Lidl bude predávať respirátory FFP2 za 49 centov. Nechce na nich zarábať, respirátor by si mal môcť dovoliť každý

  • Reťazec Lidl sa rozhodol predávať respirátory bez zisku, aby si ich mohol dovoliť každý
  • K nižšej cene prispeje aj nulová sadzba DPH na respirátory
respirátor FFP2
TASR/Friso Gentsch/dpa
  • Reťazec Lidl sa rozhodol predávať respirátory bez zisku, aby si ich mohol dovoliť každý
  • K nižšej cene prispeje aj nulová sadzba DPH na respirátory

Kvôli respirátorom za 66 centov za kus zákazníci doslova vybrakovali regály s respirátormi v Lidli. Teraz reťazec prichádza s ešte lepšou cenou. Jeden respirátor FFP2 bude ponúkať len za 49 centov. Reťazec informoval, že chce predávať respirátory, ktoré si môže dovoliť každý.

Rozhodli sme sa preto okamžite a v plnej miere preniesť aktuálne platnú 0% DPH na respirátory FFP2 do koncovej ceny pre zákazníka a zároveň budeme respirátory predávať bez zisku, garantovaná maximálna cena za jeden kus 0,49 € bude platná minimálne do konca apríla,“ informuje hovorca siete Lidl Tomáš Bezák.

Doplnil, že pracujú aj na tom, aby bolo respirátorov vždy dosť. Lidl intenzívne komunikuje s dodávateľmi nielen kvôli cenám, ale aj množstvám, pretože lacné respirátory majú byť súčasťou stálej ponuky, nie iba krátkodobou akciou.

Krajčí spôsobil v Lidli šialenstvo, ľudia sa v húfoch bili o respirátory. Vypredané boli už po otvorení predajní

Aby sa k týmto ochranným pomôckam mohlo dostať čo najviac zákazníkov, obmedzili sme maximálne množstvo na jeden nákup na 10 kusov. Je však možné očakávať, že záujem zákazníkov bude mimoriadne veľký, preto nedokážeme zaručiť, že respirátory budú v našich predajniach neustále dostupné. Robíme však všetko pre to, aby sme ich dokázali dopĺňať pravidelne a v dostatočných množstvách,“ uvádza Bezák.

Lidl Koncom januára spustil akciu na balenie troch kusov respirátorov za 1,99 eur. To prilákalo naozaj obrovské množstvo zákazníkov, ktorí sa pri tovare tlačili a v priebehu niekoľkých minút ho vykúpili. To by sa však po novom stať nemalo, lacné respirátory bude mať Lidl stále a cena môže dokonca ešte klesnúť.

zdroj: LIDL/TASR/Friso Gentsch/dpa

Nulová sadzba DPH

Na respirátory FFP2 a FFP3 sa od piatka 12. februára uplatňuje nulová sadzba dane z pridanej hodnoty (DPH). Legislatívna úprava, ktorou sa zaviedla nulová sadzba DPH na respirátory, totiž v piatok vyšla v Zbierke zákonov SR a týmto dňom aj nadobudla účinnosť. Nulová sadzba DPH na respirátory FFP2 a FFP3 sa bude uplatňovať do konca apríla tohto roka. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo financií SR.

Dnešným dňom je možné začať uplatňovať nulovú sadzbu DPH na uvedené prostriedky na ochranu dýchacích orgánov,“ uviedol rezort financií. Vláda chce týmto krokom zabezpečiť lepšiu cenovú dostupnosť účinnej ochrany obyvateľstva pred ochorením COVID-19, keďže uplatňovaním nulovej sadzby DPH na uvedené respirátory očakáva zníženie ich ceny pre konečného spotrebiteľa. Opatrenie bude mať negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy v odhadovanej výške 15,75 milióna eur.

Zdroje: Lidl, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech