Kričali, že som parazit a c***ň, opisuje Pollák útok. Pročko mal po údere päsťou skončiť v nemocnici

  • Dvaja muži zaútočili na poslanca OĽANO Jozefa Pročka
  • Ten si celý incident nahrával
útok vajcami na joža pročka
reprofoto: Jožo Pročko stránka
  • Dvaja muži zaútočili na poslanca OĽANO Jozefa Pročka
  • Ten si celý incident nahrával

OĽANO má na krku ďalší predvolebný incident, tentokrát v Lučenci. Dvaja muži tentoraz zaútočili na poslanca OĽANO Jozefa Pročka. Jeden z nich mu zblízka do hlavy hodil vajíčka.

Celý incident si Pročko nahrával. Ako vidno na videu, ktoré zverejnil poslanec OĽANO na sociálnej sieti, mužov následne prenasledoval. Pročko sa sťažoval aj na prítomných mestských policajtov, ktorí so spomínanými mužmi nič neurobili.

Urážky a fyzický útok

Startitup krátko po incidente oslovil Petra Polláka ml., ktorý bol svedkom celého incidentu spolu s Jozefom Pročkom.

„Musel som kvôli nim, neviem, čo to bolo za ľudia, zrušiť akciu, čo sme mali naplánovanú. Aby nedošlo ku konfliktu, začali sme baliť stánok a dávali sme ho do auta. Začali kričať po mne nejaké bludy, že som parazit a cigáň. Vyvrcholilo to tým, že tam prišiel chlapík s tričkom Brat za brata a následne začal po Jožovi Pročkovi hádzať vajíčka. Potom niekto zozadu, kto s nimi bol, ho udrel päsťou a následne ešte doňho hodil vajíčko,“ okomentoval pre Startitup so silnou emóciou v hlase incident Pollák.

Redakcia Staritup kontaktovala aj Jozefa Pročka. Na jeho vyjadrenie zatiaľ čakáme.

Matovič vs. Kaliňák

Nejde o prvý predvolebný incident, v ktorom OĽANO figuruje. Iba pred pár dňami sme ťa informovali o tlačovej konferencii Smeru v Bratislave, ktorú prerušila akcia OĽANO. Medzi lídrom OĽANO Igorom Matovičom a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom dokonca došlo k fyzickej potýčke. Na videu je vidieť, ako Matovič Kaliňáka kope.

Stredajšia tlačovka Smeru bola venovaná uzatvoreniu hraníc v súvislosti s migrantmi. Plynulosť tlačovej konferencie však prerušilo terénne auto, v ktorom sa nachádzal Igor Matovič s mikrofónom. „My vás mafii nepredáme,“ kričal líder OĽANO.

Matovič tiež pripomenul predstaviteľom Smeru, že „to bola ich vláda, ktorá schválila vydávanie dokladov o zotrvaní cudzincov na území Slovenska“. K autu prišiel najprv hovorca Smeru Ján Mažgút, neskôr aj Robert Kaliňák. Po tom, ako sa exminister vnútra snažil Matovičovi vypnúť reproduktor došlo k fyzickej potýčke. Jeden zo smerákov dal expremiérovi dokonca päsťou.

Postupoval som zákonne, tvrdí Matovič

„Vy ste zničili Slovensko!“ kričal Matovič na smerákov. Neskôr Igor Matovič Kaliňáka kopol do hrude. „Je to môj majetok. Nechaj mi to!“ kričal Matovič. „Vy ste rozpredali štát, ha* zli špinaví,“ pokračoval. Na miesto neskôr dorazila aj policajná hliadka, ktorá situáciu podľa videa upokojila.

„Jednoducho on je v takej obrovskej depresii, kam dostal Slovensko, a počúva to zo všetkých strán, že chce narušovať tlačovú konferenciu, ktorá takisto potvrdzuje jeho absolútne zlyhania,“ okomentoval fyzický stret s Matovičom pre Startitup Kaliňák.„Postupoval som čisto zákonne a prejavil som veľkú mieru zhovievavosti,“ odpovedal exminister na otázku, či incident neľutuje.

„Chceli sme zjednať verejný poriadok, chceli sme zabrániť tomu, čo pácha trestný čin, tam na chodníku skoro zrazil nejakých ľudí. Porušuje zákon, pretože si myslí, že môže. Keď na to idete upozorniť, tak na vás zaútočí. Tak čo mu na to chcete povedať, je to psychopat,“ dodal Kaliňák. 

„Keď sa mafii nepáči pravda, ktorú ste im prišli povedať priamo do očí … tak vás Diabol v ľudskej koži začne vyťahovať z vlastného auta … zbytok už poznáte,“ vyjadril sa k celému incidentu na sociálnej sieti Igor Matovič.

Prišiel iba „pomenovať pravdu“

Po konflikte zvolal Matovič tlačovku, na ktorej sa vyjadril k drsnému incidentu. Na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila v centrále Obyčajných ľudí, tak okomentoval ostrú potýčku s exministrom a jedným z kandidátov Smeru. Startitup ti priniesol online prenos priamo z tlačovky.

„Ja som na tento verejný míting, ktorý zvolal Robert Fico, prišiel preto, lebo bol verejný,“ uviedol Matovič na úvod tlačovky.

„Považoval som v súlade s verejným záujmom pomenovať pravdu,“ okomentoval incident s Kaliňákom líder OĽANO.

Ako si sa mohol dočítať v našom článku, Matovič počas tlačovej konferencie skritizoval kroky bývalých vlád Smeru v súvislosti s aktuálnou témou migrácie. Práve migranti sa stali kampaňovou témou súčasného predvolebného obdobia. „Verejne som im počas tlačovej konferencie chcel povedať pravdu,“ podčiarkol šéf Obyčajných ľudí.

Podľa Matoviča smeráci neuniesli pravdu. „To auto je súkromný majetok nášho hnutia, on ako právnik vie, že nemôže vniknúť na súkromný majetok,“ podotkol líder OĽANO.

„Bránil som sa a pomohla mi ľavá kopačka,“ okomentoval svojsky Matovič.

Zdroje: FB/Jožo Pročko - stránka v, Archív SIU, Archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá