Krúpa sa „obul“ do syna Tibora Gašpara: „To stačí, keď niekto nie je obvinený?“

  • V diskusnej relácii O 5 minút 12 sa stretli Tibor Gašpar a Juraj Krúpa
  • O emócie nebola núdza
Krúpa sa obul do Gašparovho syna
Tibor Gašpar, TASR/Martin Baumann
  • V diskusnej relácii O 5 minút 12 sa stretli Tibor Gašpar a Juraj Krúpa
  • O emócie nebola núdza

V nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 sa stretli poslanec a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, Tibor Gašpar (Smer-SD) a poslanec a člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, Juraj Krúpa (SaS).

Témami sú 2. výročie vojny na Ukrajine, ale aj nominácia syna Tibora Gašpara – Pavla Gašpara (Smer-SD) do funkcie šéfa SIS.

Krúpa: To stačí, keď niekto nie je obvinený?

„To stačí, keď niekto nie je obvinený?“ opýtal sa ostro Juraj Krúpa na margo toho, že Pavol Gašpar sa má stať šéfom SIS. Saskár tiež nomináciu Gašpara do funkcie prirovnal k časom, keď bol riaditeľom SIS Ivan Lexa. Poslanec Smeru Tibor Gašpar v RTVS neodpovedal na otázku, či sa vďaka zmene štatútu SIS stane námestníkom tajnej služby Pavol Gašpar. 

Juraj Krúpa hovorí
zdroj: Startitup/Matej Hlbočan

Poslanec Krúpa sa tiež obáva zneužívania SIS, ak ju ovládne Pavol Gašpar.

„Môj syn splnil všetky podmienky, ktoré mal,“ tvrdil Tibor Gašpar. Gašpar tiež uviedol, že sa vzdá členstva vo výbore na kontrolu SIS, ak sa jeho syn Pavol dostane zákonným spôsobom do vedenia tajnej služby.

Gašpar: Mier sa nemôže zabezpečiť vojnou

„Zbrojenie a neustále podporovanie vojny podľa mňa nemôže priniesť riešenie,“ uviedol Gašpar v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Poslanec NR SR Juraj Krúpa (Sloboda a Solidarita) tvrdil, že podporovanie ruskej agresie je spochybnením bezpečnostných záruk pre Slovensko, a zároveň popretím jeho historickej skúsenosti. „Mier sa nemôže zabezpečiť vojnou,“ oponoval mu Gašpar. 

Predseda vlády Fico v sobotu 24. februára v relácii RTVS Sobotné dialógy vyjadril presvedčenie, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie, no súhlasil s tým, že ruská invázia na Ukrajine bola porušením medzinárodného práva, píše SITA. „Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje,“ vyjadril sa.

Majerský: Z jeho životopisu nevieme povedať, či má vôbec nejaké skúsenosti so spravodajskými službami

Pavol Gašpar má na svojom predlaktí vytetovaný portrét svojho otca, informoval Denník N. Ako píše denník, potenciálny šéf SIS má svoju kontaktnú adresu ako advokát nahlásenú v dome, ktorý vlastní sestra známeho slovenského oligarchu Norberta Bödöra.

„Vzhľadom na skutočnosť, že funkcia riaditeľa Slovenskej informačnej služby je v súčasnosti stále neobsadená, vláde sa predkladá návrh na vymenovanie Pavla Gašpara do funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby. V nadväznosti na to sa navrhuje poveriť predsedu vlády, aby predložil tento návrh prezidentke Slovenskej republiky,“ píše sa v predkladacej správe. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Nominácia súčasného štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti Pavla Gašpara za šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) je ďalšou z pochybných nominácií súčasnej vlády. Uviedol to nedávno predseda KDH Milan Majerský v reakcii na návrh vlády.

„Z jeho životopisu nevieme povedať, či má vôbec nejaké skúsenosti so spravodajskými službami. Pochybujeme, že bude akceptovaný medzinárodnou spravodajskou komunitou, v ktorej má SIS už dnes veľmi pokrivený kredit,“ poznamenal líder KDH.

Pavol Gašpar nemôže byť podľa Márie Kolíkovej, predsedníčky parlamentného výboru na kontrolu SIS, na čele Slovenskej informačnej služby. Myslí si, že Gašpar nespĺňa odborné kritériá, navyše, je pomstychtivým človekom a vo funkcii bude len predĺženou rukou premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Šéfa SIS vymenúva prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroje: RTVS, SITA, Denník N, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá