Komik Domi Haly: Rád si uťahujem z ľudí, ktorí ticho a nenápadne závidia (ROZHOVOR)

  • Po rokoch prežitých v kancelárii za počítačom sa rozhodol, že bude robiť to, čo ho naozaj baví
  • Dnes Domi Haly točí komediálne videá, ktoré videlo už milión Slovákov
  • Po rokoch prežitých v kancelárii za počítačom sa rozhodol, že bude robiť to, čo ho naozaj baví
  • Dnes Domi Haly točí komediálne videá, ktoré videlo už milión Slovákov

Dominik Haluška, slovenskej internetovej scéne známy ako Domi Haly, momentálne ovládol sociálne siete so svojimi vtipnými videami, kde s východniarskym nárečím paroduje rôzne typy Slovákov. Ako sám hovorí, mnohí ľudia je už unavených z počúvania o pandémii koronavírusu z každej strany. Preto by sa mali odviazať a každý deň sa zasmiať. K tomuto sa snaží mladý východniar prispieť aj svojou tvorbou.

  • Či platia stereotypy, ktoré o východniaroch kolujú
  • Odkiaľ berie inšpiráciu a ako sa pripravuje na točenie
  • Prečo si z hejterov ťažkú hlavu nerobí
  • Že úspech vidí v tom ako spoločnosti nastavil zrkadlo

Základ tvojho kontentu tvoria parodické videá východniarov. Sám z tohto regiónu pochádzaš. Platia teda stereotypy, ktoré o vás kolujú?

Určite áno. Inšpiráciu čerpám zo života východniarskeho chlapca a stereotypov som stretol kopec. 

Náš bývalý premiér kedysi povedal, že na východe nič nie. Aj keď môže byť táto fráza vytrhnutá z kontextu, už akosi zľudovela. Neštve ťa to ako východniara?

Táto fráza sa stala veľmi populárnou, no s pokojným svedomím môžem povedať, že nie. Keby ma  mali takéto komentáre znepokojovať, musel by som sa nad sebou zamyslieť.

Parodovaniu politiky sa ale snažíš vo svojich videách viac-menej vyhýbať, aj keď práve takéto videá bývajú u nás dosť obľúbené. Prečo?

Nemyslím si, že sa tomu vyhýbam. Možno som sa k tomu ešte len nedostal. Priznám sa, že politika nie je moja silná stránka. Ak ma napadne natočiť video s politickou témou, určite sa tomu nebudem brániť.

zdroj: Domy Haly

Čo je podľa teba najtypickejšia vlastnosť Slovákov, z ktorej si rád robíš srandu?

Rád si uťahujem z ľudí, ktorí ticho a nenápadne závidia a skúmajú situáciu. V časoch keď som žil v Dánsku, a domov som chodieval iba na dovolenku, kamaráti z okolia sa ma často pýtali otázky:„Dva litre zarobíš za mesiac nie? No tak ty sa máš super, nie ako my!”

Srandou je to, že práve tí nechcú nič zmeniť, stačí im závisť. Myslím si, že my Slováci sme veľmi priateľskí, ale tak ako každý iný národ, máme aj svoje slabé stránky.

A čo je naopak najviac obľúbené u fanúšikov? Máš nejakú konkrétnu tému, pri ktorej vieš, že určite bude fungovať?

Témy stále skúmam, no prišiel som na to, že ak je video vtipné, tak je to úplne jedno, aká je to téma. Ak sa počas natáčania smejem a vravím si: „Bože, ty si ale trúba”, tak viem, že je tam väčšia šanca na úspech.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech