Letenky do Londýna dnes kúpiš za sumu, ktorú bežne necháš za večeru v meste

  • Výlet do Londýna je vždy dobrý nápad
  • Momentálne sú do tohto mesta dostupné letenky za necelých 22 eur
  • Ide o ponuku, ktorá môže rýchlo vypršať, tak radšej dlho neváhaj a zabookuj si jarnú dovolenku
yolo
wikipedia.org/getyourguide.com
  • Výlet do Londýna je vždy dobrý nápad
  • Momentálne sú do tohto mesta dostupné letenky za necelých 22 eur
  • Ide o ponuku, ktorá môže rýchlo vypršať, tak radšej dlho neváhaj a zabookuj si jarnú dovolenku

Londýn je jedným z najkrajších miest, ktoré ponúka kultúru, zábavu i poznanie a každý správny cestovateľ by ho preto mal aspoň raz navštíviť. Pokiaľ sa ti to ešte nepodarilo, alebo naopak sa do Londýna rád vrátiš, našli sme skvelé letenky s odletom z Bratislavy od 21,99 eur v termíne od 26.mája do 31.mája.

Tip na ubytovanie je Studios2Let – North Gower, ktorý vychádza na 47 eur na osobu za jednu noc. Má skvelú polohu a k dispozícii je aj bezplatné storno.

Výhodnú ponuku má aj kvalitný dvojhviezdičkový ibis budget London Whitechapel  za veľmi dobrých 45 eur. Hotel je v centre, hneď vedľa zastávky metra a za príplatok 3 eur je v cene aj bezplatné storno.

Ako sa lacno dopraviť z letiska do centra?

Pri ceste z londýnskeho letiska Gatwick, Luton a Stansted je osvedčená spoločnosť easyBus. Spiatočný lístok si zoženieš za ťažko prekonateľné 2 libry. Lístok si môžeš kúpiť aj pohodlne cez internet. V oficiálnych predajniach je za túto cenu vždy len niekoľko miest v každom zo spojov.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: wikipedia.org

Akonáhle sa dané miesto predá, cena lístka narastá. Kúpu lístka preto neodkladaj na poslednú chvíľu a vždy vyberaj z niekoľkých spojov. Časy odjazdu sa môžu líšiť len o 10 minút, ale rozdiel v cene môže byť aj 7 libier.

Prehliadka mesta zadarmo

Free walking tours” sú organizované prehliadky mesta, ktoré nezabezpečuje certifikovaný sprievodca, ale miestny nadšenec. Za ich účasť sa povinne neplatí, no ak budeš spokojný, na konci výletu sa patrí sprievodcovi dať približne 5 libier.

V Londýne takéto prehliadky zabezpečujú dve organizácie: Sandeman’s New Europe a Alternative London. Obe ponúkajú niekoľko trás. Na svoje si prídu milovníci alternatívneho umenia aj tradičných pamiatok.

1 + 1 zadarmo

Cestuješ vo dvojici? So zľavovými vouchermi Days Out Guide si zoženieš dvojité vstupné hneď do niekoľkých atrakcií za polovicu. Ponuka sa vzťahuje napríklad na predstavenie London Dungeon, na London Eye či na prehliadku štadiónu Arsenalu a Chelsea alebo múzea voskových figurín Madame Tussauds. Atrakcií sú desiatky, zľavu získaš priamo cez internet alebo vďaka letáčikom “2FOR1 Leaflets”. Nájdeš ich na ktorejkoľvek londýnskej stanici.

Neutrácaj za vyhliadkové autobusy

Vyhliadkové autobusy s otvorenou strechou sú dnes koloritom už väčšiny európskych miest. V Londýne ťa cesta nimi vyjde na necelých 30 libier, pričom trasu zahŕňajúcu Buckinghamský palác, Big Ben, Trafalgar Square, Katedrálu sv. Pavla i King’s Road je možné absolvovať za necelú desatinu z tejto sumy. Stačí nasadnúť na autobus číslo 11. Zážitok nebude o nič menej autentický, keďže na trase jazdia ikonické double-deckery.

Harry Potter Warner Bros. studio

Na svete neexistuje veľa ľudí, ktorí by nemali radi Harryho Pottera. Pre oddaných nadšencov, ktorí si púšťajú dookola všetkých 7 dielov a nikdy nemajú dosť, bude určite atraktívny fakt, že do zákulisia tohto kúzelného sveta už nie je problém nahliadnuť. Budeš určite prekvapený, aký malý je v skutočnosti Rokfort, koľko prútikov od Olivandera bolo naozaj vyrobených a tak ďalej.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: getyourguide.com

Ateliéry sa nachádzajú kúsok od Londýna, dokonca tam jazdí aj špeciálny autobus a je nutné podotknúť, že na ich návštevu je potrebné si vyhradiť minimálne 4 hodiny. Niekomu sa vstupné za 30 libier môže zdať pridrahé, no tento zážitok je však pre fanúšikov tejto filmovej legendy určite nezabudnuteľným.

China town

Čínska štvrť – oblasť, ktorá sa nachádza v Soho, len kúsok od Leicester square. Akonáhle sem vkročíš, okamžite sa ti bude zdať, akoby si sa odrazu ocitol v Číne. Nájdeš tu veľkú koncentráciu čínskych reštaurácií ako napríklad Wong Kei. Vyzdvihnúť určite treba aj honosnú výzdobu, ktorá miestne ulice zdobí a dodáva im ten správny šmrnc.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech