„Liberáli sa vyžívajú v tolerancii homosexuality“. Na trenčianskom gymnáziu zazneli „skvosty“

  • Na trenčianskom gymnáziu na náboženstve vyučujúci neštandardne vysvetľoval tému LGBTI
  • Startitup sa dostal k ďalším materiálom, ktoré odzneli v škole
LGBTI
TASR/Martin Baumann, Roman Hanc
  • Na trenčianskom gymnáziu na náboženstve vyučujúci neštandardne vysvetľoval tému LGBTI
  • Startitup sa dostal k ďalším materiálom, ktoré odzneli v škole

Tematiku LGBTI na trenčianskom Gymnáziu Ľudovíta Štúra obsiahli počas výučby naozaj svojsky. Citlivú tému homosexuality totiž vysvetľovali študentom počas hodiny rímskokatolíckeho náboženstva. 

K „vyučovacím“ materiálom, ktoré boli prezentované na školskom predmete, sa dostali členovia platformy SaS – Mladí saskári. Materiály napríklad hovoria o tom, že homosexuáli nemôžu skončiť v nebi a homosexualita je druhom zranenia. Viac sme sa téme neštandardnej vyučovacej metódy venovali v tomto článku.

Liberáli sa vyžívajú v „tolerancii“

Startitup sa dostal k ďalším materiálom, ktoré vyučujúci prezentoval študentom. Podľa stanoviska školy, ktoré gymnázium zaslalo aj Startitupu, predmet viedol kaplán poverený cirkvou. 

Nové materiály sa nesú v podobnom duchu ako tie, ktoré už kolujú internetom. Rozoberajú napríklad, prečo sa konzervatívci a liberáli pozerajú na tematiku homosexuality nesprávnym spôsobom.

„Konzervatívci považujú homosexuálnu aktivitu na jednej strane za morálne zlú, na druhej strane však prechádzajú okolo týchto ľudí bezradne. Nevedia, ako im pomôcť,“ stojí v jednom z textov.

LGBTI
zdroj: Startitup

Edukatívny text si vzal na paškál aj liberálov. Hneď v úvode poučky sa poukazuje na to, že liberáli považujú „homosexuálnu náklonnosť“ za normálnu.

„Vyžívajú sa v ‚tolerancii‘, čím sa, práve naopak, na ľuďoch s homosexuálnym cítením previňujú. Ideologicky zafarbenými okuliarmi predstavujú homosexuálny spôsob života ako radostný,“ píše sa v materiáli.

Podľa textov z hodiny náboženstva človek od homosexuality očakáva pocit šťastia. To tvrdia ľuďom aj liberáli, ktorí sú v texte spomínaní v úvodzovkách.

Homosexuáli podľa textu túžia po šťastí, no nakoniec ich doženie realita a sú, naopak, nešťastní. Liberálne postoje vraj vedú LGBTI menšinu k samote. Homosexuálny spôsob života je podľa textu spájaný s vyšším výskytom samovrážd, s depresiami a užívaním alkoholu a drog. 

Ďalšie múdrosti

„Takmer nikto na Slovensku si neuvedomuje, že tu nemáme len niekoľkých aktivistov, ktorí vystupujú a kričia po námestiach, ale aj tých, ktorí týmto stavom trpia nedobrovoľne a hľadajú inú cestu. A práve na tých verných Kristovi neraz zabúdame,“ píše sa v ďalšom texte materiálu.

Ďalšia poučka zase hovorí o tom, že muž v homosexuálnom vzťahu hľadá to, čo mal získať vo vzťahu od svojho otca.

LGBTI
zdroj: Startitup

„Muž, ktorý sám seba vníma ako homosexuála, často hľadá v inom mužovi mužnosť, ktorú v sebe nemohol rozvinúť,“ dočítali sa študenti v učebnom materiáli. 

Citlivo a premyslene

Startitup sa opýtal prezidenta Slovenskej komory učiteľov Vladimíra Crmomana, ako on vníma zvláštne edukačné praktiky z trenčianskeho gymnázia. „Nie je určite vhodné podobným spôsobom niečo takéto vysvetľovať,“ myslí si učiteľ.

Podčiarkol, že podobné témy by sa mali prezentovať pred študentmi premyslene. „Žiakov potrebujeme vychovávať k citlivosti. Škola by k tejto téme určite nemala prezentovať nejaké extrémne názory,“ dodal.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá