Do Talianska si môžeš v máji zaletieť za bezkonkurenčnú cenu

  • Počul si už o talianskom meste Bergamo, plného histórie, dobrého jedla a nezabudnuteľnej atmosféry?
  • Máme doň priame letecké spojenie z Bratislavy, ktoré sa ti určite oplatí využiť
  • Teraz so spiatočnými letenkami za menej ako 40 eur
italia
123rf.com/booking.com
  • Počul si už o talianskom meste Bergamo, plného histórie, dobrého jedla a nezabudnuteľnej atmosféry?
  • Máme doň priame letecké spojenie z Bratislavy, ktoré sa ti určite oplatí využiť
  • Teraz so spiatočnými letenkami za menej ako 40 eur

Hoci Bergamo nie je medzi turistami známe tak, ako neďaleké Miláno, nejeden cestovateľ potvrdí, že práve Bergamo stojí za návštevu možno ešte viac. Ide o mesto, ktoré ponúka architektonické skvosty, ale hlavne rozľahlé hory s nádhernými ľadovcovými jazerami, ktoré lákajú turistov v zime aj v lete.

Bergamo je mimoriadne pôvabné mesto. Až tak, že sa ti z neho nebude chcieť odísť. Je prevoňané jazmínom a okamžite ťa očarí svojou atmosférou.

Teraz sem zoženieš letenky už od 33 eur, napríklad v termínoch 23.-30. máj s odletom z Bratislavy. Miláno je síce na skok, no aj Bergamo má dosť krás na to, aby plnohodnotne upútalo tvoju pozornosť. Ak by si niečo naozaj nemal prehliadnuť, tak je to Cittá Alta (Horné mesto), ktoré sa nachádza na pahorku nad mestom. Odviezť sa sem môžeš lanovkou, ktorá premáva už od roku 1887. Celá jazda trvá asi 3 minúty, no keď vystúpiš, budeš mať pocit akoby si sa lusknutím prstov vrátil o niekoľko storočí do minulosti.

Z letiska do centra

Spojenie z letiska do mesta autobusom je k dispozícii v pravidelných, asi 20-minútových, intervaloch. Lístok ťa bude stáť 2 eurá na osobu. Autobus nestojí len na stanici, ale na veľkú radosť turistov pokračuje ďalej mestom a končí až v Starom meste. V Bergame sa budeš cítiť príjemne ihneď. Nemalé – neveľké mesto si žije vlastným, dosť výdatným životom, ktorý ťa rýchlo vtiahne.

Gastronómia tu stojí za hriech

Bergamo je mestom rôznych chutí, z ktorých si vyberie azda každý. Tradičným jedlom je polenta, ktorá sa môže podávať aj so syrom. Známe sú tiež dezerty, ako čokoládové Clusoni cookies a polenta e Osèi de la Bergamasca vyrobená z maslového krému, čokolády a orieškov.

V okolí jazera Iseo sa vyrába tradičný olivový olej, ktorý sa ti oplatí kúpiť aj do tvojej kuchyne. Región je tiež známy domácou produkciou rôznych druhov vín, syrov a medu.

Tipy na najlepšie ubytovanie

V centre mesta je pri hlavnej železničnej stanici situovaný známy štvorhviezdičkový Hotel Piemontese. Priamo pred vchodom je zastávka kyvadlovej dopravy aj na letisko. Plusom je aj divadlo Donizetti v tesnej blizkosti ubytovania. V cene pobytu sú raňajky a dostupné je aj bezplatné Wi-Fi.

V historickom centre stojí zase príjemné zariadenie Botton D’Oro B&B. Okrem úžasnej polohy si predošlí návštevníci pochvaľujú hlavne romantickú atmosféru a krásne prostredie. Ochotný personál rád pomôže s dopravou na letisko, ktoré je vo vzdialenosti 7 km. V cene pobytu sú chutné domáce raňajky, Wi-Fi aj parkovanie. Priamo z izby si môžeš vychutnať výhľad na masívne hory.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK