DiCaprio venuje Austrálii milióny dolárov a zakladá špeciálny fond. Podporiť ho môžeš aj ty

  • Hollywoodsky herec sa pridáva do zoznamu donorov, ktorí sa nechcú len prizerať masívnym požiarom v Austrálii
  • Leonardo DiCaprio zakladá špeciálny fond a na utlmenie požiarov
  • V rámci jeho organizáciu Earth Alliance venuje 3 milióny amerických dolárov
tun (1)
wikimedia.org- UNclimatechange, Benjamin Healley
  • Hollywoodsky herec sa pridáva do zoznamu donorov, ktorí sa nechcú len prizerať masívnym požiarom v Austrálii
  • Leonardo DiCaprio zakladá špeciálny fond a na utlmenie požiarov
  • V rámci jeho organizáciu Earth Alliance venuje 3 milióny amerických dolárov

Leonardo DiCaprio už dlhé roky vďaka svojej nadácii Leonadrdo DiCaprio Foundation (LDF) bojuje za záchranu našej planéty.

Už pred časom sa spojil s dvojicou miliardárov – podnikateľkou a filantropkou Laurene Powell Jobsovou a Brianom Shethom, s ktorými založil neziskovú organizáciu Earth Alliance.

View this post on Instagram

#Regram #RG @earthalliance: Earth Alliance, created in 2019 by @LeonardoDiCaprio, Laurene Powell Jobs, and Brian Sheth, has launched the #AustraliaWildfireFund, a $3 million commitment to assist critical firefighting efforts in New South Wales, aid local communities most affected by the wildfires, enable wildlife rescue and recovery, and support the long term restoration of unique ecosystems, with partners @aussieark @bushheritageaus @wireswildliferescue @emersoncollective @global_wildlife_conservation. Join Earth Alliance in supporting these critical efforts – please see the link in my bio to donate. #AustraliaFires Photos by Brad Fleet, Wolter Peeters/The Sydney Morning Herald

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Organizácia sa aktuálne rozhodla venovať spolu 3 milióny dolárov na pomoc pri úsilí o zmiernenie požiaru v Austrálii. DiCaprio informoval aj o založení nového fondu Australia Wildfire Fund, ktorý má predstavovať medzinárodnú reakciu na bezprecedentné požiare v Austrálii, pri ktorých už zahynula viac ako miliarda zvierat. 

Čítaj viac TU>> Austrália vyzýva na evakuáciu. Vedci hlásia viac ako miliardu mŕtvych zvierat a obávajú sa megapožiaru

View this post on Instagram

#Regram #RG @gretathunberg: Australia is on fire. And the summer there has only just begun. 2019 was a year of record heat and record drought. Today the temperature outside Sydney was 48,9°C. 500 million (!!) animals are estimated dead because of the bushfires. Over 20 people have died and thousands of homes have burned to ground. The fires have spewed 2/3 of the nations national annual CO2 emissions, according to the Sydney Morning Herald. The smoke has covered glaciers in distant New Zealand (!) making them warm and melt faster because of the albedo effect. And yet. All of this still has not resulted in any political action. Because we still fail to make the connection between the climate crisis and increased extreme weather events and nature disasters like the #AustraliaFires That has to change. And it has to change now. My thoughts are with the people of Australia and those affected by these devastating fires. (Photo: Matthew Abbott for The New York Times)

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Profesor Chris Dickman z austrálskej univerzity zdôrazňuje, že práve na príklade Austrálie môžeme jasne vidieť, čo zapríčiňujú zmeny podnebia. Žiaľ, na Austrálii je možné tieto zmeny badať najskoršie a aj najvýraznejšie. Podľa profesora s 30-ročnými skúsenosťami je ľudstvo pravdepodobne svedkom toho, čo môže zmena klímy spôsobiť a ako v praxi vyzerá.

Nadácia DiCapria už v minulosti darovala v prepočte 4,49 milióna eur na pomoc pri boji proti požiarom, ktoré vypukli v amazonskom pralese. Organizácia vtedy uviedla, že finančné prostriedky budú distribuované priamo miestnym partnerom a domorodým komunitám chrániacim tento región, známy ako „pľúca planéty“.

Čítaj viac TU>>DiCaprio prispel 5 miliónov dolárov na záchranu horiaceho pralesa. Pridáva sa aj Británia

Earth Alliance v tom čase varovala, že zničenie dažďového pralesa Amazonie uvoľňuje oxid uhličitý do atmosféry, čím sa znižuje ekosystém, ktorý každý rok absorbuje milióny ton emisií uhlíka a je jednou z najlepších obranných opatrení planéty proti klimatickej kríze .

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

 

Vedci nedávno vypočítali, že amazonský prales vo svojej súčasnej rozlohe pohlcuje takmer všetky emisie, ktoré produkujú všetky juhoamerické krajiny. Približne 60 percent rozlohy amazonského pralesa sa nachádza práve na území Brazílie.

Čítaj viac TU>> Vedci vyhlasujú: Na 99,99 % sme si istí, že za klimatické zmeny môžu ľudia

Odborníci sa zhodujú, že klimatické zmeny sú odrazom ľudskej aktivity. Extrémne sucho a následne požiare sú dôsledkom ilegálnych výrubov či vypaľovania lesa za vidinou zisku.

Zdroj: aussieeark.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech