Na svete je mobilná navigácia pre slávnu Route 66. Stojí za ňou československá spoločnosť

  • Na trh prichádza mobilná aplikácia „Route 66 Navigation“
  • Vyvinula ju československá spoločnosť Touch Media
  • Hasí tak neutíchajúci dopyt cestovateľov z celého sveta
rote-66
Touch Media, Flickr/Renegade98
  • Na trh prichádza mobilná aplikácia „Route 66 Navigation“
  • Vyvinula ju československá spoločnosť Touch Media
  • Hasí tak neutíchajúci dopyt cestovateľov z celého sveta

Zrejme neexistuje cesta, ktorá viac láka cestovateľov z celého sveta a je opradená toľkými príbehmi. Zdolať Route 66, alebo aspoň jej časť, sa každý rok vyberú tisícky ľudí, pričom špeciálnou kategóriou sú motorkári. Spolu so šoférmi áut sa na cestu musia často dlho pripravovať, aby bol ich výlet bez prekážok a komplikácií. Problémom bolo doteraz aj to, že neexistovala spoľahlivá navigácia, ktorá by fungovala offline. Na volanie cestovateľov a fanúšikov Route 66 teraz odpovedala československá spoločnosť Touch Media so sídlom v Bratislave, ktorá predstavila konečne kvalitnú navigačnú aplikáciu Route 66 Navigation.

„Hrdo sa pripájame ku komunite všetkých tých, ktorí prispievajú k udržaniu a rozvoju turizmu na historickej Route 66. Zdieľame obrovské nadšenie pre všetko, čo Route 66 dokáže cestujúcim ponúknuť. Naším cieľom je nielen uspokojiť potreby cestujúcich, ale podporíme všetkých, ktorí na Route 66 prevádzkujú biznis, múzeá, informačné centrá, tých, ktorí pripravujú rôzne podujatia a snažia sa o to, aby na Route 66 udržali jej neopakovateľné čaro,“ prezradil jeden z majiteľov Touch Media, Jan Švrček.

Unikátna aplikácia sa teraz dočká celosvetového uvedenia a nateraz bude dostupná len pre iOS. Verzia pre Android má nasledovať čoskoro. Cestovateľom má nová navigácia poskytnúť jednoduché plánovanie trás a komplexné informácie o celej Route 66, vrátane zoznamu eventov, správ z Route66News.com, funkcie S.O.S či Travel report. vďaka tomu zatiaľ na svete nemá konkurenciu.

Vodičom umožní jazdiť po slávnej trase v oboch smeroch, so začiatkom v Chicagu alebo v Santa Monice. Napojiť sa na ňu môžu kdekoľvek po ceste. Vybrať si môžu z dvoch trás – prvá ich povedie po najatraktívnejších častiach „Matky ciest“, na druhej trase zas objavia staré alebo alternatívne úseky slávnej cesty. Záleží len na nich, či chcú vidieť nostalgické motely a reštaurácie s tou pravou americkou atmosférou alebo historicky významné miesta či fascinujúce opustené lokality. V aplikácii je dnes dostupných viac ako 880 zaujímavých miest, pričom stále pribúdajú nové.

Tím z Touch Media sa pri vývoji aplikácie sústredil na to, aby bolo jej ovládanie pohodlné ako pri jazde autom, tak aj karavanom, a samozrejme pri jazde na motorke. Tím prešiel počas testovania aplikácie neskutočných 4 385 míľ, teda viac ako 7-tisíc kilometrov, aby otestoval všetky úseky a poskytol tak naozaj spoľahlivý produkt, ktorý maximalizuje zážitok každého návštevníka Route 66. Hádam najväčším benefitom je možnosť offline použitia.

„Nebolo jednoduché vymyslieť spôsob, ako cestujúcich navigovať priamo po Route 66 a to dokonca po dvoch trasách a v dvoch smeroch, na západ a na východ. Museli sme tiež vyriešiť množstvo rôznych technických komplikácií a preto som skutočne rád, že sa všetko podarilo a dnes môžeme ako prví na svete predstaviť Route 66 Navigation s balíkom praktických funkcií,“ prezradil Marián Pavel, druhý z majiteľov Touch Media.

Ak sa na Route 66 chystáš a chceš si tento zážitok užiť skutočne naplno, novú navigáciu stiahneš v Appstore, a to úplne bezplatne. Navigačné funkcie sú však spoplatnené formou in-app purchase. Ročná licencia pre navigáciu a mapy stojí 49,99 EUR. Je naozaj úspech, že vyvinúť takú šikovnú a bezkonkurenčnú pomôcku pre nadšencov z celého sveta sa podarilo práve tímu, v ktorom pracujú Česi a Slováci.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK