Kotleba v byte od štátu nechal prekvapenie. „Nemohol som sa tam nasťahovať,“ priznal Sulíkov poslanec

  • Nový poslanec SaS rieši bizarný problém
  • Nemohol sa z kuriózneho dôvodu nasťahovať do bytu po Marianovi Kotlebovi
Marian Kotleba a Jozef Kanuščák
Startitup/Dominik Bízik, FB/SaS
  • Nový poslanec SaS rieši bizarný problém
  • Nemohol sa z kuriózneho dôvodu nasťahovať do bytu po Marianovi Kotlebovi

Tento týždeň odštartovala parlamentná schôdza a do národnej rady, ako nováčik nastúpil Jozef Kanuščák z SaS. Ten zastúpil Ondreja Dostála, ktorý sa stal štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti u Márie Kolíkovej.

Saskár ešte ani oficiálne neprekročil parlamentný prah ako poslanec a už riešil poriadne kuriózny problém. Ten sa týkal jeho poslaneckého ubytovania.

Kotlebove činky

Samotní poslanci národnej rady majú okrem iného, v prípade ak sú „cezpoľní“, právo využiť parlamentné ubytovanie. Poslanecká ubytovňa sa nachádza aj priamo pod budovou národnej rady, ale aj neďaleko známej Miletičovej ulice.

Po tom, čo šéf kotlebovcov prišiel po rozsudku najvyššieho súdu o mandát poslanca, nebol mu odopretý len vstup do parlamentu ako zákonodarcovi, ale musel opustiť aj parlamentný byt.

Ten sa nachádza práve v širšom centre hlavného mesta blízko „Miletičky“. Byt mal následne poslúžiť ďalšiemu poslancovi, a to práve Jozefovi Kanuščákovi z SaS. 

Marian Kotleba
zdroj: Archív Startitup

Liberál ale pre Startitup prezradil, že nasťahovanie do bytu nešlo práve podľa plánu. „Oznámili mi, že dostanem byt po Marianovi Kotlebovi, no budem si na to musieť počkať, pretože majú problém s jeho vysťahovaním. Takže mi povedali, že ešte týždeň či dva, pretože tam má vraj plno činiek, že kým ich povynáša von, tak to chvíľu trvá,“ prezradil pre Startitup Kanuščák.

Ten zatiaľ dostal od národnej rady náhradné ubytovanie, ktoré je, ako sám povedal, dočasné. „Je to trošku netypická situácia, ale aj úsmevná. Tak čo môžem povedať, len som to musel prijať a čakať, že pán Kotleba snáď vynosí činky von,“ dúfal začiatkom týždňa Kanuščák.

Činky, Krupa či treska

Zdá sa ale, že Kotleba sa konečne pustil do sťahovania. O posledných aktualitách ohľadom tejto problematiky informovali liberáli na sociálnej sieti.

„Pred prideleným poslaneckým bytom, kde dodnes býval Marian Kotleba, sa dnes ráno objavila maringotka. Do nej si odsúdený extrémista zbalí svoje zelené obleky, Krupu, činky i tresku a vydá sa do sveta nosiť ľuďom radosť a smiech. Prajeme Marianovi veľa zdaru v jeho živote na kolesách,“ adresovali uštipačne saskári exposlancovi.

Kotlebov koniec v národnej rade

Kotleba ako poslanec dal zbohom v momente, keď ho Najvyšší súd piateho apríla právoplatne odsúdil v kauze rozdávania spomínaných kontroverzných šekov. A to na podmienečný šesťmesačný trest odňatia slobody s jedenapolročnou skúšobnou dobou.

Vinný je z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Náhradníčkou za Kotlebu má byť Slavěna Vorobelová. Tá si mandát uplatňovať chce, no ešte nepovedala, či chce byť súčasťou klubu ĽSNS.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel nedávno podpísal dokument, na základe ktorého Kotleba oficiálne o mandát prišiel. Na politikove kroky reagovali aj samotní kotlebovci. 

„Rozhodnutie, pod ktoré sa podpísal maďarský podpredseda parlamentu Gábor Grendel, je nezákonné, pretože vychádza z nesprávnej skutočnosti, že zanikol poslanecký mandát predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu,“ informovali.

Z rozhodnutia zverejneného na oficiálnom portáli parlamentu vyplýva, že do parlamentu doručili oznámenie o právoplatnosti rozsudku Najvyššieho súdu za úmyselný trestný čin v trestnej veci Mariana Kotlebu.

V rozhodnutí stojí, že podľa ústavy mandát poslanca zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin, a teda mandát poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Mariana Kotlebu zaniká dňom 5. apríla 2022.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá