Koniec núdzového stavu a zákazu vychádzania je na spadnutie. Bude to tesné, hovorí Kollár

  • Predseda parlamentu potvrdil, že do poslednej chvíle nebude jasné, ako budú poslanci hlasovať
  • Na koaličnej rade sa hovorilo aj o demisii ministra Krajčího, rozhodnutie leží na premiérovi
Virus_Outbreak_Israel863105715082
TASR/AP Photo/Oded Balilty
  • Predseda parlamentu potvrdil, že do poslednej chvíle nebude jasné, ako budú poslanci hlasovať
  • Na koaličnej rade sa hovorilo aj o demisii ministra Krajčího, rozhodnutie leží na premiérovi

Hlasovanie o núdzovom stave v Národnej rade (NR) SR zrejme bude tesné, očakáva to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Pred utorkovým stretnutím s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) uviedol, že zrejme bude problém dodať na stredajšie (24. 2.) hlasovanie v pléne 76 koaličných poslancov.

Zatiaľ však podľa jeho slov rátajú s tým, že ich príde dostatok. Potvrdil tiež, že lídri koalície hovorili o možnosti demisie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Rozhodnutie je však podľa šéfa parlamentu na premiérovi.

Máme rekordných 4 017 hospitalizovaných. Prezidentka si zavolala Matoviča na koberček, zdravotníci melú z posledného

Budeme mať asi problém dať 76 koaličných poslancov, takže budeme to naozaj počítať a keď to vyjde, tak to bude naozaj veľmi tesné,“ povedal Kollár. Problém vysvetlil tým, že veľa poslancov je chorých a v karanténe. Ak by sa nepodarilo odsúhlasiť núdzový stav v pléne, budú podľa neho hľadať ďalšie riešenie. Plán B však zatiaľ podľa neho nie je, pretože rátajú s účasťou dostatočného počtu poslancov.

Otázku demisie ministra Krajčího podľa Kollára na koaličnej rade neotvorili. Potvrdil však, že o tejto alternatíve hovorili na stretnutí lídrov. „Sedeli sme ako štyria lídri a tam sme sa bavili aj o tejto alternatíve,“ uviedol. Nepovedal však, či je demisia ministra v hre. „Všetko je na pleciach pána premiéra, keď sa rozhodne áno, tak áno, keď sa rozhodne nie, tak nie,“ dodal.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech