Kto nevolí, môže držať hubu, hlási kampaň k blížiacim sa eurovoľbám

  • Už 25. mája môžeme rozhodnúť o tom, kto nás bude zastupovať v Európskom parlamente
  • Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku predstavuje s blížiacimi sa eurovoľbami aj novú kampaň
  • Apeluje na všetkých Slovákov, aby išli voliť
huba
pixabay.com
  • Už 25. mája môžeme rozhodnúť o tom, kto nás bude zastupovať v Európskom parlamente
  • Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku predstavuje s blížiacimi sa eurovoľbami aj novú kampaň
  • Apeluje na všetkých Slovákov, aby išli voliť

Kampaň Nedržte hubu a vyjadrite svoj názor v blížiacich sa eurovoľbách reaguje na vôbec najnižšiu účasť Slovenska vo voľbách do Európskeho parlamentu. K volebným urnám totiž v roku 2014 prišlo len 13 % našich krajanov.

„Slovensko je súčasťou Európskej únie od roku 2004. Odvtedy sa konali voľby do Európskeho parlamentu už trikrát. Chceme, aby Európa a eurovoľby boli pre občanov Slovenska atraktívne a aby sa nezopakovala 13-percentná volebná účasť, ktorá nás zaradila na poslednú priečku európskeho rebríčka,“ povedal Dionýz Hochel, poverený riadením Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

Európske voľby v máji 2019 priamo ovplyvnia nás všetkých. Voľby rozhodnú o tom, aké ďalšie kroky Európa podnikne, aby riešila naše spoločné obavy týkajúce sa práce, podnikania, bezpečnosti, migrácie či napríklad zmeny klímy.

zdroj: pixabay.com

Európsky parlament pred tohtoročnými eurovoľbami dokonca vyvinul aj mobilnú aplikáciu, kde sa jednoduchým spôsobom dozvieš, ako EÚ ovplyvňuje aj tvoj každodenný život.

Aplikáciu si môžeš prispôsobiť podľa seba a nájsť v nej iniciatívy, ktoré sa dejú blízko tebe. Podujatia si môžeš pridať do obľúbených, hodnotiť ich a zdieľať s priateľmi. Aplikácia existuje vo vo všetkých 24 úradných jazykoch EÚ vrátane slovenčiny. Stiahnuť si ju môžete pre iOS alebo Android.

Európsky parlament predstavil aj predvolebný film

Sprevádza ho názov Vyberte si svoju budúcnosť“. Má povzbudiť ľudí, aby išli hlasovať. Cieľom filmu, je inšpirovať Európanov, aby sa zúčastnili nadchádzajúcich európskych volieb a premýšľali aj o budúcnosti ďalších generácií, ktoré budú výsledkami volieb ovplyvnené. Uznávaný režisér tohto filmu Fréderic Planchon dokumentujemomenty – príchodu detí na svet.

Množstvo zaujímavých informácií k eurovoľbám nájdeš aj na stránke iniciatívy Tentoraz idem voliť.

zdroj: europa.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech