Krvavé tesáky vymenili za ihly. Na Drakulovom hrade sa teraz môžeš zaočkovať Pfizerom

  • V Transylvánii vzniklo netradičné vakcinačné centrum, priamo na hrade Bran
  • Rumunsko pozýva turistov na očkovanie na miesto, kde možno žil aj gróf Drakula
  • Všetci zaočkovaní dostanú aj diplom a zadarmo vstup na výstavu, kde si môžu pozrieť mučiace nástroje
upir, hrad bran
unplash/ Dorothea OLDANI, FB/Castelul Bran
  • V Transylvánii vzniklo netradičné vakcinačné centrum, priamo na hrade Bran
  • Rumunsko pozýva turistov na očkovanie na miesto, kde možno žil aj gróf Drakula
  • Všetci zaočkovaní dostanú aj diplom a zadarmo vstup na výstavu, kde si môžu pozrieť mučiace nástroje

Ak sa povie Rumunsko, väčšine ľudí napadne ako prvý gróf Drakula. Ide o jednoznačne najznámejšieho „upíra“ na svete, a to aj napriek tomu, že to je iba legendárna postava z románu írskeho autora Brama Stokera.

Predlohou bola autorovi však skutočná postava, valašské knieža Vlad III. Tepeš, ktorý sa zapísal do histórie Rumunska naozaj krvavo. Vraví sa, že Vlad III. sa vyžíval v krutosti. Obľúbeným spôsobom popravy bolo narážanie na kôl. Nemal rád, keď ľudia umierali rýchlo a on si to nestihol „užiť“. Aj preto sa pri narážaní snažil nepoškodiť orgány, ktoré nás držia pri živote.

Vlad, ktorý bol teda známy aj ako Vlad III. Napichovač, sa narodil roku 1431 v Transylvánii. Prezývku Dracula zdedil, keďže jeho otec Vlad II. Dracula bol príslušníkom Dračieho rádu. To, či aj reálne na hrade Bran žil, nie je jasné, pretože o tom neexistujú žiadne písomné dokumenty.

Vakcinačné centrum na Drakulovom hrade

Nič to však nemení na tom, že Drakulov hrad priláka ročne tisíce návštevníkov z celého sveta. Všetkým je nám dobré známe, že upíri majú „tesáky“, ktorými sa do nás zahryznú a následne nám začnú piť krv. Tesáky však už nie sú in. Nahradili ich ihly. V Rumunsku totiž ponúkajú na hrade Bran očkovanie zadarmo a pre všetkých návštevníkov.

Un alt fel de intepatura 🧛‍♂️ Maratonul de vaccinare cu doze Pfizer BioNTech va fi deschis in fiecare weekend din luna…

Uverejnil používateľ Castelul Bran Piatok 7. mája 2021

SITA uvádza, že Rumunsko chce týmto krokom vzbudiť záujem tamojšej populácie o očkovanie proti koronavírusu. Návštevníci rumunského hradu Bran budú môcť využiť možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 vo vakcinačnom centre zriadenom priamo v tomto objekte na historickej hranici medzi Transylvániou a Valašskom. Všetkým záujemcom podajú vakcínu od spoločnosti Pfizer. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Dal by si sa zaočkovať na hrade grófa Drakulu?

Za ranku po injekcii dostaneš diplom

Hrad zo 14. storočia predstavoval v románe Brama Stokera legendárne sídlo upírskeho grófa. Aj týmto krokom chce Rumunsko vzbudiť záujem tamojšej populácie o očkovanie proti koronavírusu a zároveň pomôcť aj turizmu.

Podľa informácií portálu Seznam zprávy, okrem stôp po upírskych tesákoch si návštevníci hradu Bran môžu teraz odniesť aj ranku po injekcii s vakcínou. Slávny Drakulov hrad je premenený na vakcinačné centrum.

Pre svoju dávku si turisti aj miestni môžu prísť každý víkend v máji, a to bez predchádzajúceho objednania. Informovali o tom na Facebooku. „Ďalší druh žihadielka. Všetci zaočkovaní dostanú na hrade Bran aj diplom a ak sa rozhodnú pre návštevu hradu, budú mať bezplatný vstup na výstavu, kde si môžu pozrieť stredoveké náradie na mučenie. Prístup do očkovacieho centra nepodlieha návšteve hradu Bran.“

Krvavý príbeh Alžbety Báthoryovej: Volali ju grófka Dracula. Dodnes je držiteľkou rekordu v počte zavraždených žien

Vláda chce do septembra zaočkovať 10 miliónov ľudí, ale podľa tunajších prieskumu takmer polovica Rumunov nie je naklonená vakcinácii.

Podľa webu Worldometers už Rumunsko eviduje viac než milión nakazených a viac než 29 000 ľudí, ktorí komplikáciám spojených s vírusom podľahli.

Zdroje: SITA, BBC, Seznam zprávy, Worldmeters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech