KOMENTÁR: Z Instagramu sa stáva Facebook. Toxické miesto plné nadávok, vyhrážok a hoaxov

IG/Rytmusking, Igor Matovič
IG/Rytmusking, Igor Matovič

Instagram bol vždy tak trochu považovaný za oázu pokoja a kľudu. Teda v porovnaní s Facebookom, kde sa ľudia vyhrážajú smrťou a tvrdé vulgarizmy sú na dennom poriadku, určite. Polícia už (a konečne) takýchto ľudí naháňa a klope im na dvere. Nič netrvá večne a ružová sociálna sieť taktiež postupne upadá v rámci svojej komunity.

Pokiaľ by sme sa rozprávali len o sexbotoch, ktorí chcú, aby si dal follow na ich profil, dalo by sa to nejako zniesť. I keď aj to je otravné. Avšak Instagram ako taký začína bojovať presne s rovnakým problémom, aký má Facebook minimálne posledné 3 roky – bezmocnosť krotiť diskusie, fóra a príspevky plné nadávok, hoaxov a konšpirácií.

ROZMOHL SE NÁM TADY TAKOVÝ NEŠVAR: ČESKÉ VIDEO PLNÉ BLUDOV SA INSTAGRAMOM ŠÍRI RAKETOVOU RÝCHLOSŤOU, ŠÍRILI HO AJ…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Wednesday, 24 March 2021

Populárne instagramové účty začínajú fungovať aj ako odraz spoločnosti. Mnohí slovenskí influenceri „odišli“ z Facebooku a sústreďujú sa výhradne na Instagram. Napríklad taký youtuber Duklock, raper Rytmus či influencerka Zuzana Plačková na modrej sociálnej sieti už prakticky neexistujú. Zazdieľajú sem-tam súťaž či video, no to je zhruba všetko.

Všade samé vulgarizmy

Noapak, na Instagrame pravidelne prispievajú, komentujú a zdieľajú. Taktiež pravidelne komunikujú s fanúšikmi a budujú pevnú „virtuálnu základňu“. Jednak je Instagram oveľa osobnejší a priamočiarejší, no alfa a omega je, že sa influencerom otvárajú dvere k spoluprácam a zárobkom. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, pokiaľ si tú reklamu riadne označia, čo sa hlavne na Slovensku, žiaľ, nie vždy stáva, píše oMédiách.

Avšak hlavne za posledný rok vidíme, ako začína byť Instagram dvojsečná e-zbraň. Nielenže dokáže osobnostiam pomôcť, vie im aj doslova škandalózne ublížiť.

O tom by vedela rozprávať predovšetkým Dominika Cibulková, ktorá pocítila hnev mnohých jej sledovateľov a nesledovateľov. Najskôr za prednostné očkovanie a neskôr za vycestovanie do exotiky. Bývalá tenistka si dokonca na svojom profile musela zrušiť pridávanie komentárov. Ak by sme mali hádať, zrejme sa to už nedalo čítať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking

No a s tým sa nedá nič iné než nesúhlasiť. Instagram už nie je o tom, že sleduješ, čo máš rád. Hlavne za posledné dva či tri roky „nasal“ viacero funkcií, ktoré postupne menili komunitu a jej interagovanie. Oveľa viac už Instagram informuje, nájdeš na ňom rôznorodý kontent a v neposlednom rade sa ružová sociálna sieť vyvíja. Pribúdajú nové a funkcionality, aby Instagram nabral na komplexnosti.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je bezplatne dostupný po prihlásení
Čítaj dnes Startitup PREMIUM úplne zadarmo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech