Slováci si zvolili najkrajšie mesto a dedinku našej krajiny. Toto sú víťazi

  • Na Slovensku máme desiatky krásnych miest aj malebných dediniek., no ktoré z nich sú tie najkrajšie? To odhalil 9. ročník súťaže NAJ mesto a obec Slovenska 2017, ktorá už pozná svojich aktuálnych víťazov
ca
facebook.com/JaroslavMoravcikProMo/facebook.com/SrdceEuropy
  • Na Slovensku máme desiatky krásnych miest aj malebných dediniek., no ktoré z nich sú tie najkrajšie? To odhalil 9. ročník súťaže NAJ mesto a obec Slovenska 2017, ktorá už pozná svojich aktuálnych víťazov

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2017, ktorú organizuje portál Slovakregion, konečne pozná víťazov. Pozri si rebríček našich TOP miest. Vyzerá to tak, že za tými najkrajšími sa treba vydať na stredné Slovensko. Verejnosť totiž v ankete rozhodla, že najkrajším mestom na Slovensku je Liptovský Mikuláš.

 

„Pre mňa to znamená, že všetci, ktorí zahlasovali za naše mesto, vidia, že Liptovský Mikuláš ožíva, je pre nich atraktívne a poskytuje stále viac príležitostí a podujatí, ktoré ľudí zaujali. Byť naj mestom ale znamená viac, napríklad to, že ľudia ocenili aj čistotu a úpravu mesta, zeleň a všetko, čo sa pod pojmom „naj“ skrýva. Je to taký signál, že naše mesto je pre návštevníkov, ale aj investorov a verím, že aj obyvateľov čoraz atraktívnejšie, a to napriek tomu, že určite existujú aj nedostatky, ktoré postupne strategicky odstraňujeme,“ vyjadril radosť mikulášsky primátor Ján Blcháč pre hnonline.sk

Druhé miesto obsadilo Brezno, ktoré sa nachádza na brehoch Hrona v Breznianskej kotline, na pomedzí Nízkych Tatier a Veporských vrchov. Tretie miesto si vyslúžila Spišská Nová Ves, ktorá sa už pár rokov v ankete objavuje popredných priečkach. Mesto je známe bohatou históriou, množstvom kultúrnych a historických pamiatok, medzi ktorými je aj takzvaných 7 divov mesta. Prírodným klenotom je Národný park Slovenský raj v tesnej blízkosti mesta.

 

Najkrajšia dedinka sa nachádza v okrese Lučenec a je ňou Halíč , v ankete získal až  41566 hlasov. K úspechu obci pravdepodobne dopomohol aj Haličský zámok. Neskôr barokovo upravená stavba bola pôvodne renesančným protitureckým hradom a aj v súčasnosti je považovaná za architektonický skvost. V prvej trojici sa však umiestnila aj obec Vinodol a Spišské Tomášovce.

 

Slovakregion vyhlásil tiež výsledky najlepších primátorov a starostov. Čestné prvé miesto si odniesli primátor Nového Mesta nad Váhom Jozef Trstensky a starosta obce Smižany Michal Kotrady.


Cieľom súťaže bolo podporiť najlepšie slovenské mestá, motivovať ich k rozvoju a prosperite a oceniť prácu ich starostov a primátorov. Slávnostné odovzdanie cien bude v januári v Bratislave.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: slovakregion.sk

 

 

zdroj:slovakiaregion.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech