Kotleba opäť konšpiruje. Z rozpadu svojej strany viní agentov tajných služieb

  • Marián Kotleba verejne píše o tom, že jeho stranu chcú zničiť agenti tajných služieb
  • Obvinil bývalého člena Ďuricu, že sa pokúsil o to, aby z ĽSNS odišla ďalšia členka
Marian Kotleba
TASR/Jakub Kotian
  • Marián Kotleba verejne píše o tom, že jeho stranu chcú zničiť agenti tajných služieb
  • Obvinil bývalého člena Ďuricu, že sa pokúsil o to, aby z ĽSNS odišla ďalšia členka

Šíriteľ extrémistických myšlienok, ktorý to má už aj na paperi, Marián Kotleba tvrdí, že jeho stranu chcú rozložiť akísi „agenti tajných služieb“.

Obvinil odídenca z jeho strany, Ondreja Ďuricu, že sa snažil zlanáriť členku strany ĽSNS, aby zo strany vystúpila. Otázne je, či ju chcel Ondrej Ďurica dostať do novovzniknuté, podľa Mazurekových slov neextrémistického, politického subjektu Republika. 

Priatelia, odpadnete.Dnes po hlasovaní o 17.00 za mnou prišla naša poslankyňa Ing. Sulanová s tým, že počas dňa sa jej…

Posted by Marian Kotleba on Thursday, May 6, 2021

Dnes po hlasovaní o 17.00 za mnou prišla naša poslankyňa Ing. Sulanová s tým, že počas dňa sa jej jeden zo zradcov našej strany Ondrej Ďurica pýtal, že či by aj ona nechcela odísť z poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko. Správy o pokuse rozložiť našu stranu cez agentov tajných služieb začínajú naberať na konkrétnosti,“ napísal Marián Kotleba prostredníctvom sociálnej siete. 

Republika ako „neextrémistická“ strana s ľudmi z ĽSNS 

Skupina poslancov, ktorá odišla z opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), založila v marci 2021 hnutie Republika. Informoval o tom europoslanec a predseda hnutia Milan Uhrík. Republiku mali založiť ako hnutie „pre všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície“.

Odídenci od Kotlebu predstavili novú stranu: Nebude to klon ĽSNS, sľubuje predseda Milan Uhrík

Uhrík zdôrazňoval, že Republika nie je a ani nebude klonom ĽSNS. Gro strany však tvoria práve odídenci z ĽSNS. Uhrík sa aj s ďalšími podpredsedami Kotlebovej strany rozhodol odísť po tom, čo si Marian Kotleba prispôsobil stanovy tak, aby mal za každých okolností hlavné slovo v strane.

Zdroje: Facebook/ Marián Kotleba, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech