V Bratislave nebolo krčmy, ktorú by nemali pod kontrolou. Takáčovcov napokon popravili sýkorky
Sulík prezradil, kedy by sa mohli otvárať terasy reštaurácií. Ten deň je doslova za rohom
Martin nechal prácu stevarda a urobil si kurz, vďaka ktorému má zaručený super plat a úspech na pracovnom trhu
Maskota pre MS v hokeji navrhovala jedna z top agentúr Slovenska
- Budúci rok sa budú majstrovstvá sveta v hokeji konať u nás na Slovensku, konkrétne v Bratislave a Košiciach. Samozrejme nesmie chýbať maskot, ktorý bude našu krajinu počas MS 2019 reprezentovať. Je ním medveď, ktorý vystrieda vlka Gooolyho.
- Budúci rok sa budú majstrovstvá sveta v hokeji konať u nás na Slovensku, konkrétne v Bratislave a Košiciach. Samozrejme nesmie chýbať maskot, ktorý bude našu krajinu počas MS 2019 reprezentovať. Je ním medveď, ktorý vystrieda vlka Gooolyho.
V roku 2011 počas Šampionátu v ľadovom hokeji bol maskotom vlk menom Goooly. Tentoraz ho vymení medveď, ktorý má na sebe oblečený dres pripomínajúci a tiež prvky detvianskeho ľudového odevu. Na dizajne maskota sa pracovalo niekoľko mesiacov a postarali sa o jeho zjav kreatívci z agentúry Wiktor Leo Burnett.
„Najprv sme museli nájsť vhodný symbol, potom vzhľad, ktorý musel spĺňať výrobné a komunikačné kritériá. Nakoniec sme dokončili umelecký výkon,“ uviedol kreatívny riaditeľ Juraj Dvorecký z agentúry Wiktor Leo Burnett, ktorý pracoval na vzhľade medveďa. „Medveď sa stal favoritom spomedzi troch návrhov, pričom všetky verzie boli naozaj silné. Rozhodovalo sa medzi baranom, vlkom a medveďom,“ dodáva.
„Medveď ako maskot reprezentujúci Slovensko symbolizuje silu, statočnosť a bojového ducha. Súčasne je to typické zviera našej prírody a má významnú pozíciu v slovenskom folklóre. To sú dôvody, prečo je medveď prirodzeným nástupcom vlka Gooolyho. V neposlednom rade symbolizuje túžbu znovu získať silu slovenského ľadového hokeja. Existuje dôvod, prečo sa hovorí „silný ako medveď“,“ vysvetľuje manažérka médií a komunikácie Michaela Grendelová.
Maskot však zatiaľ nemá meno, rozhodujú o ňom fanúšikovia na oficiálnom fanpage s názvom 2019 IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia. Vymýšľať meno pre nového maskota môžeš až do 27. augusta, následne sa bude vyberať z dvoch najzaujímavejších mien. Ktoré vyhrá rozhodnú fanúšikovia v druhom kole hlasovania. To potrvá do 22. septembra.