Konečne máme prehľadný COVID automat. Stačí ti jediné kliknutie a vieš, čo je v tvojom okrese dovolené

  • Podarilo sa nemožné, Covid automat je prehľadnejší
  • Po novom stačí, ak do vyhľadávača napíšeš daný okres a stránka ti automaticky vygeneruje opatrenia, ktoré sa naň vzťahujú
certifikát covid
TASR/Martin Baumann
  • Podarilo sa nemožné, Covid automat je prehľadnejší
  • Po novom stačí, ak do vyhľadávača napíšeš daný okres a stránka ti automaticky vygeneruje opatrenia, ktoré sa naň vzťahujú

Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky sa po roku podarilo „nemožné“. Na oficiciálnej stránke sa spustil digitálny COVID-19 automat. Automat sa tak stal oveľa prehľadnejším. Stačí, ak do vyhľadávača napíšeš okres  a stránka ti zobrazí aktuálne opatrenia, ktoré sa na daný okres vzťahujú.

Ministerstvo informatizácie (MIRRI) SR dnes spustilo skúšobnú verziu digitálneho Covid automatu. Verejnosť vďaka nej získa prehľad o tom, aké konkrétne opatrenia platia v každom okrese v daný deň.

zdroj: automat.gov.sk

Digitálny Covid automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače. Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať.

Covid automat nás bude sprevádzať zrejme dlhé mesiace. Táto digitálna verzia pomôže komukoľvek správne sa orientovať, čo je zakázané a čo automat umožňuje pre každý okres. Dnes sme spustili prvú verziu, ku ktorej je možné posielať pripomienky a budeme ju postupne vylepšovať,“ uviedla ministerka informatizácie Veronika Remišová s tým, že predmetný digitálny automat je jednou z ciest, ako zabezpečiť rýchlu informovanosť pre všetkých na Slovensku.

Muž začal očkovať svojou vlastnou vakcínou. Testoval ju aj na svojich deťoch, teraz čelí trestným oznámeniam

Digitálny automat je podľa ministerky Remišovej veľmi komplikovaný mechanizmus a preto sa snažia priniesť ho občanom v zjednodušenej digitálnej podobe. Zahrnuli do nej najčastejšie aktivity ľudí. Tvorcom automatu je štátna spoločnosť Slovensko IT, ktorá je dcérskou spoločnosťou MIRRI SR. Aktualizáciu údajov bude tiež zaisťovať Slovensko IT.

„Cieľom bolo priniesť zrozumiteľné a jednoduché riešenie pre bežného človeka,” skonštatoval generálny riaditeľ Slovensko IT Pavol Miroššay

Zdroje: automat.gov.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK