Kotleba perlil v priamom prenose: Ovládacie nanočipy z Ameriky, 1 488 je náhoda a čipovanie v Biblii

  • Marian Kotleba sa vo včerajšej diskusnej relácii Na telo ocitol na pranieri svojich vyjadrení
  • Odpovedal na otázky o šeku na 1 488 eur, o vakcínach proti ochoreniu COVID-19 či k voľbe generálneho prokurátora
kotleba
TASR/Martin Baumann
  • Marian Kotleba sa vo včerajšej diskusnej relácii Na telo ocitol na pranieri svojich vyjadrení
  • Odpovedal na otázky o šeku na 1 488 eur, o vakcínach proti ochoreniu COVID-19 či k voľbe generálneho prokurátora

Marian Kotleba (ĽSNS) sa včera v relácii Na telo na vyzvanie redaktora Michala Kovačiča vyjadril k zásadným témam, ktoré dnes rezonujú v spoločnosti. Debatovalo sa v vo viacerých okruhoch. Oproti nemu sedel Gábror Grendel (OĽaNO).

1488 je jedna veľká náhoda

Marian Kotleba sa začiatkom júna zúčastnil súdneho pojednávania, v ktorom mal vysvetliť kauzu šekov na 1 488 eur. Podľa jeho slov bola táto suma, venovaná rodinám v núdzi. Obvinený bol z extrémistickej symboliky, ktorú čísla 14 a 88 predstavujú.

Kotleba sa niekoľkokrát vyjadril, že žiadnu symboliku v tejto sume nevidí a opäť zdôraznil, že ktokoľvek mohol prispieť a dorovnať na dajme domu 1 500 alebo 2 000 eur. To, že sa táto situácia nestala prvý raz, vysvetliť nedokázal.

Útočník z Vrútok nebol ani feťák a ani Róm. Poslanec ĽSNS Mazurek opäť šíri hoax

Bol však pripravený. Do štúdia si namiesto explicitného vysvetlenia priniesol dva vytlačené plagátiky, datované na august minulého roku, kedy sa na Dni otvorených dverí v TV Markíza vyzbieralo 8 888, 88 eura.

Pán redaktor, nepovažujete toto za symboliku?“ položil Kotleba otázku do pléna. 

Pre vysvetlenie. 14 z čísla 1488 je výrok Davida Lana, ktorý v štrnástich slovách hovorí o ochrane „našich ľudí“ a zabezpečení budúcnosti pre biele deti. Výrok bol mnohokrát označovaný za krajne rasistický. 

Dvojčíslie z druhej časti predstavuje kombináciu dvoch číslic, 88. Osmička je v alfabetickom zmysle písmeno H, pretože práve to je v abecede ôsme v poradí. Dve „háčka“ vedľa seba znamenajú pozdrav Heil Hitler, ktorý bol používaný v nacistickom Nemecku. 

Číslo 1488 je dodnes používaným symbolom práve extrémistických strán či jednotlivcov.

zdroj: TASR/František Iván

Mäsiar na chirurgii

Voľba generálneho prokurátora je veľká téma, ktorá sa rieši dlhodobo. Jedným z možných kandidátov je Daniel Lipšic.

Marian Kotleba na otázku, ktorého z piatich navrhovaných prokurátorov by si vybrala jeho strana, odpovedal neurčito. Následne sa vyjadril, že Daniel Lipšic nie je pre nich vhodným kandidátom, pretože má za sebou kauzy, ktoré by prokurátor nemal mať.

Na druhej strane si myslí, že podmienka bezúhonnosti je nastavená presne pre Lipšica. Kotleba hovorí, že generálnym prokurátorom by sa mal stať človek, ktorý už má za sebou prokurátorské skúsenosti. Ak nie, bude to chyba. „To by bolo, ako keby mäsiar bol chirurgom,“ vysvetlil svoje tvrdenie poslanec Kotleba na faktickom príklade.

Mazurek neútočí na Rómov

Člen Kotlebovej strany Milan Mazurek reagoval na minulotýždňovú tragickú udalosť vo Vrútkach. Najprv tvrdil, že útočníkom bol Róm a neskôr odkázal statusom na sociálnej sieti Irene Bihariovej a Petrovi Pollákovi, aby konečne prevzali zodpovednosť za činy svojej komunity. To, že bol páchateľ Rómom, nie je pravda. 

Človek z „diskriminovanej menšiny“ podľa Mazureka zaútočil nožom. Marian Kotleba za diskriminovanú skupinu označil „čestných, pracujúcich Slovákov, ktorí sú zdieraní sociálnym systémom v našej krajine“. Takýmto spôsobom vysvetlil Mazurekove označenie v relácii Na telo. 

Dnes už aj malé dieťa vie, že diskriminovanou skupinou na Slovensku nie sú Cigáni,“ vyhlásil. 

Kotleba používanie slova „cigán“ obhajuje albumom Rytmusa, vraj je to bežné

Na prizvanie Ireny Bihariovej do diskusie reagoval aj Kotleba, ktorý vehementne tvrdil, že Mazurek nikde v statuse neoznačil, že ide o Rómov. Podľa neho status nečítala alebo jednoducho nepochopila. 

Ak to teda platí a diskriminovanou menšinou je skutočne tvrdo pracujúci slovenský ľud a nie rómska národnostná menšina, ktorej členmi sú obaja Mazurekom menovaní, zodpovednosť by nemala byť vyvodená vo vzťahu k nej a k Pollákovi, ale práve k Mazurekovi.

Ak je to tak, potom by sme sa ho museli pýtať na vyvodenie zodpovednosti za všetkých Kočnerov, Bešternákov, ale aj za pána Királyho, ktorý bol skutočne zodpovedný za vraždu a je spolustranníkom pána Mazureka. Prečo sa za tieto činy nezodpovedá sám, v duchu svojej rasovej logiky?“ reagovala na vysvetlenie Kotlebovho statusu Irena Bihariová, predsedníčka strany Progresívne Slovensko. 

Mazurek sa následne za svoje tvrdenia na Facebooku ospravedlnil

Vakcínami sa čipujú ľudia

V USA, Izraeli ale aj iných západných krajinách očkujú ľudí vakcínami a prostredníctvom nich im insertujú do tela nanočipy. Marian Kotleba hovorí, že nikto bohužiaľ nevie, ako takáto očkovacia látka s nanočipom zareaguje na ľudské telo a akým spôsobom sa bude dať ľudské telo cez tento čip ovládať. 

Na otázku, akým spôsobom sa ľudia cez nanočipy ovládajú, Kotleba odpovedal celkom jasne. Veľmi jednoducho. Očkovacie látky a ich zložky nepoznáme. Preto netušíme, čo všetko sa nám do tela dostáva. V druhej fáze by sa podľa Kotlebu malo povinne očkovať. V niektorých krajinách sú už vyvinuté vakcíny, ktoré tieto nanočipy obsahujú. 

„Pán redaktor, pozrite si to, naštudujte si to, a budete vedieť ,“ reagoval na prosbu redaktora o vysvetlenie Kotleba.

Problémom podľa neho nie sú samotné vakcíny, ale to, že nevieme, aké je ich zloženie, pretože sú dovážané zo západu.

Kto neprijme čip, nebude môcť robiť nič

Kotleba takýmto spôsobom interpretoval biblickú kapitolu Zjavenie Jána, v ktorej sa hovorí o tom, že kto neprijme čip, nebude môcť robiť. Ani nakupovať, ani obchodovať a v podstate vôbec nič. 

Toto video má na YouTube vyše 300-tisíc vzhliadnutí. Citácie o čipe si podľa jeho slov nevymyslel, sú uvedené priamo v Biblii.

Hádam si nemyslíte, že v Biblii napísanej pred 2 000 rokmi, by niekto hovoril o čipe,“ vysvetľuje Kotleba Kovačičovi. Je to metafora na znamenie Šelmy, ktoré sa v diskutabilnej, a mnohými teológmi rôzne interpretovanej kapitole Zjavenia Jána, skutočne nachádza.

To bude v modernej dobe čipom,“ dodáva a zdôrazňuje, že s týmto tvrdením súhlasili aj niektorí katolícky kňazi.

Ani jedného však nemenoval. 

Zdroj: videoarchiv.markiza.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá