Doktor Lipták opakovane šíri dezinformácie. Ministerstvo zdravotníctva sa rozhodlo konať a podáva sťažnosť
- Peter Lipták sa internete aj mimo neho pravidelne šíri mnoho neprávd
- Ministerstvo zdravotníctva sa preto rozhodlo konať
Lekár Peter Lipták je mnohým známy najmä kvôli šíreniu konšpirácií. O šírení dezinformácií pod menom Peter Lipták už v minulosti informovala aj polícia. Tá v tom čase uviedla, že účet zverejňuje zmes „bludov a klamstiev, ktoré nemajú s realitou nič spoločné“.
Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní
Startitup, odkaz sa otvorí v novom okneJe nebezpečné, ak lekár zľahčuje vážnosť ochorenia
Konanie spomínaného lekára sa nepozdáva ani Ministerstvu zdravotníctva, ktoré na neho podáva sťažnosť.
„Povolanie lekára si právom zasluhuje vysokú mieru spoločenského uznania a rešpektu. Zároveň povolanie lekára so sebou nesie aj veľkú mieru zodpovednosti nielen v ambulancii, ale aj vo verejnom živote. Slovo lekára má prirodzene veľký vplyv na verejnosť. Preto je nebezpečné, ak lekár spochybňuje vedecky dokázané fakty, nabáda na porušovanie právnych predpisov a zľahčuje vážnosť a priebeh ochorenia,“ uvádza Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.
Porušoval aktuálne platné nariadenia
Práve lekár Peter Lipták totiž opakovane šíri nepravdivé informácie, súvisiace s ochorením COVID–19 a bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia. Okrem toho nabáda k nenoseniu rúšok, nedodržiavaniu platných opatrení a opakovane šíri dezinformácie o očkovaní proti Covidu.
Jedným z problémov bol aj fakt, že k neočkovaniu nabádal aj starších ľudí v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi najviac ohrozené skupiny.
„Peter Lipták tiež vystupoval bez rúška na verejných zhromaždeniach v čase, kedy tým porušoval aktuálne platné nariadenia. Slovenská lekárska komora môže posúdiť konanie a verejné účinkovanie svojich členov a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči svojmu členovi zodpovednosť,“ uzatvára Ministerstvo zdravotníctva.
Doktor Peter Lipták sa stal známym, keď pred rokmi odvysielala TV Markíza reportáž o jeho názore na úplatky. Lekár prehovoril, že nie je nič zlé na tom, keď si lekár „prilepší“ aj takýmto spôsobom. Vystavoval tiež PN-ky obvinenému Pavlovi Ruskovi, bývalému riaditeľovi Markízy, aby sa nemusel zúčastňovať na pojednávaniach.
Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní
Startitup, odkaz sa otvorí v novom okneČítaj viac z kategórie: Ľudské práva
Zdroje: Facebook/Hoaxy a podvody - Polícia SR , Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky