Legendárna mliekareň zmenila svoj názov. S ich výrobkami to bude inak

  • Mliekareň, ktorá patrí k popredným výrobcom mliečnych výrobkov na Slovensku, mení názov
  • Značka výrobkov sa však meniť nebude, informujú majitelia
rajo mliekareň
Mliekareň mení názov, Reprofoto: RAJO
  • Mliekareň, ktorá patrí k popredným výrobcom mliečnych výrobkov na Slovensku, mení názov
  • Značka výrobkov sa však meniť nebude, informujú majitelia

O tom, že sa ikonická mliekareň chystá zmeniť svoje zvučné meno, sme ťa informovali minulý rok. Dnes sa tak oficiálne aj stalo.

Mliekareň RAJO pristúpila k formálnej zmene a zjednotila názov s nemeckou materskou spoločnosťou MEGGLE AG., ktorá vstúpila do spoločnosti RAJO v roku 2001. Od 2. apríla preto mliekareň RAJO bude pôsobiť ako MEGGLE Slovakia s. r. o., informuje SITA.

Mliekareň v novom šate

Mliekareň doplnila, že výroba v bratislavskom závode však bude pokračovať bez zmeny a rovnako ostane zachovaná aj značka produktov rajo.

Matthias Oettel, generálny riaditeľ MEGGLE Group GmbH, a tiež Erwin Horváth a Branislav Kušnierik, ktorí obidvaja pôsobia v sídle spoločnosti v Bratislave dodali, že nový názov spoločnosti a celej skupiny nesie meno zakladateľov nemeckej spoločnosti, rodiny Meggle, ktorá v súčasnosti pôsobí v približne 20 krajinách.

„Značka rajo predstavuje pre zákazníkov na Slovensku maximálny pôžitok a vynikajúcu kvalitu produktov. Preto ju naďalej zachovávame ako názov produktu, organizačne však chceme našich kolegov na Slovensku priblížiť ku skupine MEGGLE,“ vysvetlil Oettel.

Dodal, že zmena názvu spoločnosti nebude mať žiadny vplyv na vlastnícku štruktúru, výrobný areál ani na približne 400 zamestnancov slovenskej mliekarne a značku rajo. Výrobky pre slovenský trh sa budú naďalej vyrábať v bratislavskom závode pod značkou rajo.

Voľba číslo 1

„Rajo je pre mnohých spotrebiteľov voľbou číslo 1. Produkty pod touto značkou sú každodennou súčasťou ich života a značka Rajo je spolu s našimi zamestnancami a dlhodobými vzťahmi s obchodnými partnermi najväčšou hodnotou firmy na Slovensku. Aj po zmene názvu spoločnosti budeme túto značku naďalej rozvíjať, v čom máme aj plnú podporu a dôveru našej materskej spoločnosti,“ povedal v minulosti Kušnierik.

Spoločnosť MEGGLE AG sa už v roku 2003 stala 100 % vlastníkom spoločnosti RAJO. Poslednou významnou zmenou týkajúcou sa značky RAJO bola úprava jej loga v roku 2008, pričom jej charakteristický tvar zostal nezmenený. Výrobky tejto mliekarne patria medzi najpopulárnejšie mliečne produkty na Slovensku.

Čokoláda nad zlato

Ako sme ťa už informovali, v roku 2024, napriek očakávanému zrýchleniu rastu slovenskej ekonomiky na 1,8 % a výraznému spomaleniu inflácie na predpokladaných 3,3 %, podľa Národnej banky Slovenska, niektoré potraviny môžu zostať drahé.

Toto tvrdenie platí aj napriek poklesu jadrovej inflácie z 9,5 % na 3,4 %. Výrazné zmeny v cene sa očakávajú najmä v prípade kakaa. Jeho cena aktuálne dosahuje 9 250 USD za tonu, čím sa stalo drahšie ako meď.

Tento nárast cien spôsobila panika na trhu a snaha výrobcov čokolády zabezpečiť si dodávky z alternatívnych zdrojov mimo západnej Afriky, kde do prístavov prichádza o 30 % menej dodávok než v predchádzajúcom roku.

Nárast cien sa teda pravdepodobne odrazí v cene čokoládových výrobkov, buď zvýšením cien, alebo zmenšením ich veľkosti pri zachovaní ceny. Faktory ako náročné poveternostné podmienky, rastúce náklady na pesticídy a hnojivá, a problémy so škodcami v západnej Afrike, majú negatívny vplyv na produkciu kakaa.

Zdroje: SITA, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá