Latinská Amerika ožíva startupmi !

  • V akej fáze startupovej renesancie sa Latinská Amerika práve nachádza a prečo by ste sa o ňu mali zaujímať?
image_1394315279.jpeg
  • V akej fáze startupovej renesancie sa Latinská Amerika práve nachádza a prečo by ste sa o ňu mali zaujímať?

 

Počiatočná fáza dospievania – tak by sa dal nazvať  startupový ekosystém, v ktorom sa Latinská Amerika práve nachádza. Sao Paulo a Santiago De Chile sú hlavným centrom diania a zaraďujú sa medzi Top 20 startupových miest podľa Start-Up Ecosystem Report 2012, ktorý vypracovala Telefonica spolu so Startup Genome.

 

Vlády tlačia Startupy do popredia

Hneď za Brazíliou a Chille sa do Top latinských destinácií zaraďuje Mexiko a Kolumbia. V krajinách Latinskej Ameriky sa lokálne vlády snažia čoraz viac podporovať aktivity domácich a zahraničných podnikateľov. Pomáhajú im vo financovaní a mentoringu miestnych startupov. Tu je zopár príkladov:

Startup Chile – Podporný program vytvorený chilskou vládou, ktorý spravuje Chilská agentúra pre ekonomický rozvoj cez InnovaChile. Cieľom je prilákať začínajúcich podnikateľov s veľkým potenciálom. Agentúra taktiež pomáha startupom preniknúť na zahraničné trhy.

RutaN Medellin – Organizácia vytvorená mestom Medellin za účelom podpory  a propagácie miestnych a regionálnych podnikateľov a startupov.

Innpulsa Colombia – Kolumbíjská vládna agentúra založená na podporu inovácií a podnikania.

Startup Brasil – Federálny program vytvorený brazílskym Ministerstvom pre vedu, technológie a výskum, ktorý je určeným novým startupom s technologickým zameraním.

 

Podnikatelia z Latinskej Ameriky sú iní, tak ako sú iní podnikatelia z Izraela, Indie, USA, Slovenska a ďalších krajín. Práve na tom by mali stavať – na svojej odlišnosti, ktorá ich predurčuje uspieť v oblasti, v ktorej to nedokázali iní.

Zdroj: fusion.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech