Koalícia môže prísť už o tretieho poslanca. Ján Benčík opustí poslanecký klub, ak neodstúpi Matovič spolu s Krajčím

  • Ján Benčík oznámil svoj možný odchod
  • Názor zmení, ak dôjde k výmene Matoviča aj Krajčího
  • Ján Benčík oznámil svoj možný odchod
  • Názor zmení, ak dôjde k výmene Matoviča aj Krajčího

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Za ľudí Ján Benčík vystúpi z klubu a prestane podporovať vládu, ak nebude vymenený premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽaNO). Informáciu priniesol Denník N, ktorému to povedal sám Benčík.

Benčík nie je členom strany Za ľudí a ak by odišiel, bol by tretím poslancom, ktorý opustí klub. Doposiaľ tak urobil Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Ako prvý odišiel Kollár

Len nedávno sa rozhodol koalíciu odpustiť aj primátor Hlohovca, poslanec NR SR a člen strany Za Ľudí Miroslav Kollár. Taktiež o svojom odchode informoval na Facebooku.

„Opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú. Ale sebareflexia neprichádza žiadna. Mesiace sa snažím na chyby v manažmente pandémie upozorňovať. Najprv interne, ale keď sa nič nedeje, kričím nahlas. Márne. V čase zúriacej pandémie koaličná rada namiesto COVID-u riešila ‚zobrané spisy‘ mediálnych či fejsbúkových útokov na vládu,“ napísal Kollár v statuse.

Matovičovi sa kvôli Sputniku rozpadáva koalícia: Poslanec Za ľudí poslal vláde drsný odkaz

Nasledoval Valášek, druhý poslanec Za ľudí

Tomáš Valášek odišiel zo strany Za Ľudí a odkázal, že to, čo sa na Slovensku deje, nemá obdoby a nebude sa na tom dobrovoľne podieľať. Kritizuje súkromné vojenské lety a kontroverzné ťahy Matoviča, o ktorých nebola celá vláda dostatočne korektne informovaná.

Len čo pristálo lietadlo plné ruských vakcín na Slovensku, informoval Tomáš Valášek, že z vlády odchádza.„Tajné vojenské lety. Neoverené ruské vakcíny. Záhadný sprostredkovateľ blízky Vladimírovi Putinovi. Sem sa dopracoval predseda vlády Slovenskej republiky rok po voľbách.

Do tretice všetko dobré

Zo 16 vládnych kresiel má strana Za Ľudí len 2, SaS 3, hnutie Sme Rodina 3 a OĽaNO na čele s Igorom Matovičom až 8 z celkového počtu. Napriek nepríjemnej situácii, v ktorej dochádza k rozpadu vládnej koalície pre stret názorov a často nekorektné počínanie jej členov, leží na ramenách strany Za Ľudí len Ministerstvo Spravodlivosti, ktoré spadá pod Máriu Kolíkovú a Minsterstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, ktorému velí Veroika Remišová.

Vakcínu proti koronavírusu už dostalo viac ako 300 000 ľudí na Slovensku. Už vieme, koľkí mali nežiaduce účinky

Zdá sa, že táto koaličná strana zažíva masívne turbulencie. Ak vystúpi z klubu Ján Benčík, bude to už tretí poslanec, o ktorého prídu. Strane OĽaNO, ktorá suverénne vyhrala posledné voľby, patrí v parlamente 53 kresiel, Sas patrí v parlamente 13 kresiel, hnutiu Sme Rodina 17 kresiel a strana Za Ľudí obsadila 12 kresiel, z ktorých má po odchode dvoch členov už len 9.

Rekonštrukcia vlády je vďaka aktuálnym sporom na spadnutie. Po rokovaní s prezidentkou Zuzanou Čaputovou to oznámil šéf strany SaS Richard Sulík a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

V žiadnom prípade nechceme predčasné voľby. Koalícia je silná a má viac ako 90 poslancov. Pred tromi rokmi sme zažili rekonštrukciu vlády, keď premiéra Fica nahradil premiér Pellegrini. V rekonštrukcii vlády vidíme riešenie, aby sme nasledujúce tri roky mohli v pohode fungovať,“ načrtol Sulík možné riešenie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK