Slovenskom sa šíria záhadné pohľadnice. Kto je ich autorom?

  • Možno si aj ty zahliadol či už v online priestore alebo vonku na billboardoch zvláštne pohľadnice. Vznikli vďaka občianskej iniciatíve Pohľadnica Vlkom. Predstavujú odpor voči motorkárskemu gangu Noční vlci, ktorý sa usadil na Slovensku.
38867174_292616088159760_2414397556000817152_o
Facebook Pohľadnica Vlkom
  • Možno si aj ty zahliadol či už v online priestore alebo vonku na billboardoch zvláštne pohľadnice. Vznikli vďaka občianskej iniciatíve Pohľadnica Vlkom. Predstavujú odpor voči motorkárskemu gangu Noční vlci, ktorý sa usadil na Slovensku.

Na pohľadnici je známa fotografia Ladislava Bielika z roku 1968, keď sa muž s odhalenou hruďou postavil pred ruský tank. Ako adresát je na pohľadniciach uvedený ruský motorkársky gang Noční vlci, ktorý sa usídlil neďaleko Trnavy. Pohľadnica nesie jasné posolstvo: „Nevítali sme vás tu v 1968, nechceme vás ani v 2018!“ Iniciatíva má týmto spôsobom vytvoriť tlak na kompetentné osoby, ktoré by mali v tomto prípade konať potrebné opatrenia. Okrem toho tiež chce vzbudiť záujem o občanov.

Kto sú noční vlci?

Nazývajú ich tiež predĺženou rukou ruského prezidenta Putina. Nie je to len tak nejaký spolok motorkárov. Ako aj uviedol autor inciiatívy: „V období 50. výročia od okupácie vzbudzuje pobúrenie a obavy základňa s bojovými vozidlami, tankodrómom a strelnicou. Obzvlášť v prípade motorkárskeho gangu, ktorého čelní predstavitelia sú na sankčnom zozname Európskej Únie a majú do nej zakázaný vstup.“ Skupina je tiež známa svojimi masívnymi prejazdmi cez európske krajiny vždy pri príležistosti výročia 2. svetovej vojny. Organizácia sa otvorene prezentuje ako homofóbna a medzi svoje rady neprijíma ženy. Samotným usadením motorkárskeho gangu sa zaoberali aj viaceré zahraničné médiá, čo je na situácií ešte viac znepokojivé. Iniciátori zo združenia plánujú poslať pohľadnicu s týmto dizajnom aj zodpovedným orgánom.

zdroj: Facebook Pohľadnica Vlkom

Po tom, čo médiá informovali o novovzniknutj základni Nočných vlkov neďaleko Trnavy, vzniklo u viacerých ľudí znepokojenie. Internetom sa začali šíriť fotografie, kde základňa s nápaditým, vojenským pomaľovaním a tankami v areáli nevyzerá ako mierumilovné miesto. Informácia znepokojila mnohých občanov, a preto vznikla iniciatíva Pohľadnica vlkom, ktorou môžeš vyjadriť nesúhlas s prítomnosťou motorkárskeho gangu na Slovensku. Členovia iniciatívy vyvesili už aj billboard v Trnave a chystajú možnosť rozposielania reálnych pohľadníc. Na svojom fanpage zverejnili transparentný účet, na ktorý môžu záujemcovia prispievať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech