Takto absolvuješ výlet do Londýna len za fantastických 35 eur

  • Plánuj si víkend v Londýne!
  • Teraz ťa totiž môže stáť menej ako cesta do Košíc
london
TripAdvisor
  • Plánuj si víkend v Londýne!
  • Teraz ťa totiž môže stáť menej ako cesta do Košíc

Londýn je jedným z najkrajších miest, ktoré ponúka kultúru, zábavu i poznanie a každý správny cestovateľ by ho preto mal aspoň raz navštíviť. Pokiaľ sa ti to ešte nepodarilo, alebo naopak sa do Londýna rád vrátiš, našli sme skvelé letenky s odletom z Bratislavy od 35 eur v termínoch apríl-máj.

Tip na ubytovanie je Studios2Let – North Gower, ktorý vychádza na 47 eur na osobu za jednu noc. Má skvelú polohu a k dispozícii je aj bezplatné storno. Alebo tento Lonsdale Hotel, ktorý na osobu vychádza 51 eur.

Ako sa lacno dopraviť z letiska do centra?

Pri ceste z londýnskeho letiska Gatwick, Luton a Stansted je osvedčená spoločnosť easyBus. Spiatočný lístok si zoženieš za ťažko prekonatelné 2 libry. Lístok si môžeš kúpiť aj pohodlne cez internet. V oficiálnych predajniach je za túto cenu vždy len niekoľko miest v každom zo spojov. Akonáhle sa dané miesto predá, cena lístka narastá. Kúpu lístka preto neodkladaj na poslednú chvílu a vždy vyberaj z niekoľkých spojov. Časy odjazdu sa môžu líšiť len o 10 minút, ale rozdiel v cene môže byť aj 7 libier.

Prehliadka mesta zadarmo

Free walking tours” sú organizované prehliadky mesta, ktoré nezabezpečuje certifikovaný spievodca, ale miestny nadšenec. Za účasť na nich sa povinne neplatí, no ak budeš spokojný, na konci výletu sa patrí spievodcovi dať približne 5 libier.

V Londýne takéto prehliadky zabezpečujú dve organizácie: Sandeman’s New Europe a Alternative London. Obe ponúkajú niekoľko trás. Na svoje si prídu milovníci alternatívneho umenia aj tradičných pamiatok.

Neutrácaj za výhliadkové autobusy

Výhliadkové autobusy s otvorenou strechou sú dnes koloritom už väčšiny európskych miest. V Londýne ťa cesta nimi vyjde na necelých 30 libier, pričom trasu zahŕňajúcu Buckinghamský palác, Big Ben, Trafalgar Square, Katedrálu sv. Pavla i King’s Road je možné absolvovať za necelú desatinu z tejto sumy. Stačí nasadnúť na autobus číslo 11. Zážitok nebude o nič menej autentický, keďže na trase jazdia ikonické double-deckery.

1 + 1 zadarmo

Cestuješ vo dvojici? S zľavovými vouchermi Days Out Guide si zoženieš dvojité vstupné hneď do niekoľkých atrakcií za polovicu.
Ponuka sa vzťahuje napríklad na predstavenie London Dungeon, na London Eye či na prehliadku štadiónu Arsenalu a Chelsea alebo múzea voskových figurín Madame Tussauds. Atrakcií sú desiatky, zľavu získaš primo cez internet alebo vďaka letáčikom “2FOR1 Leaflets”. Nájdeš ich na ktorejkoľvek londýnskej stanici.

Lacnejšie vstupenky do londýnskch divadiel

Chceš v Londýne zažiť aj čo to z kultúry, ale nechce sa ti platiť plnú cenu vstupeniek? Na stránke s výstižným názvom DiscountLondonTheatre.com si môžeš kúpiť vstupenky do divadiel so zľavou 50 %. Ešte lacnejšie vstupenky si zoženieš, ak vstupenku kúpiš na poslednú chvíľu, teda v deň predstavenia. Stačí zájsť do The Official London Theatre Ticket Booth na Leicester Square. Najbližšia stanica metra sú Leicester Square, Charing Cross a Piccadilly Circus.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech