Lexus predstavil skutočný hoverboard!

  • Svet sa dočkal funkčného hoverboardu. Aspoň to dokazuje najnovšie video, ktoré včera vypustil do sveta Lexus. Na videu je vidieť levitujúcu dosku, z ktorej vychádza para. Hoverboard od Lexusu sa pri tom vznáša približne 3 cm nad zemou.
image_1435213859.jpeg
  • Svet sa dočkal funkčného hoverboardu. Aspoň to dokazuje najnovšie video, ktoré včera vypustil do sveta Lexus. Na videu je vidieť levitujúcu dosku, z ktorej vychádza para. Hoverboard od Lexusu sa pri tom vznáša približne 3 cm nad zemou.

 

Splnia sa konečne naše sny lietajúcom skateboarde – hoverboarde, tak ako tomu v nejednom filme? Podľa najnovšie videa, ktoré včera vydal Lexus, sa máme na čo tešiť. Počas posledných rokov sme už mnoho krát videli hoverboardy, avšak všetko to boli iba pokusy, ktoré sa nepreniesli do reálneho konca. Tomu by mal byť teraz koniec, pretože Lexus tvrdí, že má funkčný hoverboard. Pokým ostatní sa snažili zostrojiť hoverboardy na technológii stále väčších super magnetov, Lexus na to ide úplne inak. Na to, aby udržal svoj hoverboard vo vzduchu používa technológiu magnetickej levitácie v spolupráci s vysokoteplotnými supra vodičmi, ktoré sú chladené tekutým dusíkom. Celá táto technológia by mala zaručiť pocit jazdy, ako na skutočnom skateboarde.

 

 

Lexus tvrdí, že sa im podaril prielom a prišli na technológiu, vďaka ktorej dokážu ich koncept premeniť aj na realitu. Projekt hoverboardu je vo vývoji už viac ako 18 mesiacov a spolupracujú na ňom 3 tímy. Tie sú rozdelené v Nemecku, Londýne a Barcelone. Pokým nemecký a londýnsky tím majú na starosti čisto technologický vývoj hoverboardu, borci v Barcelone testujú je použiteľnosť. Ide o profesionálnych skateboardistov, ktorí pomáhajú Lexusu doladiť funkčnosť tak, aby ste sa cítili ako na skutočnosť skateboarde.

 

 

Avšak pokiaľ neuvidíme skutočný hoverboard na vlastné oči, asi ťažko uveríme. Existuje už ale množstvo indícií, ktoré naznačujú, že by to mohlo byť v blízkej dobe. Predtým je potreba vyriešiť ešte jednu dôležitú otázku. Všetky doteraz predstavené hoverboardy fungujú na technológii magnetov, čo však znamená, že v starších betónových skateparkoch si jednoducho nezajazdíte.

Lexus dokonca aj sám tento problém priznal a potvrdil, že video bolo natáčané na kovovom podklade. Inak by totižto ich hoverboard nefungoval. Podľa sľubov, ktoré sme dostali, by sme sa ďalších videí mali dočkať už onedlho.

 

Kedy sa konečne dočkáme už funkčného hoverboardu? Podarí sa to Lexusu, ktorý do tohto boja vstúpil celkom nečakane?

 

 

zdroj: Gizmodo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK