Kozmonaut z NASA hovorí, že vie, prečo nás mimozemšťania nikdy nenavštívili

  • Kozmonaut a člen NASA si nemyslí, že došlo k návšteve mimozemšťanov na našej planéte
  • Uvádza niekoľko dôvodov a teórií
  • Dôsledky ich návštevy by boli katastrofálne
  • Kozmonaut a člen NASA si nemyslí, že došlo k návšteve mimozemšťanov na našej planéte
  • Uvádza niekoľko dôvodov a teórií
  • Dôsledky ich návštevy by boli katastrofálne

57-ročný americký kozmonaut Stanley Glen Love sa k vládnej agentúre NASA pripojil v júni 1998. Rodák z kalifornského San Diega, ktorý za svoj domovský stánok považuje mesto Eugene v štáte Oregon, je tiež planetárny vedec, ktorý má 25-ročné skúsenosti v oblasti medziplanetárnych priestorov a nárazových síl, uvádza NASA.

Skúsený kozmonaut nedávno poskytol rozhovor pre portál The U.S. Sun, v ktorom tvrdil, že verí v iný typ života vo vesmíre, a vysvetlil, prečo nás podľa neho ešte iné civilizácie nenavštívili. 

Čo by sa stalo, keby prišli?

Do NASA nastúpil ako 33-ročný a na svoju prvú cestu do vesmíru sa vydal až v roku 2008, po desiatich rokoch v službe. Bol súčasťou misie STS-122 amerického raketoplánu Atlantis, ktorá podľa portálu Spaceline trvala 12 dní, 18 hodín, 21 minút a 44 sekúnd. 

Vo vesmíre bol v prepočte viac než 306 hodín. S týmto údajom sa nemôže pochváliť ktokoľvek, kozmonaut však na svojej ceste nezaznamenal žiadne známky života mimo Zeme. Love si totiž nemyslí, že nás akékoľvek mimozemské bytosti už niekedy prišli navštíviť. V jednej zo svojich teórií však priznáva, že vo vesmíre môže byť ďalšia forma života, ktorá zatiaľ netúži po návšteve našej planéty.

Život vo vesmíre je veľmi pravdepodobný. Zem tu mala bakteriálny život od úplného počiatku, odkedy bol zemský povrch dostatočne chladný na to, aby sa v ňom vytvorila tekutá voda. To je približne 3,5 až 3,7-miliardy rokov späť, pričom 3,2 miliardy rokov sme tu mali zelený sliz v oceánoch, nie zelených mužíčkov v lietajúcich tanieroch,“ hovorí Stanley Glen Love v exkluzívnom rozhovore.

Pre The U.S. Sun tiež povedal: „Viem si predstaviť formu inteligentného života, ktorú nezaujíma technológia, je doma šťastná a necíti potrebu budovať hviezdne lode.

Podľa portálu Unilad 57-ročný vedec nie je presvedčený o doterajšej návšteve mimozemšťanov. Ich kozmická loď by podľa jeho slov za sebou pri odlete zanechala vcelku viditeľnú stopu a spálila by polovicu planéty.

Nemôžeme sa s nimi porovnávať

Vesmírny expert tiež nevylučuje, že sa mimozemský život zlikvidoval sám ešte predtým, než nás našiel. V ďalšej zo svojich teórií uvádza, že vesmírne formy života môžu byť oveľa inteligentnejšie než my a preto s nami nechcú strácať čas.

Také množstvo energie, ktorú si cestovanie medzi hviezdami vyžaduje, predstavuje 100-tisíc násobok ročnej spotreby energie na celej našej planéte. S civilizáciou, ktorá zvláda také množstvo energie, sa pravdepodobne nemôžeme porovnávať. Myslím si, že by sme boli vedecky veľmi zaujímaví, ale toto je téma na dlhé diskusie,“ priznáva člen NASA

Spýtajte sa kohokoľvek z krajín Blízkeho východu a povedia vám, že energia je blahobyt. Pokiaľ by Zem niekedy bola o 100-tisíckrát bohatšia než dnes, môžeme vyslať misiu na ďalšiu z hviezd,“ zdôrazňuje Love a dodáva, že by sme pri hlbšom skúmaní vesmíru asi nenašli zvieratá, ktoré dobre poznáme.

Ak budete používať také množstvo energie na také cestovanie, asi nenarazíte na kravy. Som vysoko skeptický. Ukážte mi však dôkaz a ja vám uverím,“ dodal.

Boeing KC-135 Stratotanker

Zdroje: NASA, The U.S. Sun, Spaceline, Unilad, Unsplash

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá