Koronavírus online: Oficiálne sa vyliečilo už 16 ľudí

 • Dianie v stredu 8. apríla sledujeme ONLINE
AktualneSIU
 • Dianie v stredu 8. apríla sledujeme ONLINE
 • Slovensko má zatiaľ 682 prípadov, 16 vyliečených ľudí a dve úmrtia
 • Platí zákaz vychádzania: Pohybovať sa môžeme len v rámci okresu, aj to len v nevyhnutných prípadoch
 • Medzi okresmi hliadkujú policajti s pomocou vojakov
 • Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

  20:00 Slovenská strojárska firma SPANNER SK sa rozhodla prispôsobiť pandémii a upraviť svoju výrobu. Vyrobila špeciálnu dezinfekčnú bránu, ktorú môžu využiť firmy, obchody, nemocnice a iné inštitúcie. Proces dezinfekcie trvá len 5 sekúnd, za hodinu tak bránou prejde viac ako 600 ľudí. Jednu bránu venujú aj nemocnici v Považskej Bystrici.

  Čítaj viac TU >> Slovenská firma vyvinula špeciálne dezinfekčné brány proti pandémii koronavírusu, jednu darujú aj nemocnici

  18:34 Európska komsia (EK) vyzvala štáty schengenského priestoru a pridružené štáty, aby predĺžili obmedzenia týkajúce sa ciest do Európskej únie (EÚ). Agentúru SITA o tom informovala vedúca tlačového tímu Zastúpenia EK na Slovensku Ingrid Ludviková. Komisia naposledy 16. marca vyzvala hlavy štátov a vlád, aby zaviedli dočasné obmedzenie pre nepodstatné cesty do krajín EÚ na počiatočné obdobie 30 dní a nasledujúci deň predstavitelia štátov túto výzvu schválili.

  „Skúsenosti krajín v pandémii ukazujú, že opatrenia uplatňované v boji proti šíreniu koronavírusu sú účinné, ak platia viac ako 30 dní. Navyše, opatrenia na ochranu vonkajších hraníc môžu byť účinné, len ak ich krajiny vykonávajú na všetkých hraniciach jednotným spôsobom. Komisia preto apeluje na koordinovaný prístup,“ informuje Zastúpenie EK.

  Cestovné obmedzenie sa vzťahuje celkovo na 30 krajín, a to na všetky štáty schengenského priestoru vrátane Bulharska, Chorvátska, Cypru, Rumunska a štyri pridružené štáty Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švédsko. (SITA)

  17:39 Vicepremiér pre ekonomiku a šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík považuje refundáciu nájmov zatvoreným prevádzkam za prioritu, na ktorej chce čím skôr nájsť dohodu s koaličnými partnermi. Ako ďalej informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, podľa diskutovaného modelu by väčšiu časť nájomného uhrádzal štát, prevádzkovatelia by platili len nízke percento. Podľa Sulíka majú prevádzkovatelia predajní vo väčšine prípadov štyri kategórie nákladov – zamestnanci, nájom, energie a úvery. „Zo štyroch typov nákladových položiek sme už na 3 našli dobré riešenia, chýba nám iba nájom. Musíme bezpodmienečne konať, pretože tie prevádzky majú často vysoké nájmy, keď sú v obchodných centrách alebo exponovaných priestoroch. Nie všetci vedia fungovať tak, že si budú 2 mesiace len tak platiť nájom,“ zdôraznil.

  Minister pritom dúfa, že vláda v tejto otázke nájde konsenzus. „Viem si predstaviť, že štát uhradí časť nájmov, zákonom donúti prenajímateľov znížiť nájomné o minimálne 30 % a nejaké nízke percento necháme tým nájomcom. Treba si uvedomiť, že oni nemajú žiadne tržby, preto musíme byť čo najviac ústretoví,“ spresnil Sulík. O podobnom modeli sa podľa neho diskutuje aj v susednej Českej republike.

  Šéf rezortu hospodárstva zároveň ubezpečil predstaviteľov cestovných kancelárií a ich klientov, že spolu s ministrom dopravy Andrejom Doležalom intenzívne pracujú na konkrétnych riešeniach, ktoré by mali tomuto segmentu pomôcť. „Nie je to jednoduché, ale pracujeme na tom, rokovania pokračujú. Budeme to musieť rozumne vymyslieť, pretože na jednej strane ide o ochranu spotrebiteľov, na strane druhej nechceme, aby cestovné kancelárie masívne krachovali,“ skonštatoval Sulík. „Najneskôr na budúci týždeň by sme mali prezentovať niečo, za čím stojí celá vláda,“ uzavrel.(SITA)

  17:33 Na Slovensku sa vyliečili ďalší traja ľudia, celkovo už oficiálne chorobu COVID-19 prekonalo 16 ľudí. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva.

  Vyliečil sa 71-ročný muž, hospitalizovaný bol vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Z ochorenia sa vyliečili aj matka s dcérou z trenčianskeho regiónu, hospitalizované boli v trenčianskej fakultnej nemocnici, následne boli prepustené do domácej karantény. Ochoreniu doteraz podľahli dve osoby.

  Aktuálne je podľa štatistík NCZI hospitalizovaných 164 pacientov, z toho u 61 bol koronavírus potvrdený, v 103 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

  17:20 Pellegrini na tlačovom brífingu povedal, že Matovič mohol rozhodnúť o karanténe individuálne sa vracajúcich občanom Slovenska už skôr a nemusel čakať až do tohto dňa. „Ja som makal do poslednej sekundy,“ povedal bývalý premiér. „Rozhodnutia sme prijímali krok po kroku a určite by sme došli aj ku povinnej individuálnej štátnej karanténe.

  Na krízovom štábe sa ešte ako premiér Matoviča pýtal, či by bolo vhodné prijať ešte prísnejšie opatrenia, no on vraj nesúhlasil a ešte navrhol uvoľnenie niekorých pravidiel.

  17:16 Polícia iba plnila príkazy vyplývajúce z nariadenia vlády a v ňom bolo jasne zadefinované, že sa kontroluje jaždý prechod hraníc okresu. Povedala to poslankyňa a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. Podľa údajov, ktoré má k dispozícii sa začali Rómovia z osád vracať na Slovensko zo zahraničia už 27. marca a tento počet kulminoval okolo 27. marca.

  17:05 V tejto sutiácii musí ísť politika bokom, povedal na tlačovom brífingu bývalý premiér Peter Pellegrini. „Ak v týchto dňoch niekto alebo niečo destabilizuje našu krajinu, nie je to vírus, ale samotný premiér Matovič,“ povedal Pellegrini. „Asi nepochopil, že keď ste premiérom, tak máte veľkú moc, ale aj zodpovednosť a stáť si za svojimi rozhodnutiami a svojimi ľuďmi. Na dnešnej tlačovej konferencii predstavil klasické divadlo, že on to myslel dobre, ale iní mu hádžu polená pod nohy,“ povedal.

  Nebudem sa vyjadrovať k jeho vyjadreniam na moju osobu, z toho som už vyrástol,“ povedal Pellegrini s tým, že Matovič mohol o karanténe pre individuálne sa vracajúcich Slovákov rozhodnúť kedykoľvek od 21. marca, odkedy prebral vládu.

  16:50 Policajný prezident Milan Lučanský odkázal Matovičovi cez facebookový status, že nebude hrať jeho hru. „Odmietam sa stať súčasťou hry, keď by sme si mali vymieňať zostrihy z tlačových besied, zostrihaných tak, aby to vždy niekomu zapadlo do kontextu jeho vyjadrení. Každý, kto sleduje tlačové brífingy bude možno so mnou súhasliť ak poviem, že často na nich odznejú protichodné informácie. Práve preto sa riadim tým, čo je dané na papieri a tým, na čom sa zhodneme s pánom ministrom vnútra,“ napísal Lučanský s tým, že postupoval podľa oficiálnych dokumentov od vlády.

  PREZIDENT POLICAJNÉHO ZBORU GENERÁL MILAN LUČANSKÝ: POLITIZÁCIA POLÍCIE JE NECHUTNÁ, SPOLIEHAM SA NA OFICIÁLNE DOKUMENTY…

  Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 8. April 2020

  16:30 Peter Pellegrini bude mať o 17:00 tlačovú konferenciu.

  16:19Nechcem teraz medzi ľuďmi vytvárať pocit, že sú to tí cigáni z osád, kto nám sem priniesol koronavírus. Ten cigáň Peter Pellegrini je ten človek, ktorý to spôsobil,“ rozohnil sa na tlačovej besede premiér. „On povedal, že títo ľudia nemusia ísť do karantény a nemusia byť testovaní. A tento človek sa tu pred nami hral ako riešiteľ a zabezpečil nám darček, z ktorého sa nemusíme tak ľahko spamätať.“

  16:06 Profesor Krčméry nepotvrdil komunitný prenos. Znamená to, že všetci pozitívne testovaní ľudia na Slovensku majú pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Matovič ale vyjadril obavy, že k nákaze už mohlo dôjsť aj vo vnútri Slovenska, len o tom ešte nevieme.

  16:00 Až o dva alebo tri týždne uvidíme, ako na tom sme, povedal hlavný hygienik Ján Mikas. Záleží však na tom, ako ľudia budú dodržiavať opatrenia a ako sú na tom rómske osady. Na Slovensku je 1044 osád, zatiaľ máme výsledky z piatich. Premiér zdôraznil, že nie sú to Rómovia, kto na Slovensku roznáša vírus. 70 z nových pozitívnych prípadov sú nerómovia, ktorí sú v štátnej karanténe.

  15:50 Podľa Matoviča môžeme iba snívať o uvoľňovaní pravidiel. „Nie je čas, aby sme boli optimisti a zľahčovali situáciu,“ povedal Matovič. „Peter Pellegrini nám dal taký darček, že budeme radi, ak sa z toho vylížeme,“ povedal premiér s tým, že za túto situáciu „nemôžu tí cigáni v osadách, ale ten cigáň Pellegrini,“ povedal Matovič so slzami na krajíčku a roztraseným hlasom.

  Výsledky testovania v osadách sú podľa Matoviča vizitkou bývlej vlády, ktorá ľuďom vracajúcim sa zo zahraničia odporučila izolovať sa doma a neposlala ich do štátnej karantény. Väčšina pozitívne testovaných Rómov sa vrátila z mesta Sheffield v Spojenom kráľovstve.

  15:41 Včera bolo vykonaných 2042 testov, z toho 101 pozitívnych.

  Ako premiér uviedol, z nových potvrdených prípadov má 16 ľudí viac ako 60 rokov. Minimálne 31 pozitívne testovaných je už aj v piatich osadách. V nich sa bude navyšovať počet odberových jednotiek, aby sa otestovali čo najrýchlejšie. Pozitívne testovaných bolo už aj viac ako 60 ľudí, ktorí cestovali z Tirolska individuálnou dopravou a boli odchytení na hraniciach. Následne boli umiestnení do štátnej karantény. „Nie je čas, aby sme boli optimisti. Je čas, aby sme boli naďalej veľmi obozretní. Radšej buďme desaťkrát opatrnejší, ako by sme podľahli pokušeniu užívať si slobodu,“ povedal premiér.

  15:39 Testovanie v rómskych osadách odhalilo 31 prípadov v piatich osadách. Ide pritom o výsledky spred dvoch dní.

  15:36 To, že niekto rozkázal policajtom kontrolovať každé auto, je sabotáž uznesenia vlády, povedal premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii.

  🔴 SITUÁCIA JE VÁŽNA, PROSÍM, NEBLAZNIME.

  Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Mittwoch, 8. April 2020

  15:32 Česko už podľa ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha už prekonalo to najhoršie a krajina sa tak môže pomaly pripravovať na návrat do bežného života.

  15:04 Po strednom Slovensku sa pohybovala dodávka, ktorá mala ponúkať testy na koronavírus za 50 eur. V obci Dobrá Niva v okrese Zvolen zachytili podozrivú dodávku s označením Červeného kríža. Zdravotnícka organizácia však poprela, že by s vozidlom mala niečo spoločné a ľudí varovala, že ide o podvod. Červený kríž vykonáva odbery a testy bezplatne. Informuje o tom regionálny portál MY Banská bystrica.

  14:56 Prezident policajného zboru Lučanský bude mať čo vysvetľovať, myslí si premiér Igor Matovič. Opäť zverejnil status o tom, že kontroly nemali zastavovať každé auto. Predošlý status o kolónach a policajných hliadkach už premiér zmazal a policajtom sa ospravedlnil za to, že povedal, že robia nadprácu.

  Toto (vo videu) bolo moje zadanie vedeniu Policajného zboru … a dopadlo to tak, že policajtom v teréne dali inštrukcie zastavovať všetkých. Bláznovstvo … a pán policajný prezident Lučanský má čo vysvetľovať.
  ps. Ospravedlňujem sa policajtom, keďže som pôvodne dostal informáciu, že kontrolovať všetkých bola nadpráca jednotlivcov z ich radov. Nie, robili len to, čo im vedenie prikázalo,“ napísal premiér k videu.

  KOLÓNYToto (vo videu) bolo moje zadanie vedeniu Policajného zboru … a dopadlo to tak, že policajtom v teréne dali inštrukcie zastavovať všetkých. Bláznovstvo … a pán policajný prezident Lučanský má čo vysvetlovať.ps. Ospravedlňujem sa policajtom, keďže som pôvodne dostal informáciu, že kontrolovať všetkých bola nadpráca jednotlivcov z ich radov. Nie, robili len to, čo im vedenie prikázalo.

  Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 8. April 2020

  14:33 Polícia vykonávala kontrolu na cestách v súlade s rozhodnutím vlády. Povedal to prezident policajného zboru generál Milan Lučanský.

  STANOVISKO PREZIDENTA POLICAJNÉHO ZBORU GENERÁLA MILANA LUČANSKÉHO KU KONTROLÁM"Polícia postupovala v zmysle Uznesenia…

  Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 8. April 2020

  14:20 Tlačová beseda predsedu vlády Igora Matoviča za účasti europoslanca Petra Polláka na tému: Situácia je vážna, prosím, nebláznime, bude dnes o 15:30.

  13:59 Agropotravinári a obchodníci vyzývajú kompetentných, hlavne ministra pôdohospodárstva a ministra vnútra, aby urýchlene riešili situáciu na slovenských cestách, ktorá môže skončiť kolapsom v zásobovaní obyvateľstva. Na cestách totiž vznikajú kolóny, ktoré brzdia zásobovanie. Spôsobené sú kontrolami pre obmedzenie pohybu obyvateľstva. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

  Rozvozy niektorých potravín a vstupov do rastlinnej a živočíšnej výroby meškajú od skorých ranných hodín pre vyhlásenie zákazu vychádzania a policajné kontroly áut medzi jednotlivými okresnými mestami. Na neúnosnú situáciu od rána upozorňujú mnohí výrobcovia potravín, obchodníci, dodávatelia, poľnohospodári, ktorí sa nemôžu dostať so svojim tovarom na miesto určenia,“ ozrejmila Holéciová.

  Potravinári preto žiadajú, aby polícia umožnila bezproblémový prejazd kamiónov. Tie momentálne stoja v kolónach spolu s osobnými autami, aj keď sa môžu pohybovať medzi okresmi bez policajnej kontroly. (SITA)

  13:17 Minister financií Eduard Heger dnes rokoval s predsedami vyšších územných celkov. Župy už teraz pociťujú dopady koronakrízy a výpadky vo svojich rozpočtoch.

  13:00 Nitriansky Jaguar Land Rover neobnoví výrobu po veľkonočných sviatkoch, ako pôvodne predpokladal. Pre agentúru SITA to uviedla manažérka pre firemné vzťahy automobilky Miroslava Remenárová. Fabrika pritom s ohľadom na ochranu verejného zdravia dočasne prerušila výrobu 20. marca. „Vzhľadom na rýchlo sa meniace okolnosti a najnovšie informácie sme sa rozhodli ďalej predĺžiť výrobnú prestávku v našich výrobných centrách, vrátane nitrianskeho závodu. Termín jej ukončenia v túto chvíľu nešpecifikujeme,“ povedala Remenárová. Podľa nej automobilka vynakladá všetko dostupné úsilie, aby mohli spustiť výrobu okamžite, ako to okolnosti umožnia. (SITA)

  12:45 Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka do funkcie. Minister sa mohol svojej funkcie ujať až po povinnej 14-dňovej karanténe po návrate zo zahraničia.

  12:24 Premiér Igor Matovič na Facebooku povedal, že kontroly polície by mali byť námatkové, nemali by kontrolovať každé jedno auto.

  Kontroly mali byť námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk … napriek tomu – nehaňme ich za to … malo by to byť už v poriadku. Dík

  Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 8. April 2020

  12:21 V rómskej osade Družstevná pri Hornáde je koronavírus. Podozrenie, ktoré pred dvomi dňami vyvolalo v regióne paniku sa potvrdilo. Ide o jednu ženu, ktorá sa vrátila z Českej republiky. Informovala o tom televízia TA3. Žena je podľa televízie v domácej karanténe s miernymi príznakmi ochorenia, už otestovali aj ľudí, s ktorými prišla do kontaktu.

  11:50 Firmy, ktoré zostali zatvorené po vypuknutí pandémie na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva, nebudú musieť v apríli platiť odvody zamestnávateľa. O tomto opatrení informovali v stredu na tlačovej konferencii ministri financií a práce Eduard Heger a Milan Krajniak. Odpustenie odvodov pritom podľa Krajniaka nadväzuje na opatrenie, ktorým sa prepláca podnikom uzavretým na základe rozhodnutia štátnych úradov 80 % hrubej mzdy zamestnancov.

  Minister práce zároveň oznámil, že opatrenie zamerané na poskytovanie príspevku firmám s poklesom tržieb, sa rozšíri na všetkých zamestnávateľov. Preto sa aj predkladanie žiadostí týchto typov firiem odkladá až na budúci týždeň. „Do tejto schémy integrujeme všetkých zamestnávateľov bez obmedzenia počtu zamestnancov,“ tvrdí Krajniak. Zároveň sa o niekoľko hodín posúva aj predkladanie žiadostí o príspevok pre SZČO s poklesom tržieb zo stredy 12:00 na rovnaký deň 16:00. Podľa ministra to súvisí s prípravou softvéru.

  Štát už pritom podľa Krajniaka eviduje 36 tisíc žiadostí o príspevok vo výške 80 % hrubej mzdy zamestnancov firiem, ktoré boli na základe karanténnych opatrení povinne zatvorené. Prijímanie žiadostí v tejto súvislosti bolo spustené v pondelok 6. apríla. V prípade druhého opatrenia, zameraného na kompenzáciu výpadkov firiem a samostatne zárobkovo činných osôb, ktorým vplyvom koronakrízy výrazne klesli tržby, sa očakáva niekoľkonásobne vyšší počet podaných žiadostí. (SITA)

  11:42 Už 36 000 zamestnávateľov, ktorí museli povinne zavieť prevádzku, si stiahlo žiadosť o pomoc od štátu. 1700 žiadostí už bolo zúradovaných, povedal minister Milan Krajniak. Minister tiež uviedol, že na pomoc podnikateľom na udržanie pracovných miest našiel stovky miliónov. 300 miliónov je v eurofondoch rezortu práce a sociálnych vecí, 200 miliónov je v ďalších rezortoch.

  11:24 Vláda pripravuje schému pomoci aj pre podnikateľov, ktorí si odvody neplatili. Výška pomoci však bude nižšia.

  11:19 Zatvorené firmy nebudú musieť platiť odvody za zamestnávateľa. Informoval o tom minister financií Eduard Heger. Tie podniky, ktoré museli povinne kvôli pandémii koronavírusu zavrieť, nebudú musieť platiť odvody za apríl 2020.

  Minister práce Milan Krajniak informoval, že SZČO bez zamestnancov si môžu podať žiadosť o pomoc od 16:00, namiesto 12:00. o schémy pomoci štátu firmám spadajú všetci zamestnávatelia bez ohľadu na počet zamestnancov a žiadosť si môžu podať aj podnikatelia, ktorí nevedeli zaplatiť odvody za február. Žiadosti o pomoc od SZČO a firiem s poklesom tržieb sa začnú prijímať už budúci týždeň.

  10:50 Minister hospodárstva Richard Sulík zverejnil na svojom Facebooku krátke video, kde sú vidieť rozsiahle kolóny na cestách.

  Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné. Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche,“ napísal Sulík.

  Reakcia Igora matoviča na seba nenechala dlho čakať, na komunikáciu si vybral rovnakú sociálnu sieť. „Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát … si hrajú svoje sebecké hry.“ vyjadril sa Matovič na Sulíkovu adresu.

  Z BOJA PROTI KORONE SME SPRAVILI FETIŠKvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné.Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať.Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche.

  Gepostet von Richard Sulik am Mittwoch, 8. April 2020

  Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát … si…

  Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 8. April 2020

  10:23 Na hraniciach hlavného mesta v stredu ráno skolabovala doprava, dôvodom je vládne nariadenie o obmedzení pohybu. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na internetovej stránke. „Na hraniciach okresu sú vstupné aj výstupné policajné kontroly. Dopravné zápchy sú na všetkých príjazdových cestách, jedným aj druhým smerom. Odporúčame cestu do a z hlavného mesta úplne zrušiť,“ uvádza BSK.

  ❌ Doprava na vstupe do Bratislavy skolabovala. Dôvodom sú policajné kontroly na hraniciach okresu kvôli nariadeniu vlády…

  Gepostet von Bratislavský kraj am Dienstag, 7. April 2020

  Vláda SR v pondelok schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzuje oddnes od 0:00 do 13. apríla 23:59. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti. Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb. Do obmedzenia nespadá ani cesta za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb pre inú osobu v rámci okresu, v prípade Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta. Občania takisto môžu cestovať do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného vyšetrenia, vrátane sprevádzania blízkou osobou či príbuzným. Pri prejazde jednotlivými okresmi, či už prostredníctvom motorového vozidla, bicykla alebo pešo sa musia občania podrobiť kontrole polície a vyplniť dotazník so svojimi súkromnými a kontaktnými údajmi, ako aj účel presunu. (SITA)

  9:01 Ako vyzerá kontrola ľudí cestujúcich z jedného okresu do druhého? Polícia SR zverejnila video, čo sa pýtajú vodičov a ako dlho to trvá, kým ťa skontrolujú. Dnes ráno tak museli čeliť zdržaniu ľudia, ktorí každý deň dochádzajú do Bratislavy z iných okresov.

  NAŽIVO: Začiatok kontrol medzi okresmi

  Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 7. April 2020

  Kolóny sa tvorili z obvyklých smerov, teda od Senca, Dunajskej Lužnej, či od Malaciek. Včera, teda v utorok 7. apríla sa tvorili kolóny smerom von, keďže už oddnes platí, že opúšťať okres smieš len v prípade, že je to nevyhnutné, teda napríklad do práce.

  9:00 Aktuálna situácia vo svete:

  Predpokladá sa, že hranica 1,5 milióna nakazených bude prekročená v najbližších hodinách. Počet prípadov v USA dosiahol 400-tisíc. V krajine včera zomrelo 1970 ľudí na koronavírus, čo je doterajší rekord. USA sú aj krajinou, kde prípady pribúdajú najrýchlejšie. Naopak, nové prípady už pribúdajú pomalšie v Taliansku a Španielsku.

   

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK