Košice po štvrtý raz privítajú podujatie Startup Weekend

  • Medzinárodné súťažné podujatie Startup Weekend si našlo svoju cestu do Košíc už po štvrtý raz. Hlavné mesto východu mu otvorí svoje brány počas víkendu, od 22.4. do 24.4.2016. Pre svoj úspech z uplynulých rokov sa organizátori rozhodli viac než zdvojnásobiť kapacitu na 100 súťažiacich.
azu.sk
  • Medzinárodné súťažné podujatie Startup Weekend si našlo svoju cestu do Košíc už po štvrtý raz. Hlavné mesto východu mu otvorí svoje brány počas víkendu, od 22.4. do 24.4.2016. Pre svoj úspech z uplynulých rokov sa organizátori rozhodli viac než zdvojnásobiť kapacitu na 100 súťažiacich.

Startup Weekend je globálnym hnutím aktívnych a začínajúcich podnikateľov, ktorí sa učia základy pre vytváranie startupov a spúšťania úspešných podnikov. Je to najväčšia komunita svojho druhu, s viac ako 1800 podujatiami v 120 krajinách, len v uplynulom roku 2015. Zahraničná licencia a podpora zaručujú medzinárodný charakter podujatia.

Vždy je to však organizované lokálnymi lídrami, nech je zaručené čo najvyššie porozumenie medzi publikom a organizátormi. Na Slovensku sú každoročne organizované tri takéto podujatia, pričom Startup Weekend Košice je jediným na východe Slovenska. Tento rok sa účastníci podujatia opäť stretnú v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach.

robime.it

zdroj fotografie:azu.sk

Oproti vlaňajšku sme viac než zdvojnásobili kapacitu podujatia. Okrem plánovaných 100 účastníkov medzi nás prídu aj skúsení startupisti a podnikatelia, ktorí budú súťažiacich počas víkendu mentorovať a pomáhať im. Navyše netreba zabúdať ani na porotcov a nás organizátorov. Knižnica ponúka dostatok miesta pre také množstvo ľudí.“ hovorí Marek Lavčák, organizátor podujatia.

Na začiatku podujatia sú prezentované nápady účastníkov, tie najzaujímavejšie sa spomedzi nich vyberú. Zvyšní účastníci okolo nich vytvoria tímy a v priebehu 54 hodín sa budú snažiť posunúť tento nápad z teoretickej roviny čo najbližšie k real-life produktu. Preto sú vítaní inovátori, developeri, marketéri a každý, kto chce priložiť ruku k dielu.

Hipster-new1

zdroj fotografie: we-are-ad.com

Stanley Mácha sa vyjadril k téme plagiátorstva. „Stretol som sa s tím, že ľudia nechceli prísť. Alebo prišli, a čakali len na to, kedy dorazia mentori, aby sa s nimi mohli súkromne porozprávať o svojom nápade. Báli sa, že im ho niekto ukradne. Je to pre mňa sklamanie. Práve pohľad nezainteresovaných ľudí z davu ukáže, či má nápad šancu. A vďaka spätnej väzbe sa môže zlepšovať, pivotovať. Vraví sa, že čo dnes vymyslíš, zajtra v Číne vyrobia. Zbytočne budete skladovať svoje projekty v zásuvke.“ Je to celkom bežný jav na Slovensku, ľudia sa boja, že im firmy ukradnú nápad, namiesto toto, aby im predostreli ponuky na spoluprácu.

cover-2-940x400

zdroj fotografie: eastcubator.sk

Medzinárodný charakter podujatia zdôrazní aj pozvaný hosť z globálnej siete Startup Weekend. Podujatie bude sprevádzať ako moderátor. Účastníci, ktorí neovládajú angličtinu, sa však nemusia obávať.

Víkendový maratón sa začne v piatok 22.4. o 17:00 registráciou. Celý program vyvrcholí v nedeľu 24.4. o 14:00 záverečnými prezentáciami projektov pred porotou a vyhlásením víťazov. Marek Lavčák hovorí: „V uplynulom roku sa nám ozývali ľudia, ktorí sa chceli prísť iba pozrieť. Bolo ich však veľa a tímy by to rušilo. Preto mala verejnosť prístup na podujatie až počas záverečných výstupov. Navyše sme zabezpečili aj life stream na internete, takže nás mohli sledovať aj z domu. Stačí len sledovať náš web startupweekend.sk.“

StartUp5

zdroj fotografie: kosice.sk

Z minulých ročníkov Startup Weekendu v rôznych mestách na Slovensku vyšlo veľa víťazov. Sli.do, Boldburg, Chargebrella, WonDare a veľa ďalších zrealizovali svoje nápady práve vďaka tomuto eventu. Všetky tieto úspešné projekty sú zárukou vysokej úrovne podujatia. Marek Lavčák vidí v organizovaní tohto podujatia poslanie: „Môže sa to zdať ako scif-fi, no aj v Košiciach máme viacero úspešných firiem, ktoré začínali na Košickom Startup Weekende. Preto vieme, že to má zmysel.

Príď aj ty do Košíc a ukáž čo v tebe je!

zdroj titulnej fotografie: azu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech