Najdrahšie menučko v živote. Obed s Warrenom Buffettom sa vydražil za šialenú sumu

  • Ide o viac ako štvornásobok doterajšieho rekordu
  • Víťaz si môže priniesť sedem ďalších hostí
  • 91-ročný Buffett chce po smrti dať 99 % svojho majetku na charitu
warren buffett
Flickr/celebrity post, Javier
  • Ide o viac ako štvornásobok doterajšieho rekordu
  • Víťaz si môže priniesť sedem ďalších hostí
  • 91-ročný Buffett chce po smrti dať 99 % svojho majetku na charitu

Bežný človek si 18 miliónov eur nevie ani len predstaviť, respektíve niektorým sa o takýchto peniazoch asi len sníva. A práve takúto sumu bol ochotný zaplatiť anonymný dražiteľ za obed s jedným z najznámejších finančníkov sveta Warrenom Buffettom.

Outdoor Enthusiast Magazine uvádza, že predaj tohto neuveriteľne drahého obeda bol súčasťou 21. výročnej aukcie, ktorú organizuje spoločnosť E-bay spolu s Glide Foundation, čo je nezisková organizácia so sídlom v San Franciscu, ktorá bojuje proti chudobe, hladomoru a bezdomovectvu.

Doterajší rekord prekonaný štvornásobne

Insider informuje, že anonymný výherca začínal 12. júna na takmer 24-tisícoch eurách a porazil ďalších 43 dražiteľoch, pretože jeho posledná ponuka z piatka, 17. júna, dosahujúca neuveriteľných 18 miliónov eur, už nebola prekonaná.

CNN v tejto súvislosti uvádza, že ide o nový rekord pri podobnej udalosti, keďže doteraz najviac zaplatil za súkromný obed so známou osobnosťou, konkrétne podnikateľom s kryptomenami Justinom Sunom, výherca z roku 2019, ktorý však zaplatil „iba“ 4,34 milióna eur, teda viac ako 4-krát menej. Išlo o poslednú túto aukciu pred dvojročnou pauzou zapríčinenou celosvetovou pandémiou Covidu-19. 

Tohtoročný tajomný víťaz si užije súkromný obed s 91-ročným Buffettom a až siedmimi hosťami v reštaurácii Smith & Wollensky Steakhouse v New Yorku.

Tí, ktorí by na budúci rok chceli prekonať túto sumu, respektíve obedovať s ôsmym najbohatším človekom našej planéty, ktorého osobný majetok sa podľa Bloombergu odhaduje na viac ako 88 miliárd eur, zostanú sklamaní, pretože Buffett už oznámil, že tohtoročný obed v rámci tejto akcie bude jeho posledným, píše India Times.

„V mene nadácie GLIDE a tých, ktorým slúžime, ďakujem Warrenovi Buffettovi za jeho neochvejnú štedrosť, partnerstvo a obetavosť a za jeho neuveriteľný príspevok k našej misii,“ cituje šéfku tejto nadácie portál 9news.

S poklonami a chválou nešetri ani výkonný riaditeľ spoločnosti E-bay Jamie Iannone, ktorý vyhlásil: „Sme neuveriteľne hrdí, že najnovší obed Warrena Buffetta prekonal náš historický rekord v získavaní finančných prostriedkov, pričom všetky výnosy podporujú úsilie GLIDE vytvoriť cesty z krízy a zmeniť životy.“

Na tohtoročnom ročníku pre Glide Foundation vyzbierali viac ako 50 miliónov eur. Buffett v predchádzajúcich dvoch desaťročiach pre túto nadáciu vydražil cez aukčné obedy 32,5 milióna eur.

Veľký filantrop

Crypto Matters uvádza, že táto akcia začala v roku 2000, kedy ju organizovala manželka Warrena Buffetta Susie Buffettová, ale od roku 2003 ju organizuje firma E-bay.

Insider informuje, že Buffett, ktorý je známym filantropom, sa zaviazal venovať 99 % svojho majetku na charitu počas svojho života alebo po jeho smrti. Tento týždeň daroval 14 miliónov akcií Berkshire Hathaway v hodnote 3,8 miliardy eur na charitu.

„Obedy sa nedajú označiť inak ako dobré. Spoznal som veľa zaujímavých ľudí z celého sveta. Jedinou univerzálnou charakteristikou je, že majú pocit, že peniaze sa použijú na veľmi dobré účely,“ povedal pre Insider.

Zdroje: Outdoor Enthusiast Magazine, Insider, CNN, Bloomberg, India Times, 9news, Crypto Matters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá