Chutné raňajky sú základom úspešného dňa. Týchto 5 miest v Bratislave si musíš zapamätať

  • Hovorí sa, že raňajky sú základom dňa a preto by si ich nemal pred odchodom do práce či školy vynechávať
  • Ak sa však inak nedá a ty musíš vybehnúť z domu skôr než do seba niečo stihneš hodiť, je tu niekoľko miest, ktoré by si nemal obísť
kjnj
Žufaňa/ Food 2.0
  • Hovorí sa, že raňajky sú základom dňa a preto by si ich nemal pred odchodom do práce či školy vynechávať
  • Ak sa však inak nedá a ty musíš vybehnúť z domu skôr než do seba niečo stihneš hodiť, je tu niekoľko miest, ktoré by si nemal obísť

Kult raňajkární či bájne brunche už konečne zavítali aj do našich končín a každý milovník amerických seriálov, kde hrdinky hodiny vysedávajú pri káve a horúcich croissantoch či dokonale nastylovaných praženiciach, si príde na svoje. V našom hlavnom meste je hneď niekoľko miest, kde ťa hneď ráno poteší dokonalý servis, domáca kuchyňa a o chutné fotky na tvojom Instagrame je postarané.

Moods – bakery & coffee

Túto prevádzku si si mohol všimnúť aj v našom výbere skvelých bratislavských pekární (nájdeš TU), hoci koncept Moods – bakery & coffee nie je len o pečive. Dostaneš tu skvelé raňajky plné chutí a o ich kvalite ti čo to môžeme prezradiť aj my v Startitup. Nedávno sme si totižto na nich poriadne pochutnali. Či už máš chuť na chlebíčky s domácimi pomazánkami, homemade koláče s jablkami či makom, bájne bratislavské rožky a k tomu čerstvý džús a voňavú kávu, Moods nájdeš v Bratislave až na štyroch miestach.

Žufaňa

Ak si o tomto bistre počul už veľa, no nenašiel si čas tam zájsť, nemusíš to skúšať len okolo obeda či večer, ale zájdi sem rovno na raňajky. Ich heslo znie „Som na kašu“ a okrem tej na raňajkovom menu nájdeš aj sladké lievance, tradičné párky, vajíčka, nátierky a iné špeciality. Počas pracovného týždňa si tu tieto dobroty môžeš vychutnať už od 7.00 do 10.30, no ak prídeš cez víkend, raňajková ponuka platí celý deň. 200 predaných raňajok denne hovorí za seba. Žufaňu hľadaj na Dulovom námestí a pre viac info o tomto biznise troch šikovných Bratislavčaniek, si nezabudni prečítať náš starší článok TU.

Food 2.0

Neďaleko Hlavnej železničnej stanice, na Železničiarskej ulici nájdeš tento malý, milý podnik, ktorý sa riadi heslom „s jedlom rastie food“. V ich raňajkovom menu hľadaj klasický jogurt s musli, ryžové kaše, ovocie, vajíčka na niekoľko spôsobov, moderné a chutné sendviče aj tradičné párky. Takže ak máš chuť na klasiku v modernej podobe, určite sa sem cestou do práce nezabudni zastaviť.

Buchtáreň

O kvalite luxusných domácich parených a pečených buchiet z Buchtárne, ktoré sú ako od maminy vieme svoje. Párkrát sa totižto s nimi Tomáš zastavil aj u nás v Startitup a o raňajky bolo postarané. Na jedálničku nájdeš nie len sladké, ale aj slané príchute a od 7.30 do 10.30 si tu denne pochutnáš aj na originálnej kombinácii – knedľa vo va­jíčku s čer­ve­nou re­pou alebo fa­zuľ­kami, sla­nin­kou a sy­rom. Po tieto dobroty si môžeš zájsť na Hurbanovo námestie alebo do Auparku. Viac si prečítaš TU.

Mondieu

Ďalší, kto v našom hlavnom meste podporuje komunitu tých, ktorí si vedia ráno vychutnať dobré jedlo, čerstvú kávu a pripraviť sa tak na dlhý deň, je bistro Mondieu. Podľa Tripadvisoru sa vďaka skvelým recenziám nachádza na 2. priečke spomedzi všetkých bratislavských miest, kde si dáš dobré raňajky. Na výber máš z ponuky sladkých aj slaných jedál z lokálnych surovín, domáce limonády a iné dobroty. Mondieu však nehľadaj len v Bratislave (dokonca na štyroch miestach), ale svoje pevné miesto má aj v Košiciach a Prahe a na trhu ho už vídať viac ako 15 rokov. Koncept je o to zaujímavejší, že každý, kto tu odpracuje aspoň jeden rok a chcel by si otvoriť vlastné Mondieu bistro ako franšízu, tak môže urobiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech