„Ksicht podobný Hitlerovi, zrúda, potkan, k***t.“ Matovičov poslanec dostal od „fanúšika“ drsný list

  • Poslanec OĽANO Marek Šefčík čelí drsným vyhrážkam a vulgarizmom
  • Len nedávno dostal list, v ktorom si prečítal urážky toho najhrubšieho zrna
Marek Šefčík a list
TASR/Jakub Kotian, archív MŠ
  • Poslanec OĽANO Marek Šefčík čelí drsným vyhrážkam a vulgarizmom
  • Len nedávno dostal list, v ktorom si prečítal urážky toho najhrubšieho zrna

Okrem pretláčania politickej agendy sa musia poslanci často pasovať nielen s objektívnou kritikou, ale aj s vyhrážkami a vulgarizmami toho najhrubšieho zrna. Často dokonca vulgarizmy prejdú až do roviny drsných vyhrážok smrťou, ktoré sa nakoniec dostanú na stôl strážcom zákona. 

Podobnej vlne urážok a hrozieb smrťou čelí aj poslanec za Obyčajných ľudí Marek Šefčík. Ten pre Startitup prezradil, že sa s jedným prípadom obrátil aj na políciu a dokonca dostal aj drsný list, v ktorom ho prirovnávajú k Hitlerovi.

Poľný súd či guľka do hlavy

Práve z klubu OĽANO nám už v minulosti viacero poslancov prezradilo, že často musia riešiť správy od rôznych kritikov či aj čistokrvných hejterov. A to vrátane lídra Obyčajných ľudí Igora Matoviča, ale aj bývalej televíznej hviezdy Jozefa Pročka. Podobne ako Šefčíkovi kolegovia, aj on sám priznal, že najviac kritiky sa na neho valí najmä skrz sociálne siete a online priestor.

„Ľudia, ktorých poznám, mi prajú poľný súd a guľku do hlavy,“ povedal priamo Šefčík. Priznal, že množstvo vyhrotených emócií zo strany „fanúšikov“ zažil v čase, keď poslanci schválili obrannú dohodu Slovenska so Spojenými štátmi.

„Aj teraz sa občas ale podobné veci objavia. Napríklad mi písali… budem rád, keď stretnem tvojich synov v tmavej uličke a už z nich nevyjdú, a podobné veci. Je toho tak veľa, že by sa musel človek zaoberať len týmto,“ okomentoval otvorene poslanec.

Vláda Eduarda Hegera čelila množstvu škandálov

Šefčík: Pokakal sa

Prezradil, že niektoré vyhrážky naozaj vzbudzujú obavy a doslova prekračujú hranice. Ako sám podčiarkol, jeho rodičia žijú v obci na východnom Slovensku.

„Jeden človek odtiaľ napísal, že mám prísť v lete, a neviem, čo všetko tam povypisoval. To som bral tak, že to je už také vyhrážanie, že vie, kde chodím, vie, že budem ubytovaný niekde u brata, a príde tam a neviem, čo všetko mi urobí,“ zaspomínal na nepríjemný zážitok poslanec.

Zároveň dodal, že práve v tomto prípade to bolo jediný raz, keď sa ohľadom vyhrážok obrátil aj na políciu. „Ten človek bol známa firma a bol predvolaný na políciu. Od policajtov som sa potom dozvedel, prepáčte za výraz, bol z toho pokakaný a už zrazu nebol taký hrdina. Vraj to povedal v hneve a že ho to mrzí. Lenže pár dní na to písal verejne aj ostatným ľuďom, že stačí, že máte odlišný názor, a Šefčík vás udá na polícii,“ prezradil viac poslanec za OĽANO.

Drsný list

Zaujímavosťou je, že len pred niekoľkými dňami prišiel do Národnej rady klasický list napísaný na písacom stroji adresovaný práve Šefčíkovi. Kuriózne je, že list je písaný primátorovi mesta Holíč Zdenkovi Čambalovi. Práve v Holíči Šefčík v súčasnosti žije a donedávna bol za mesto aj mestským poslancom. Autor korešpondencie vyčíta primátorovi, že Čambal mal do NR SR poslať Šefčíka s „ksichtom podobným Hitlerovi“.  Šefčík nevedel, či list dostal aj samotný primátor, a nevedel, prečo mu bol preposlaný.

List je plný preklepov, gramatických chýb, no najmä vulgárneho slovníka. „Vášmu mestu a celému regiónu robí tento potkan len hanbu, veď to vidíte, čo stvára v NR SR. Tliacha, klame uráža, seje nenávisť, je to skrátka potkan, zrúda a k***t,“ sťažuje sa autor listu a neotáľa použiť aj drsné vulgarizmy.

Autor sa dokonca vyjadril v liste aj k outfitom samotného poslanca. Podľa neho nosí šaty za 900 eur a vlastní vreckovky za 85 eur. „Celý parlament ho volá hulvát a ko z Holíča,“ píše sa ešte v liste. Autor na konci listu nechal aj podpis, priezvisko, to ale Šefčíkovi nič nehovorí. Ako politik dodal, list s políciou riešiť nebude a nepodá oficiálny podnet.

Marek Šefčík a list
zdroj: FB/MŠ, archív MŠ

Ďalšie vyhrážky

Ako sme spomenuli vyššie, vyhrážok na adresu aj poslancov z klubu Obyčajných ľudí nie je práve málo. Aj samotný líder hnutia Igor Matovič sa dostal do hľadáčika médií práve pre svoju štátnu ochranku, na ktorú by už ako radový poslanec nemal mať nárok.

Ako sme písali v tomto článku, podľa rezortu vnútra ohľadom Matoviča naďalej hrozí určité riziko, a to je aj dôvod, prečo na zákonodarcu naďalej dohliadajú štátni bodyguardi.

„Snažím sa žiť s čistým svedomím, aby ma mohli kedykoľvek odpočúvať,“ povedal s nadsádzkou líder OĽANO pre Startitup. Zároveň ale dodal: „Samozrejme, nikto by nebol rád, aby ho na ulici zastrelili. Ale hovorím, že keď mi povie úrad na to určený, že takto to vyhodnocujú a bude to vhodné, tak to rešpektujem.“

Prednedávnom o drsných vyhrážkach prehovoril aj exzabávač a poslanec za OĽANO Jozef Pročko. „Dnes mi jeden pán napísal, dávaj si pozor, stretnem ťa na ulici a rozmlátim ti tú tvoju sprostú papuľu,“ odpovedal poslanec za OĽANO minulý týždeň, v deň hlasovania o termíne predčasných volieb. Reagoval tak na našu otázku ohľadom vyhrážok adresovaných zákonodarcom.

Najnovšie videá

Trendové videá