Letenky z Bratislavy do Londýna sú teraz za cenu večere v meste

  • Spiatočná letenka do Londýna s odletom z Bratislavy za skvelú cenu
  • To je dnešná realita a vybrať si môžeš hneď z niekoľkých termínoch
  • Preto nepremeškaj lákavú cestovateľskú príležitosť a naplánuj si víkend či dovolenku v tejto metropole
qer
unsplash.com
  • Spiatočná letenka do Londýna s odletom z Bratislavy za skvelú cenu
  • To je dnešná realita a vybrať si môžeš hneď z niekoľkých termínoch
  • Preto nepremeškaj lákavú cestovateľskú príležitosť a naplánuj si víkend či dovolenku v tejto metropole

Londýn je výborný nápad v lete aj v zime, počas jesene aj jari. Je úplne jedno, koľkokrát sa tam vyberieš, Londýn je mesto plné kultúry, skvelého jedla a veveričiek. O britskej metropole sa hovorí, že je drahá. Áno, ceny nehnuteľností sú vysoké, šikovní cestujúci však aj Londýn vedia vyriešiť za málo peňazí. Potrebuješ lacnú letenku, dobré raňajky, aby si mal rána plné energie a hotel, ktorý je veľmi dobrý, ale pritom stojí málo. Máme preto pre teba pár tipov.

Jednu z najdôležitejších položiek, teda spiatočnú letenku zoženieš momentálne len za 22 eur, a to hneď v najmenej 19 termínoch. O rôznorodú ponuku, z ktorej si vyberie naozaj každý preto nie je núdza.

Ako sa lacno do­pra­viť z le­tiska do cen­tra?

Pri ceste z lon­dýn­skeho le­tiska Gat­wick, Lu­ton a Stans­ted je osved­čená spo­loč­nosť ea­sy­Bus. Spia­točný lís­tok si zo­že­nieš za ťažko pre­ko­na­teľné 2 libry. Lís­tok si mô­žeš kú­piť aj po­hodlne cez in­ter­net. V ofi­ciál­nych pre­daj­niach je za túto cenu vždy len nie­koľko miest v kaž­dom zo spo­jov.

Ako­náhle sa dané miesto predá, cena lís­tka na­rastá. Kúpu lís­tka preto ne­od­kla­daj na po­slednú chvíľu a vždy vy­be­raj z nie­koľ­kých spo­jov. Časy od­jazdu sa môžu lí­šiť len o 10 mi­nút, ale roz­diel v cene môže byť aj 7 li­bier.

Kde sa ubytovať?

Tip na uby­to­va­nie je Stu­dios2Let – North Go­wer, ktorý vy­chá­dza na približne 47 eur na osobu za jednu noc. Má skvelú po­lohu a k dis­po­zí­cii je aj bez­platné storno. Vý­hodnú po­nuku má aj kva­litný dvoj­hviez­dič­kový ibis bud­get Lon­don Whi­te­cha­pel za veľmi dob­rých 45 eur. Ho­tel je v cen­tre, hneď vedľa za­stávky metra a za prí­pla­tok 3 eur je v cene aj bez­platné storno.

Kam za skvelým výhľadom?

Sky Garden

Ide o novootvorené vyhliadkové miesto v Londýne na vrchole mrakodrapu Walkie Talkie. Vstup na jeden a pol hodinu je úplne zadarmo, potrebná je len rezervácia na konkrétny termín a čas. Dostupný je tu bar a niekoľko reštaurácií. Pre rezerváciu a viac informácií navštív oficiálnu stránku Sky Garden.

Výhľad z mrakodrapu the Shard

Postavený bol v roku 2013, v súčasnosti sa pýši svojou výškou 310 metrov, vyčnievajúcou medzi budovami všetkých krajín Európskej únie. Nachádza sa v blízkosti mostu Tower Bridge. Vychutnáš si tu výnimočný výhľad na Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Katedrálu sv. Pavla či na Londýnske oko, a to z 69. poschodia mrakodrapu.

Ako ušetriť na doprave?

Cestovanie vie byť v Londýne celkom drahé. Odporúčam kúpiť si takzvanú Oyster Card. Automaty sú na každej stanici metra. Funguje ako čipová karta. Dobiješ si tebou zvolenú sumu a jazdíš. Má denný limit, takže cestovné nepreplatíš. Dostaneš vďaka nej aj rôzne zľavy a pri odovzdaní na konci výletu ti z nej vrátia peniaze, ktoré si neminul.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech