Koronakríza pre Ferrari neexistuje, automobilke opäť stúpol predaj áut

  • Tradičná talianska automobilová značka Ferrari musela kvôli bezpečnostným opatreniam uzavrieť svoje závody a prestať vyrábať
  • Objednávky a predaj jej však aj napriek týmto obmedzeniam v prvom kvartáli opäť stúpol
Hospodárska kríza pre Ferrari neexistuje. Automobilke opäť stúpol predaj svojich áut
unsplash.com/ Viktor Theo, Markus Spiske,
  • Tradičná talianska automobilová značka Ferrari musela kvôli bezpečnostným opatreniam uzavrieť svoje závody a prestať vyrábať
  • Objednávky a predaj jej však aj napriek týmto obmedzeniam v prvom kvartáli opäť stúpol

Hospodárska kríza spôsobená novou pandémiou koronavírusu obrovským spôsobom ovplyvnila milióny firiem a jej zamestnancov. Niektorí museli svoje podniky zavrieť, iní zas stratili veľkú časť svojich objednávok.

Krajiny sa snažia podporiť podnikateľov masívnymi finančnými stimulmi. Aj v tomto období sa však nájde pár firiem, ktoré celosvetovú krízu zatiaľ nepocítili. 

Jednou z takýchto spoločností je aj taliansky výrobca luxusných áut Ferrari. Tejto automobilke aj napriek obmedzeniam stúpol predaj  modelov v poslednom kvartáli o 5 percent. Informoval o tom finančný portál Bloomberg

Aj automobilka Ferrari, ktorej autá patria medzi tie najdrahšie na svete, však musela kvôli bezpečnostným opatreniam uzavrieť svoje závody. Podľa riaditelia Ferrari Antonia Picca Piccona môže toto sedemtýždňové odstavenie závodov znamenať stratu 2 000 vozidiel. Podľa jeho slov však počet objednávok áut zostáva silný. 

Ferrari hospodársku krízu nepociťuje. Predaj jej automobilov opäť vzrástol
zdroj: Ilustračný obrázok/ unsplash.com

Svetové automobilky pociťujú tlak

Dokazuje to aj rozhodnutie najznámejších výrobcov automobilov znížiť svoje odhady ohľadom príjmov na rok 2020. Značka Ferrari však v druhej polovici roka predpovedá rast. Podobný názor má aj finančný analytik spoločnosti Bloomberg Intelligence Michael Dean.

Ten si myslí, že na základe dôkazov z predchádzajúcej finančnej krízy je možné, že dopyt po nových modelov značky Ferrari ostane silný. Ako pomerne veľké riziko vníma to, ak dôjde v Taliansku ku druhej vlne nákazy ochorenia COVID-19. V tomto prípade by sa totiž výroba automobilov musela opäť zastaviť, čo by znamenalo ďalšie straty. 

Optimizmus a rast predpovedajú aj akcie Ferrari, ktoré vzrástli o 1,5 percenta. 

Výroba sa opäť obnovila

Ferrari postupne opäť reštartuje svoju výrobu, keď otvoril závody v Maranelle a v Modene. Podľa slov riaditeľa Piccona by sa úplná výroba mohla dosiahnuť už 8. mája. Taktiež dodal, že zamestnanci budú pravdepodobne vyzvaní k tomu, aby pracovali aj v sobotu a taktiež sa im skráti ich letná dovolenka. 

Čiastočnú stratu príjmov pre automobilku pravdepodobne zapríčiní prerušená sezóna Formule 1, kde patrí tím Ferrari medzi tie najlepšie a najobľúbenejšie. 

Ferrari hospodársku krízu nepociťuje. Predaj autombilky opäť stúpol
zdroj: ilustračný obrázok/ unsplash.com

Očakáva sa automobilová nákupná horúčka

Aspoň tak to predpovedajú niektorí experti. Dôkazom toho je napríklad aj fakt, že prvá známa automobilka už spustila masívny výpredaj. Nemecká AUDI spustila výpredaj svojich modelov až do výšky 30 percent. 

Podobné výpredaje sa pritom očakávajú aj u ďalších známych výrobcov automobilov.

 

 

Zdroje: Bloomberg, Wealthx.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech