Koniec lacným bytom. Ceny nájmov sa šplhajú takmer na celom Slovensku, existuje však výnimka

  • Tento trend sa týka len menších bytov
  • Ceny trojizbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Michel Rossier ,Markus Spiske
  • Tento trend sa týka len menších bytov
  • Ceny trojizbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov

Priaznivý vývoj ekonomiky po lete a návrat študentov do škôl priniesol zastavenie poklesu cien prenájmov takmer na celom Slovensku. Tento trend sa však týka len menších bytov, ceny trojizbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov. Vyplýva to z analýzy portálu Nehnuteľnosti.

Nedostatok vo všetkých regiónoch

Ceny nájmov dvojizbových bytov na jeseň viditeľne vzrástli. Až na špecifické výnimky v okresoch Bratislava II a Trenčín sa pritom pohli ceny hore v mestách i v rekreačných nehnuteľnostiach.

„Pri jednoizbových bytoch nie je nárast nájomného až taký výrazný, ich cena však ani počas pandemickej krízy nikdy výrazne neklesla, keďže je ich nedostatok vo všetkých regiónoch,“ uviedol analytik portálu Nehnuteľnosti, Michal Pružinský.

Logo

zdroj: United Classifieds.sk

 Z trhu rýchlo zmizli

Pri trojizbových bytoch sa situácia vyvíja odlišne. Po letnom náraste väčších prenájmov zaznamenal portál pomerne výrazné kvartálne poklesy v Bratislave I, a to o 10,71 %, v Bratislave IV o 7,45 % či v Košiciach II a III o 10,67 %, resp. o 5,17 %.

„Ceny prenájmov trojizbových bytov klesajú už vyše roka hlavne vo veľkých mestách a priemyselných centrách. Počas leta ich nakrátko zodvihli investičné byty v čerstvo dokončených rezidenčných projektoch, tie však z realitného trhu rýchlo zmizli,“ skonštatoval Pružinský.

zdroj: United Classifieds.sk

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie