Lionel Messi sa stal miliardárom. Pred ním sa to podarilo iba jednému futbalistovi

  • Messiho ročný príjem je viac ako 126 miliónov dolárov, vďaka čomu sa v roku 2020 stal miliardárom
  • Prvým futbalistom, ktorému sa to podarilo, je Ronaldo
Lionel Messi
TASR/AP Photo/Joan Monfor
  • Messiho ročný príjem je viac ako 126 miliónov dolárov, vďaka čomu sa v roku 2020 stal miliardárom
  • Prvým futbalistom, ktorému sa to podarilo, je Ronaldo

Lionel Messi je podľa nového rebríčka amerického časopisu Forbes najlepšie plateným futbalistom na svete. Jeho plat je 92 miliónov dolárov za rok 2020, plus dostáva tantiémy za reklamy a spolupráce vo výške 34 miliónov dolárov. S týmito zárobkami to dotiahol až na majetok vo výške jednej miliardy dolárov pred zdanením.

Messi a jeho dlhoročné pôsobisko, klub FC Barcelona si tento rok prešli krutou skúškou vzťahov a fanúšikovia tŕpli, či „Lio“ v klube zostane. Nakoniec sa rozhodol opäť hrať za Barcelonu. Lionel Messi má spolupráce s viacerými významnými značkami ako napríklad Adidas alebo Pepsi.

„Za 105 rokov vybojovali futbalisti FC Barcelona 64 trofejí. Od roku 2005 a príchodu Messiho pridali ďalších 34 trofejí. Aj táto úžasná štatistika stojí za tým, prečo sa Messiho zárobok vyhupol nad miliardu dolárov pred zdanením. Posledné mesiace sa niesli v znamení často nezmieriteľného boja Messiho s klubom, ktorý sa nakoniec skončil ešte ročným zotrvaním argentínskej superhviezdy na Camp Nou. Všeobecne sa však predpokladá, že v roku 2021 už bezchybné hodinky Messi prestanú tikať v prospech FC Barcelona a všetci budú zvedaví, kam sa poberie,“ napísal portál magazínu Forbes.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Dosiahnuť status miliardára sa doteraz podarilo iba jednému futbalistovi. Cristiano Ronaldo je tento rok druhým najlepšie zarábajúcim futbalistom na svete. Jeho ročný príjem z futbalu a spoluprác je 117 miliónov dolárov. Momentálne hrá za Iuventus Turín a je zároveň najpopulárnejším športovcom na Instagrame – má takmer 250 mil. followerov.

Tretím najlepšie zarábajúcim hráčom futbalu je Neymar jr. Brazílčan hrajúci za Paríž Saint-Germain zarobí za rok 96 miliónov dolárov. Forbes však upozorňuje, že čoskoro sa môže do čela rebríčka dostať štvrtý najlepšie platený hráč sveta, Kilian Mbappé. Ten dostal za rok 48 miliónov dolárov.

Zdroje: forbes.com, dailymail.com, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech