Kočner v záverečnej reči: Prirovnal sa k Milade Horákovej a útočil na novinárov

  • Proces s obvinenými vo vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje záverečnými rečami
  • Obvinený podnikateľ z mafiánskych zoznamov prirovnal proces k procesu s Miladou Horákovou
Kočner
TASR/Jakub Kotian
  • Proces s obvinenými vo vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje záverečnými rečami
  • Obvinený podnikateľ z mafiánskych zoznamov prirovnal proces k procesu s Miladou Horákovou

Proces s obvinenými vo vražde novinára z portálu Aktuality Ján Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje záverečnými rečami trojice obvinených a ich advokátov.

V záverečnej reči obvinený podnikateľ Marian Kočner prirovnal proces vo veci vraždy s procesom s političkou Miladou Horákovou. Politička bola odsúdená na trest smrti vo vykonštruovanom procese komunistickej strany v 50. rokoch. Ku Horákovej sa prirovnalo už viacero zločincov a politikov, ktorým hrozil trest.

Kočner kritizoval média. „Uverňujú klamstvá. Niekedy som mal pocit, že som na inom pojednávaní ako oni,“ povedal Kočner, informoval o tom denník SME. Kočner v záverečnej reči rozoberal svoj vzťah s médiami a aj Jánom Kuciakom. S médiami má mať problém už 25 rokov, s STV mal údajne vyhrať súd.

Kočner tvrdil, že mu Kuciak nevadil, pretože písal o ňom podobné veci ako SME, Denník N alebo Nový Čas. Ďalej uviedol, že Kuciak nenapísal o ňom toľko článkov ako sa tvrdí, ale dal ho na titulku článkov, ktoré neboli o ňom a to pre čítanosť. „Nie 26 článkov, ale 9 článkov o mne napísal. Všetkým témam, o ktorých písal, sa venovali aj iné médiá. Ján Kuciak mi vôbec žiadnym spôsobom nevadil,“ povedal Kočner.

Zsuzsová v záverečnej reči povedala, že polícia jej dala možnosť žiť ako chránený svedok v Amerike. „Nech kašlem na Kočnera, lebo on už je odpísaný a zhnije v base, a že ani Kočner nepozerá na mňa a určite nedovolí, aby som ho ohrozila, a preto si už objednal moje zabitie, ako aj zabitie mojej dcéry,“ cituje Denník N. Tvrdila, že na ňu policajti vyvíjali psychický nátlak.

Rozoberala sa aj tlačová konferencia, na ktorej sa novinár zúčastnil a kládol mu otázky. Vyjadril sa aj k telefonátu s Kuciakom, kde sa mu vyhrážal, podľa neho nešlo o vyhrážanie. Okrem toho spochybňoval tvrdenie svedka Petra Tótha a Andruskóa aj dôkazy. Podľa Kočnera sa s mobilnými telefónmi manipulovalo. Na nezrovnalosti mali poukazovať aj ostatní obžalovaní a ich obhajcovia.

Obžalovaným hrozí 25 rokov

Trojici obžalovaných medzi, ktorých patrí Tomáš Szabó, Marian Kočner a Alena Zsuzsová, navrhol prokurátor trest vo výške 25 rokov. Podľa prokurátora bol motívom vrážd pomsta Kočnera za jeho články. Kuciak viackrát poukázal na podnikateľove kauzy, ktoré boli roky prehliadané polícou aj prokuratúrou.

Jankovská sa chce priznať, Kočnera odrazu pozná

Kočner mal s pomocou Tótha zostaviť sledovacie komando, ktoré sledovalo viacero novinárov z rôznych médií. Proces s obžalovanými je v záverečnej fáze, vynesenie konečného verdiktu sa očakáva budúci týždeň. Prokurátor, pozostalí aj kolegovia zavraždeného novinára sú presvedčení o vinne obžalovaných.

Zdroje: SME, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech