Leonardo DiCaprio opäť dokazuje, že je veľký človek. Rozbieha potravinový fond na pomoc komunitám postihnutých vírusom

  • Americký potravinový fond za svoju krátku existenciu už získal dotácie v hodnote 12 miliónov dolárov.
  • Fond má spolupracovať aj s takými organizáciami, ako World Central Kitchen či Feeding America.
image_1447331027
AP
  • Americký potravinový fond za svoju krátku existenciu už získal dotácie v hodnote 12 miliónov dolárov.
  • Fond má spolupracovať aj s takými organizáciami, ako World Central Kitchen či Feeding America.

V boji proti novému koronavírusu a dôsledkami, ktoré zapríčinil, sa okrem vedcov, lekárov či politikov snažia zapojiť svojou troškou aj hollywoodske hviezdy. Jednou z nich je aj oscarový herec Leonardo DiCaprio, ktorý v posledných dňoch pomáha na spustení Amerického potravinového fondu. O tomto kroku informovala tlačová agentúra Associated Press.

Tejto novovzniknutej organizácií, kde je DiCaprio vedený ako co-founder spoločne s filantropom Laurene Powellom, sa za krátku dobu podarilo vyzbierať už 12 miliónov dolárov. Peniaze majú byť určené najmä na pomoc rodinám s nižším príjmom, starším osobám či jednotlivcom, ktorí museli kvôli koronavírusu prerušiť svoje zamestnanie.

Potravinový fond bude taktiež spolupracovať s organizáciami, ktoré sa zaoberajú zmiernením hladu na svete a v amerike. Konkrétne pôjde o organizácie World Central Kitchen a Feeding America.

“Vo svetle tejto krízy, organizácie ako World Central Kitchen a Feeding America nás inšpirovali svojim neochvejným záväzkom nakŕmiť tých najzranitelnejších ľudí v núdzi. Ďakujem im za ich neúnavnú prácu v prvej línii,” vyjadril sa ku spolupráci s týmito organizáciami DiCaprio, ktorého sme naposledy mohli vidieť vo filme Once Upon A Time in Hollywood.

zdroj: pinterest.com

Spoluzakladateľ fondu Laurene Powell sa vyjadril, že dotácie do Amerického potravinového fondu budú použité na získanie jedla pre tých, ktorí to potrebujú. “ Milióny ľudí stratilo prácu a školské jedálne nefungujú. Táto iniciatíva je preto nanajvýš naliehavá,” uviedol Powell.

Do fondu prispievajú svetové hviezdy, ale aj firmy.

Podporiť túto iniciatívu sa rozhodli aj firmy, ako Apple či Ford Foundation, ktoré taktiež poskytnú peniaze na spustenie tohto fondu. Príspevok do fondu vo výške jeden milión dolárov oznámila vo štvrtok aj Oprah Winfrey. Tá chce na podporu hladných počas krízy vyčleniť celkovo až 10 miliónov dolárov.

Leonardo DiCaprio je známy svojou podporou našej planéty.

Založenie Amerického potravinového fondu nie je rozhodne DiCapriovým prvým projektom na podporu slabších, alebo tých ktorí to potrebujú. Len pred pár mesiacmi dozadu, kedy Austráliu zachvátili obrovské požiare sa rozhodol vytvoriť špeciálny fond na zmiernenie situácie v Austrálii. Do tohto fondu prispel herec 3 milióny amerických dolárov.

DiCaprio je taktiež známy masívnou podporou na záchranu našej planéty, a preto v roku 2017 poskytla jeho nadácia obrovský environmentálny grant vo výške 20 miliónov dolárov. Peniaze boli rozdané rôznym organizáciám, ktoré pracujú na zachovaní prírodného bohatstva či riešení klimatických problemov.

Zdroje: Associated Press, Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech