Maximálny adrenalín na severe Slovenska láka návštevníkov. Na tejto hojdačke zažiješ jedinečný zážitok

  • Teplé dni konečne ponúkajú možnosť vyjsť si na dlhú prechádzku a Slovensko ponúka mnoho krás
  • Okolie Žiliny je obľúbeným miestom turistov aj vďaka novej atrakcii - hojdačke pre nebojácnych
avi-richards-374974-unsplash
Unsplash
  • Teplé dni konečne ponúkajú možnosť vyjsť si na dlhú prechádzku a Slovensko ponúka mnoho krás
  • Okolie Žiliny je obľúbeným miestom turistov aj vďaka novej atrakcii - hojdačke pre nebojácnych

Žilina sa v posledných rokoch stáva mimoriadne obľúbeným mestom a za oddychom sem utekajú mnohí. Okrem toho, že tu nájdeš jednu z najlepších zmrzlinární na Slovensku Scoop (rozhovor s majiteľom si môžeš prečítať TU), úžasnú Café Republika s nádychom retra (viac TU) alebo architektonický skvost – vyhliadkovú vežu na Dubni (viac TU), ti prezradíme ďalšie jedinečné lákadlo, prečo sa do okolia Žiliny vybrať na výlet.

Podľa Žilinak.sk, sa rozhodne oplatí navštíviť vrch Skalky pri obci Lietavská Svinná-Babkov, len niekoľko kilometrov od Žiliny. Na jeho vrchole sa totižto nachádza jedinečné adrenalínové dobrodružstvo – hojdačka vo výške viac než 30 metrov s jedinečným výhľadom na Lietavský hrad a panorámu okolia.

K hojdačke, na vrch Skalky sa môžeš dostať z dvoch strán. Označené turistické trasy vedú z Lietavskej Svinnej aj z Rajeckých Teplíc. Okrem hojdačky tu nájdeš aj prameň “Živá voda”, o ktorý je pravidelne postarané a je skvelým občerstvením pre návštevníkov.

 

Po ceste za týmto dobrodružstvom nevynechaj ani prechádzku v Súľovských skalách, ktorými vedie náučný chodník, nezabudni navštíviť Bytču, odkiaľ pochádza mladá, šikovná Slovenka, ktorá v obchodoch v našom hlavnom meste necháva zadarmo dizajnové tričká (viac si prečítaš TU) a v neďalekých Strážovských vrchoch sa prejdi pôvabnou Manínskou tiesňavou (viac TU).

Zdroj: zilinak.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK