Lákavá ponuka: Dom za menej než 8 000 eur na Slovensku. Štát masívne rozpredáva majetok

  • Štát sa opäť zbavuje nepotrebného majetku
  • Do zoznamu zaradil lákavé ponuky
  • Už za „pár šupov“ môžeš mať dom s pozemkom či samotný pozemok
Dom a mapa Slovenska.
Ilustračné foto , Freepik/@senivpetro, Google Maps/Screenshot
  • Štát sa opäť zbavuje nepotrebného majetku
  • Do zoznamu zaradil lákavé ponuky
  • Už za „pár šupov“ môžeš mať dom s pozemkom či samotný pozemok

Určite už vieš o existencii webstránky ropk.sk. Táto stránka funguje ako register majetku, ktorý slovenský štát ponúka. Ak si sa tam ešte nepozrel, možno by si to mal urobiť. Na stránke často nájdeš veľmi atraktívne ponuky hnuteľného aj nehnuteľného majetku.

Opakovane sme ťa už informovali o niektorých z týchto ponúk. Takto sa štát snaží predať majetok, ktorý už nepotrebuje, a umožňuje jeho kúpu občanom Slovenska, firmám aj zahraničným záujemcom.

Dnes sme si na webe prešli novinky z poslednej doby. Musíme priznať, že sú naozaj zaujímavé, takže sme pre teba vybrali tie najlepšie z nich.

Rodinný dom s pozemkom za 7 490 eur

Ak túžiš vybudovať niečo vlastné, štát ponúka na predaj pozemok. Ten sa nachádza v obci Kubáňovo, v okrese Levice. Správcom majetku je okresný úrad v Nitre, kam treba doručiť aj cenovú ponuku.

Pozemok má rozlohu 8 269 m2 a môže byť tvoj za 10 300 €. Do elektronickej aukcie sa môžeš zapojiť najneskôr do 27. marca.

Ďalšou lákavou ponukou je rodinný dom s pozemkom v podiele 1/2. Nachádza sa v obci Strekov, okres Nové Zámky. Aktuálne tento rodinný dom s pozemkami spravuje okresný úrad v Nitre. Vyvolávacia cena začína na sume 7 490 eur.

Pozemok, na ktorom sa dom nachádza, má výmeru 522 metrov štvorcových. Cenovú ponuku je v tomto prípade potrebné doručiť v termíne najneskôr do 27. marca.

2-izbový byt za lákavú cenu

Pre tých, ktorí zas túžia po vlastnom byte, sme našli tiež mimoriadne zaujímavú ponuku. Štát ponúka na predaj 2-izbový byt v bytovom dome, ktorý sa nachádza v meste Štúrovo. Správcom majetku je aj v tomto prípade okresný úrad v Nitre, kam treba doručiť aj cenovú ponuku.

Podlahová plocha bytu má výmeru 48,15 m2. Tento 2-izbový byt môže byť tvoj už za 40 880,00 €. Do elektronickej aukcie sa môžeš zapojiť najneskôr do 27. marca.

Ako sa môžeš zapojiť do dražby? 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: ropk.sk, ropk.sk 1, ropk.sk 2, Archív SIU, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá