Doktor Lipták opakovane šíri dezinformácie. Ministerstvo zdravotníctva sa rozhodlo konať a podáva sťažnosť

  • Peter Lipták sa internete aj mimo neho pravidelne šíri mnoho neprávd
  • Ministerstvo zdravotníctva sa preto rozhodlo konať
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, ASR - Martin Baumann, TASR/David Young/dpa
  • Peter Lipták sa internete aj mimo neho pravidelne šíri mnoho neprávd
  • Ministerstvo zdravotníctva sa preto rozhodlo konať

Lekár Peter Lipták je mnohým známy najmä kvôli šíreniu konšpirácií. O šírení dezinformácií pod menom Peter Lipták už v minulosti informovala aj polícia. Tá v tom čase uviedla, že účet zverejňuje zmes „bludov a klamstiev, ktoré nemajú s realitou nič spoločné“.

Je nebezpečné, ak lekár zľahčuje vážnosť ochorenia

Konanie spomínaného lekára sa nepozdáva ani Ministerstvu zdravotníctva, ktoré na neho podáva sťažnosť.

„Povolanie lekára si právom zasluhuje vysokú mieru spoločenského uznania a rešpektu. Zároveň povolanie lekára so sebou nesie aj veľkú mieru zodpovednosti nielen v ambulancii, ale aj vo verejnom živote. Slovo lekára má prirodzene veľký vplyv na verejnosť. Preto je nebezpečné, ak lekár spochybňuje vedecky dokázané fakty, nabáda na porušovanie právnych predpisov a zľahčuje vážnosť a priebeh ochorenia,“ uvádza Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Porušoval aktuálne platné nariadenia

Práve lekár Peter Lipták totiž opakovane šíri nepravdivé informácie, súvisiace s ochorením COVID–19 a bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia. Okrem toho nabáda k nenoseniu rúšok, nedodržiavaniu platných opatrení a opakovane šíri dezinformácie o očkovaní proti Covidu.

Jedným z problémov bol aj fakt, že k neočkovaniu nabádal aj starších ľudí v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi najviac ohrozené skupiny.

Peter Lipták tiež vystupoval bez rúška na verejných zhromaždeniach v čase, kedy tým porušoval aktuálne platné nariadenia. Slovenská lekárska komora môže posúdiť konanie a verejné účinkovanie svojich členov a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči svojmu členovi zodpovednosť,“ uzatvára Ministerstvo zdravotníctva.

Doktor Peter Lipták sa stal známym, keď pred rokmi odvysielala TV Markíza reportáž o jeho názore na úplatky. Lekár prehovoril, že nie je nič zlé na tom, keď si lekár „prilepší“ aj takýmto spôsobom. Vystavoval tiež PN-ky obvinenému Pavlovi Ruskovi, bývalému riaditeľovi Markízy, aby sa nemusel zúčastňovať na pojednávaniach.

Zdroje: Facebook/Hoaxy a podvody - Polícia SR , Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK