V tejto knihe sa dozvieš, ako dosiahnuť viac s menšou investíciou zdrojov, času a tak ďalej. Kľúčom je identifikovať tých 20%.  Zaoberá sa tým, že je potrebné robiť správne veci a nie len pracovať. Kniha je pripomienkou nie len toho, ako pracovať efektívne, ale aj toho, aké je dôležité vybrať si prácu hneď v jej začiatku.

youtube.com

Eat That Frog

Brian Tracy patrí k najznámejším autorom z tohto súdka kníh. V tejto ti vysvetlí, aké je dôležité sa najskôr vysporiadať s najťažšou a najpodstatnejšou úlohou dňa. Čiže svoj pracovný deň začneš tou najdôležitejšou úlohou. Je to skvelý začiatok dňa, ktorý ti prinesie aj výsledky. Zaoberá sa tu aj ďalšími technikami na zvýšenie produktivity, z ktorých môžeš čerpať.

MouthShut.com

The Checklist Manifesto

Kniha, ktorá ponúka iný pohľad na bežnú vec akou je zoznam úloh. Autor, chirurg Atol Gawande, poukazuje na skutočnosť, ktorá ovplyvňuje každú oblasť života, a to ako profesionáli vysporadúvajú so zodpovednosťou. Rozlišuje chyby spôsobené ignoranciou a chyby zapríčinené hlúposťou. Pracuje s príkladmi z praxe, z medicíny, z letectva a z stavebníctva, kde chyba je rozdiel medzi životom a smrťou.

amazon.com

The Effective Executive

Skvelá kniha pre súčasných a budúcich lídrov.  Autor pripomína zlaté pravidlo produktivity – urobiť to, čo iní prehliadajú, rovnako ako vyhýbať sa veciam, ktoré nie sú produktívne alebo môžu byť delegované. Pomôže ti lepšie využívať čas. Kladie dôraz na výsledky a na to, ako zamestnávať ľudí na základe ich silných stránok.  Pár kapitol sa venuje vedeniu tímu, ostatné sú zamerané na jednotlivca, lídra.

amazon.com

The Life-Changing Magic of Tidying Up

Autorka Marie Kondo ťa v tejto publikácii prevedie technikou „KonMary“, čo je organizačná metóda. Máš si upratať svoj osobný priestor, ktorý má vplyv na tvoj osobný a mentálny život.

it.pinterest.com

Getting Things Done

Ide pravdepodobne o najpopulárnejšiu knihu o produktivite. Myšlienka je jasná: Každá úloha, každý projekt na tvojom zozname má svoje miesto a čas. Kniha má tri hlavné časti. V prvej časti ťa autor prevedie celým procesom, v druhej časti ťa naučí, ako ho implementovať a v tretej časti ti ukáže výhody jeho každodenného využívania.

blog.gtdnext.com

The Power of Less

Kniha má dve časti. V prvej sa naučíš nastaviť si limity, zjednodušovať a vytvárať si nové návyky. V druhej časti ťa autor, Leo Babauta, naučí riadiť projekt, ciele, úlohy,  maily či denné ciele. Kniha je ideálne v prípade, že chceš robiť organizovane a zároveň jednoducho.

penelopeloveslists.com

The one Thing

Cieľom je odstrániť všetko, čo ťa ruší, zistiť, čo je tou najdôležitejšou vecou a zamerať sa na ňu. Zistíš, ako sa zamerať na to najdôležitejšie v každej oblasti svojho života. Vec, ktorá ti skvalitní život.

wesleywiley.com

Do The Work

Táto publikácia nie je o tom, ako robiť čo najlepšiu prácu, ale o tom, ako prekonať prekážky a ako pracovať na dlhodobých projektoch. Podstatné je neskončiť a nezastaviť sa, keď bojuješ s ťažkým problémom.

jrfent.com

zdroj: medium.com,

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech