Koniec zbytočnej straty času? Slovenská firma vyvíja aplikáciu, ktorá ti ušetrí hodiny

  • Cez Visblee si môžeš okamžite booknuť termín na akúkoľvek službu, appku využívajú tisíce Slovákov
  • Aplikácia už dohromady vybavila 130 000 bookingov v hodnote 3,4 milióna eur
  • Projekt vznikol pred 3 rokmi, teraz však pomáha desiatkam podnikom prostredníctvom koronaakcie #znovuotvorim
20200428_155115-min
  • Cez Visblee si môžeš okamžite booknuť termín na akúkoľvek službu, appku využívajú tisíce Slovákov
  • Aplikácia už dohromady vybavila 130 000 bookingov v hodnote 3,4 milióna eur
  • Projekt vznikol pred 3 rokmi, teraz však pomáha desiatkam podnikom prostredníctvom koronaakcie #znovuotvorim

Žijeme v dobe časovej optimalizácie a tvrdej vyťaženosti. Cez pracovný deň len ťažko uvidíš niekoho, kto by nemal naponáhlo. Aj Bratislava je považovaná za uponáhľané a veľmi rýchle mesto, kde je každá sekunda drahá.

Mnohí Slováci majú dnes deň vyrátaný dopredu aj na desaťminútové úseky a strácať čas si jednoducho nemôžu dovoliť. Časová optimalizácia a time-management sú preto kľúčovými slovami dnešnej doby a každý trik či appka, ktorá pomôže, má veľký potenciál.

Jozef Drabant (30) a Daniel Jurčo (36) preto vyvíjajú bookingovú aplikáciu Visblee, kde nájdeš takmer 100 slovenských prevádzok s 1 300 službam, kde si môžeš hneď booknuť termín. Ušetríš tak čas, vyberieš si z množstva prevádzok a tie môžu zasa získať nových potenciálnych zákazníkov – len mesačne zabookujú cca 3 000 termínov. Win-win.

Visblee čoraz viac naberá na popularite a pribúda aj počet prevádzok, z ktorých si môžeš vybrať. Barbershopy, kozmetika, wellness alebo športy sú tak dostupné na jeden klik.

Ambiciózny projekt vznikol len pred 3 rokmi v Novom Meste nad Váhom a už teraz si ho zamilovali desaťtisíce Slovákov, ktorým šetrí čas aj námahu. Dnes už sa mu naplno venuje až 9 ľudí. Aká je však filozofia a myšlienka Visblee?

zdroj: Visblee – Na otázky o Visblee odpovedá zakladateľ Jozef Drabant (30).

Kedysi sa do kaderníctva chodilo tak, že niekto dovnútra nazrel z ulice a skontroloval, či majú voľný termín. Dnes na to nikto nemá čas a každý sa objednáva. Ako vám napadlo zaplátať túto dieru na trhu cez Visblee?

Jednoducho. Našli sme dieru, tak plátame. V rámci našich možností. Ale je za tým aj vlastná skúsenosť. Boli sme vyťažení rovnako, ako sú dnes všetci ľudia.

Bežne sme zabúdali na také triviálne veci, ako že sa chceme ísť ostrihať či prezuť auto. Alebo sme si spomenuli, keď sa to už nedalo riešiť hneď. Tak prišla otázka Čo keby? a sprevádza nás už tretím rokom.

Ste prakticky 2-ročný začínajúci projekt, no už teraz máte na webe desiatky prevádzok. Ako sa vám podarilo získať také množstvo klientov?

Otvorili sme webové prehliadače, zdvihli telefón, naštartovali auto a stretávali sme sa s majiteľmi prevádzok. Ak sme si cestou všimli na ulici nejakú prevádzku, zapísali sme si číslo z dverí a zavolali sme majiteľovi.

Veľa prevádzok sme však získali aj samotným odporučením od už fungujúcich prevádzok na Visblee. A vlastne na osobných stretkách a telefonátoch v určitom množstve fungujeme aj dnes. Kopec práce pred nami.

Aké sú hlavné benefity Visblee? Ľuďom šetrí čas a plánuje, no ako pomáha firmám a živnostníkom?

Vždy sa našich prevádzok pýtame, či sa okrem svojich stálych zákazníkov stretnú v prevádzke aj s novými. Približne 1 z 10 zákazníckych bookingov je od nového zákazníka. V ich tržbách je to za tú dobu pri priemerných cenách služieb na Visblee cca 170 000 eur.

Službu si môže používateľ cez Visblee objednať do 30 sekúnd

 

Je Visblee prakticky ušité na dnešnú dobu, ktorá prakticky stojí na plánovaní a časovej optimalizácii?

Áno, veď okrem momentálnej doby karanténnej žijeme aj dobu optimalizačnú. Až 85 % denných bookingov pochádza od vracajúcich sa zákazníkov, čo z Visblee rozhodne nerobí nástroj na jedno použitie, retenčnosť je teda vysoká. Pravidelne sa dnes bookuje takmer 14 000 registrovaných užívateľov, z čoho mám veľkú radosť. 

Takisto však ponúkate množstvo benefitov pre podniky, ktoré nemajú alebo nechcú používať rezervačný systém. Pre ktoré podniky je Visblee systém najideálnejší?

Potrebuješ termín? Pozrieš, bookneš a ideš. Z tohto pohľadu sa za tým neodohráva žiadna veda.

Ideálny je pre všetky prevádzky, ktoré svojich zákazníkov bookujú na svoje služby. Dnes nás používajú prevádzky z viacerých segmentov.

Od športovej haly Hangair Action Sports Academy cez wellness služby hotela Château Gbeľany až po menšie prevádzky s kaderníckymi a kozmetickými službami ako je MartinaStyle.

Ako funguje samotný rezervačný systém? Je natoľko inteligentný, že vybookovaný termín už nebude dostupný pre ostatných ľudí?

Samozrejme, ľudia chcú vedieť, kedy do prevádzky prísť môžu a nie kedy sa do nej prísť nedá, a to bez ohľadu na to, či prevádzka funguje online alebo nie. Takéto veci sú zväčša inteligentné len do takej miery, do akej ich vyviniete.

Našťastie máme skvelých zákazníkov, ktorí nám dávajú skvelý feedback. Ten si vždy s ostatnými prevádzkami prejdeme, vyberieme vždy tie najlepšie a zapracujeme ich priebežne s našim vývojom do Visblee.

zdroj: Visblee

Aký typ prevádzok je na Visblee najobľúbenejší?

Závisí najmä na ročnom období. V zime to sú skôr indoorové aktivity ako wellness, masáže a indoorové športoviská. S príchodom leta, keď máme všetci saunu dostupnú aj zdarma v aute, sa to mení. Počas celého roka však takmer neohrozene vedú kozmetické služby, kaderníctva a barbershopy.

Ľuďom by sa hodilo, ak by bookingovú appku Visblee začali používať aj prevádzky v ich okolí. Dá sa ich nejako odporučiť?

Z každého takéhoto odporučenia máme vždy veľkú radosť. Ak sa chcú zákazníci bookovať online aj do prevádzky, do ktorej dnes chodia, tak ju môžu odporučiť priamo na našom webe. Samozrejme sa však bude musieť chcieť zapojiť aj majiteľ prevádzky.

Ak napríklad takú prevádzku vlastním, čo všetko musím spraviť, aby som sa zjavil na Visblee?

Dokopy toho nie je veľa. Stačí registrácia na našom webe ako podnikateľ a ostatné vyriešime na supporte online alebo telefonicky. Veľa prevádzok to zvládlo aj bez nášho supportu, je to naozaj veľmi jednoduché.

Pred samotným spustením prevádzku ešte pretestujeme a overíme, či všetko naozaj funguje tak, ako to vidíme. Ak si prevádzka nie je istá, môže na maximum využiť náš support. Kolega prejde s prevádzkou všetky veci tak, aby si vedela nastavenia aj dodatočne zmeniť. A čo nie je jasné, hneď vysvetlíme.

zdroj: Visblee

Dnes nie je nič zadarmo, aké sú vstupné náklady pre pôsobenie vo Visblee?

Vstupné náklady? Je to cena 1 minerálky. Za booking, ktorý do prevádzky príde cez Visblee, si vezmeme len 1 €. Ak prevádzka časom dosiahne nejakú hranicu, môžeme to fixnúť na mesačnej platbe. Svoje bookingy, ktoré si prevádzka pridá sama, neriešime. Prevádzka si sama zodpovedá za ceny jej služieb, firmy teda neobmedzujeme ani takto, všetko je na nich.

Ak chce zákazníkom rozdávať radosť v podobe zliav, je to čisto na jej zvážení. Ani jedna z našich prevádzok sa touto cestou na Visblee nechce uberať. Online či offline servis pred a počas spolupráce je u nás štandard.

Aká je priama obchodná motivácia, aby som sa k Visblee pridal? Garantujete prevádzkam aj zhliadnutia ich podstránok, prípadne rovno konverzie?

Obchodná motivácia je asi taká, ako keď si kupuješ auto. Jasné, že dá sa chodiť aj pešo alebo sa odveziete busom. Oba spôsoby sú super. V určitom bode však zistíte, že z Bratislavy do Košíc to pešo trvá 5 dní, busom 9 hodín.

Visblee môže používať každá prevádzka, ktorá chce byť online a mať dostupné termíny kedykoľvek bez toho, aby ju to stálo energiu navyše. Garantovať môžeme spoľahlivosť Visblee a naše aktivity, ktoré prevádzkam pomôžu efektívnejšie pracovať či jednoduchšie oslovovať potenciálnych zákazníkov.

zdroj: Visblee

Aktuálne máte spustenú skvelú iniciatívu #znovuotvorim, kedy prevádzka za každý zatvorený deň dostane deň pôsobenia na Visblee zadarmo. Ako to v praxi funguje?

Asi 2 týždne po ohlásení karantény sme pripravili projekt #znovuotvorim a pre všetky nové prevádzky sme sprístupnili Visblee zadarmo na toľko dní, koľko budú mať zatvorené.

Ak prevádzka otvorí 6. mája, bude to 52 dní a teda používa Visblee na 52 dní bezplatne. Pred skončením sa jednoducho rozhodnú, či chcú Visblee ďalej používať. Počas karantény sme od žiadnej našej prevádzky nechceli ani cent.

Oceňujú to už prevádzky? Aké máte zatiaľ reakcie?

Reakcie sú zatiaľ super. Všetky tieto prevádzky sa u nás dajú vyhľadať pod kľúčovým slovom #znovuotvorim a sú odlíšiteľné špeciálnu korona-grafikou.

Našu podporu na Visblee takto využilo už 40 prevádzok, ktoré dohromady pridali 240 služieb. Do skončenia toho tvrdého karanténneho režimu zostáva pre niektoré segmenty už len zopár dní, no nových zákazníkov zadarmo cez Visblee im ponúkame naďalej.

Koľko predpokladáte, že týmto zaujímavým krokom prevádzkam ušetríte peňazí?

Závisí pre aký cenový model by sa prevádzka rozhodla, keby sa rozhoduje v bezkaranténnom období. Môže to byť rozpätie od 1 000 až 2 000 eur za tie prevádzky, ktoré tam objavíš dnes.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá