Lacnejší ako Bali a bez turistov. Spoznaj „zabudnutý“ indonézsky ostrov (CESTOVATEĽSKÝ TIP)

  • Lombok sa nachádza neďaleko Bali a pre turistov je stále pomerne neznámy
  • V článku sa dozvieš, prečo by nemal chýbať na tvojom cestovateľskom zozname
lombok
Instagram/@lea_en_voyage, @fanny_fit_curls
  • Lombok sa nachádza neďaleko Bali a pre turistov je stále pomerne neznámy
  • V článku sa dozvieš, prečo by nemal chýbať na tvojom cestovateľskom zozname

Bali, často označované ako raj na zemi, priťahuje turistov svojou mystickou krásou a duchovnou energiou. Tento ostrov, silno ovplyvnený hinduizmom, je dokonca považovaný za jedno z najenergetickejších miest na svete, kde môžeš podstúpiť očistné rituály a znovuobjaviť samého seba.

Strávila som na Bali tri týždne, ktoré mi otvorili dvere do života miestnych obyvateľov. Zistila som, že je oveľa jednoduchší ako ten náš, no napriek tomu sú omnoho šťastnejší a vďačnejší. V ich prístupe k životu som uvidela vlastnú potrebu prehodnotiť svoje priority a pozrieť sa na svet z úplne novej perspektívy, plnej nepoznaných pocitov a emócií.

Avšak po čase som začala zisťovať, že tento raj má aj svoje tienisté stránky. Turisti sa valili na ostrov ako neúprosný príliv. Mnohí nerešpektovali miestne zvyky a kultúru, narúšali posvätné miesta a jazdili pod vplyvom alkoholu. Problémy s odpadom, ktorý ničil prirodzenú krásu ostrova, boli čoraz evidentnejšie a Bali, kedysi nedotknutý raj, sa v mojich očiach postupne menilo na skládku odpadu, poznačenú masovým turizmom.

V snahe uniknúť tejto smutnej realite som sa rozhodla stráviť niekoľko dní na neďalekom ostrove Lombok. Tento ostrov, často prehliadaný turistami, ma očaril svojou nefalšovanou krásou, ktorú som na Bali začínala postrádať a zanechal vo mne hlboký dojem, ktorý pretrvával ešte dlho po mojom návrate domov.

Prírodná krása ostrova

Lombok, klenot patriaci k súostroviu Malé Sundy v Indonézii, sa nachádza na východ od známejšieho ostrova Bali. Ostrov má rozlohu približne 4 725 kilometrov štvorcových a jeho populácia sa odhaduje na viac ako 3,5 milióna obyvateľov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá